Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuskie Trójmiasto na Wałach Chrobrego promowało region

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Targi turystyczne Szczecin 2022
Targi turystyczne Szczecin 2022 Tomasz Rybarczyk
Wśród wielu stoisk promocyjnych z całej Polski znalazło się Lubuskie Trójmiasto reprezentowane przez Zieloną Górę, Nową Sól i gminę Sulechów. 18. w Szczecinie spotkali się przedstawiciele branży turystycznej oraz promocji miast i regionów, aby zachęcić turystów do odwiedzenia ciekawych zakątków podróżniczych.

Wspólne stoisko było idealnym miejscem na reklamę całego regionu, które łączy ten sam turystyczny cel. Głównym zadaniem partnerskich regionów było promowanie tradycji winiarskich, regionalnych produktów oraz walorów turystycznych dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Targi turystyczne Szczecin 2022

Lubuskie Trójmiasto na Wałach Chrobrego promowało region

Pokazaliśmy, co Lubuskie ma najpiękniejszego

W obecnej edycji targów turystycznych przez stoiska promocyjne przewinęło się około 60 tysięcy osób. Lubuskie Trójmiasto cieszyło się dużą popularnością nie tylko wśród szczecinian, ale także mieszkańców Niemiec i Czech. Szeroki wachlarz ofert oraz różnorodność asortymentów zatrzymywała na dłużej potencjalnie przyszłych turystów. Taka współpraca ma szansę na większą atrakcyjność całego regionu oraz przyciągania coraz większej liczby wczasowiczów. Dużym wzmocnieniem lubuskiego stoiska był przyjazd harcerzy z Hufca Babimojsko-Sulechowskiego ZHP, którzy promowali region wręczając przechodniom ulotki, mapki i broszurki. Na nich znalazły się nie tylko zabytki, przyroda, baza sportowo-rekreacyjna, ale także ciekawostki z regionu. W krainie lasów, jezior i rzek można aktywnie i ciekawie spędzić urlop o każdej porze roku.
Dodajmy, że szczecińska impreza to drugie najstarsze targi turystyczne w Polsce.

Targi turystyczne Szczecin 2022
Targi turystyczne Szczecin 2022 Tomasz Rybarczyk

Lubuskie Trójmiasto coraz mocniejsze

Przypomnijmy, że miastami założycielskimi Lubuskiego Trójmiasta są: Zielona Góra, Nowa Sól i Sulechów. Pomysł jego utworzenia narodził się w 2003 roku. Porozumienie o współpracy między trzema miastami podpisane zostało 7 kwietnia 2004 roku. 8 czerwca 2008 r. postanowieniem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Lubuskie Trójmiasto zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, co jest równoznaczne z początkiem jego prawnego funkcjonowania.
W ciągu kilkunastu lat Lubuskie Trójmiasto realizowało szereg działań na rzecz rozwoju partnerskich miast. Ścisła współpraca dotyczyła nie tylko działań skupiających się wokół gospodarki i turystyki. W centrum zainteresowań znalazły się także projekty komunikacyjne i logistyczne. Obecnie w skład Lubuskiego Trójmiasta - oprócz wspomnianych wcześniej miast - wchodzą: gmina Czerwieńsk, powiat Nowa Sól, gmina Nowogród Bobrzański, gmina Otyń, gmina Świdnica i gmina Zabór.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto