MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuszanie znów pojadą do sanatoriów. Kto w pierwszej kolejności? Jakie warunki trzeba spełnić?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
W pierwszej kolejności skierowania otrzymają osoby, które w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku nie mogły zrealizować leczenia w sanatorium z powodu zawieszenia działalności przez uzdrowiska.
W pierwszej kolejności skierowania otrzymają osoby, które w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku nie mogły zrealizować leczenia w sanatorium z powodu zawieszenia działalności przez uzdrowiska. Dariusz Gdesz, Dawid Lukasik, Krzysztof Kapica, Piotr Krzyżanowski, Mariusz Kapała
- Miałam jechać do sanatorium w listopadzie, ale wiadomo, jaka była sytuacja. Czy długo będę jeszcze czekała, by móc skorzystać z leczenia? Jestem już po dwóch dawkach szczepienia - mówi pani Jolanta z Zielonej Góry. Okazuje się, że od 11 marca Lubuszanie będą znów mogli jeździć do sanatoriów.

Jeszcze w marcu nie tylko zielonogórzanie, ale wszyscy Lubuszanie będą mogli rozpocząć leczenie uzdrowiskowe. Jak informuje nas Joanna Branicka z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność.

By wyjechać do sanatorium, trzeba być zaszczepionym lub mieć negatywny wynik testu

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie. W pierwszej kolejności skierowania otrzymają osoby, które w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku nie mogły zrealizować leczenia w sanatorium z powodu zawieszenia działalności przez uzdrowiska.
- Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki) - podkreśla Joanna Branicka. - Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru.

Pacjenci w sanatoriach mogą czuć się bezpiecznie

Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. Dlatego bardzo ważne jest by osoby skierowane na leczenie uzdrowiskowe, przed wyjazdem, skontaktowały się z sanatorium by podać swój aktualny numer telefonu.

Czytaj również:

Zapytaliśmy zielonogórzan, co najbardziej denerwuje ich w mieszkaniu w bloku? Oto 15 problemów, które doprowadzają ich do białej gorączki. CZYTAJ DALEJ >>>

Mieszkanie w bloku może być czasem utrapieniem. Gdy sąsiad wierci w ścianie od rana do nocy albo organizuje regularne imprezy. Spytaliśmy naszych Czytelników, co Was, mieszkańców osiedli, denerwuje najbardziej.  Zasypała nas lawina komentarzy. Zebraliśmy więc problemy, które pojawiały się najczęściej. Nie po to, by nas skłócić, ale może naprawić coś w sąsiedzkich relacjach? Czasem możemy przecież nie wiedzieć, że to, co dla nas jest normalne, innych bardzo irytuje.  

Wideo: Taki bałagan wokół bloków potrafią zrobić sami mieszkancy:

Zielona Góra. 15 problemów, które najbardziej denerwują mies...

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:

  • personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony
  • obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS
  • wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto