Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krwawy Superksiężyc to niezwykłe widowisko! [kiedy i gdzie oglądać? 31 stycznia 2018]

mw-g
Krwawy Superksiężyc 2018 - to zjawisko, na które czekają obserwatorzy nieba. Już 31 stycznia na niebie niezwykłe zjawisko - Krwawy Superksiężyc, czyli Super Blue Blood Moon 2018. Gdzie i jak najlepiej oglądać Superksiężyc 2018?
Krwawy Superksiężyc 2018 - to zjawisko, na które czekają obserwatorzy nieba. Już 31 stycznia na niebie niezwykłe zjawisko - Krwawy Superksiężyc, czyli Super Blue Blood Moon 2018. Gdzie i jak najlepiej oglądać Superksiężyc 2018? STORYFUL/x-news
Krwawy Superksiężyc 2018 - to zjawisko, na które czekają obserwatorzy nieba. Już 31 stycznia na niebie niezwykłe zjawisko - Krwawy Superksiężyc, czyli Super Blue Blood Moon 2018. Gdzie i jak najlepiej oglądać Superksiężyc 2018?

Superksiężyc 2018 nazywany jest też Krwawym Księżycem. 31 stycznia ziemski satelita przybierze nienaturalną, czerwoną barwę i może wydawać się też większy niż zwykle.

W tym roku Superksiężyc będzie można oglądać już 31 stycznia. Warto wybrać zaciemnione miejsce.

SUPERKSIĘŻYC 2018: KIEDY i GDZIE OGLĄDAĆ KRWAWY KSIĘŻYC?

W środę 31 stycznia na niebie ujrzymy tzw. Superksiężyc. Będzie on nie tylko w pełni, ale też znajdzie się w perygeum orbity wokółziemskiej. Oznacza to, że Księżyc będzie w najbliższej możliwej odległości od Ziemi. Przybierze też nienaturalną, czerwoną barwę, stąd nazywany jest również Krwawym Księżycem.

Jeśli uda Ci się zrobić zdjęcia tego niezwykłego zjawiska - Krwawego Superksiężyca - i zechcesz się nim podzielić z internautami, prześlij je nam na adres [email protected]

31 stycznia każdy, kto spojrzy w nocne niebo zobaczy spektakularne zjawisko - Krwawy Superksiężyc. Tarcza Księżyca będzie wydawać się większa niż zazwyczaj - to Superksiężyc. Będzie on jednocześnie Krwawym Księżycem - przybierze niezwykłe odcienie czerwieni, za które odpowiedzialne będzie zaćmienie Księżyca. Barwa Superksiężyca może być różna - od Księżyca w kolorze krwi po Księżyc brunatny.

Niebiesko-Krwawy Super Księżyc (czyli Super Blue Blood Moon) - taką nazwę otrzymało od NASA zjawisko, które zobaczymy na niebie już 31 stycznia. Angielski termin "Blue Moon" oznacza drugą pełnię w miesiącu. Dlaczego to takie niezwykłe? Pełnia Księżyca przypada co około cztery tygodnie, zatem dwie pełnie w jednym miesiącu kalendarzowym zdarzają się dość rzadko.

Tłusty czwartek 2018. Kiedy wypada?

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [25.01.2018]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kujawskopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto