Koszykarz Stelmetu Zielona Góra w drużynie gwiazd

Cezary Konarski
Koszykarz Stelmetu Przemysław Zamojski jest reprezentantem Polski w kadrze 3x3.
Koszykarz Stelmetu Przemysław Zamojski jest reprezentantem Polski w kadrze 3x3. Facebook.com/PrzemyslawZamojski
Przemysław Zamojski, koszykarz Stelmetu Enei BC Zielona Góra, został wybrany do drużyny All Star ostatniego turnieju United League Europe 3x3 w Sankt Petersburgu. Reprezentacja Polski sięgnęła po zwycięstwo, w finale pokonała zespół z Łotwy.

Przemysław Zamojski jest jednym z podstawowych graczy kadry narodowej 3x3, z którą w ubiegłym roku w Amsterdamie zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Ten sukces dał biało-czerwonym prawo rywalizacji w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy ponad miesiąc temu rozpoczęli przygotowania do tej rywalizacji, ale już wiadomo, że turniej, w którym mieli zagrać (18-22 marca w indyjskim Bangaluru) został odwołany z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowego terminu jeszcze nie ustalono, ale światowa koszykarska centrala (FIBA) we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim będzie starać się, by impreza odbyła się przed 24 kwietnia. Tego dnia ma się bowiem rozpocząć kolejny turniej kwalifikacyjny w Budapeszcie.

Ostatnimi przygotowaniami do rywalizacji w Indiach miały być dla polskiej reprezentacji turnieje United League Europe w Sankt Petersburgu. Rozegrano cztery imprezy. W pierwszym turnieju biało-czerwoni (zagrali pod szyldem Energia 3x3 Gdańsk) dotarli do ćwierćfinału, w drugim zmagania zakończyli na fazie grupowej, w kolejnym znów osiągnęli ćwierćfinał, a na koniec cyklu zwyciężyli. W finałowej rozgrywce nasza drużyna pokonała łotewski zespół Ventspils Ghetto 19:12. Po zawodach dwie indywidualne nagrody trafiły do Polaków. Przemysław Zamojski został wybrany do zespołu All Star, a lider reprezentacji Michael Hicks otrzymał tytuł MVP turnieju.

Trwa głosowanie...

Czy podoba Ci się odmiana koszykówki 3x3?

Wstrzymanie sportowych rozgrywek z pewnością „namiesza” w kalendarzu imprez międzynarodowych. Oprócz rywalizacji o awans olimpijski, biało-czerwoni w tym roku planują jeszcze udział w eliminacjach do mistrzostw Europy 3x3 (23-24 maja). Najlepsze drużyny na Starym Kontynencie o medale mają walczyć w Belgii (25-27 czerwca).

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.