Lubuscy mistrzowie sportów walki z kolejnymi medalami mistrzostw Polski w kickboxingu

Cezary Konarski
Lubuscy kickboxerzy zdobyli w Mysłowicach 12 medali mistrzostw Polski w formule low kick. Facebook.com/ASW Knockout Zielona Góra
Reprezentanci pięciu lubuskich klubów stawali na podium rozegranych w Mysłowicach mistrzostw Polski w kickboxingu. Walki odbywały się w formule low kick. Lubuszanie zdobyli 12 medali, ale tytuł mistrzowski w rywalizacji seniorów padł łupem tylko jednego zawodnika – Kacpra Frątczaka z zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout.

W mistrzostwach Polski wzięło udział 374 zawodników ze 102 klubów. Rywalizowali seniorzy, juniorzy starsi i juniorzy młodsi. Jedynym złoty medal w kategorii seniorów, jaki trafił na Ziemię Lubuską to zdobycz Kacpra Frątczaka. Podopieczny trenera Tomasza Paska z ASW Knockout Zielona Góra walczył w wadze 86 kg. Jego utytułowany kolega klubowy – Rafał Gąszczak – tym razem sięgnął po srebro w kat. pow. 91 kg.

Spośród lubuskich klubów najwięcej medali – sześć - zdobyli reprezentanci SKF Boksing Zielona Góra – trzy złote „krążki” wywalczyli juniorzy starsi (Hanna Wysocka, Sławomir Malik i Igor Wachowiak), a brązowe: seniorka Kinga Szlachcic oraz juniorzy młodsi Aleksandra Ambroży i Denys Butelko. Ekipa kierowana przez trenera Bogumiła Połońskiego zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski.

Medalowe pozycje osiągnęli też kickboxerzy trzech gorzowskich klubów. Najlepszym może pochwalić się Filip Chomicz (Sporty Walki Gorzów), srebrny medalista w rywalizacji juniorów starszych (kat. 63,5 kg).

Lubuscy medaliści mistrzostw Polski w formule low kick

ASW Knockout Zielona Góra:

• Seniorzy – złoty medal: Kacper Frątczak (86 kg); srebrny medal: Rafał Gąszczak (pow. 91 kg);
  • Juniorzy starsi – brązowy medal: Wiktoria Gościak (52 kg).

SKF Boksing Zielona Góra:

• Seniorzy – brązowy medal: Kinga Szlachcic (56 kg);
  • Juniorzy starsi – złote medale: Hanna Wysocka (pow. 70 kg), Sławomir Malik (71 kg), Igor Wachowiak (pow. 91 kg);
  • Juniorzy młodsi – brązowe medale: Aleksandra Ambroży (pow. 60 kg), Denys Butelko (63,5 kg).