Kolejne cenne wyjazdowe zwcyięstwo Zastalu. Tym razem w Łodzi

(pt)
W środowy wieczór podopieczni trenera Herkta minimalnie wygrali w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em - 88:81. Losy spotkania ważyły się do samego końca.

W pierwszych dwóch kwartach Zastal spisywał się bardzo dobrze. Solidna gra w obronie i szybkie kontry dały kilkupunktową zaliczkę. Trener Herkt mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników - do gry wrócił już Rafał Rajewicz. Przy stanie 33:41 zespoły zeszły na przerwę.

Jednak w III odsłonie ta wypracowana przewaga szybko stopniała. Goście wygrali ją 25:16.

Zielonogórzanie pokazali charakter - w decydującej kwarcie potrafili odskoczyć rywalowi. Kluczem do sukcesu okazała się dobra gra Zastalu "na deskach" - nasi zawodnicy odnotowali aż 33 zbiórki.