Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Masz problem ze stresem? Takie popełniasz błędy! 12 rzeczy, które warto zmienić

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
W dzisiejszych czasach problem stresu, zwłaszcza przewlekłego jest szczególnie dotkliwy. Ciągłe życie w biegu, presja ze strony otoczenia, pogoń za jak najwyższym stanowiskiem w pracy odbijają się na naszym stanie psychicznym. Nie pomaga im to, co jemy, jak jemy, a także, na czym się skupiamy. Istnieją określone nawyki związane z naszym stylem życia, które sprawiają, że nie możemy sobie poradzić z własnymi nerwami. Te 12 przyzwyczajeń powinniśmy zmienić! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY>>>>
W dzisiejszych czasach problem stresu, zwłaszcza przewlekłego jest szczególnie dotkliwy. Ciągłe życie w biegu, presja ze strony otoczenia, pogoń za jak najwyższym stanowiskiem w pracy odbijają się na naszym stanie psychicznym. Nie pomaga im to, co jemy, jak jemy, a także, na czym się skupiamy. Istnieją określone nawyki związane z naszym stylem życia, które sprawiają, że nie możemy sobie poradzić z własnymi nerwami. Te 12 przyzwyczajeń powinniśmy zmienić! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY>>>>Pixabay
W dzisiejszych czasach problem stresu, zwłaszcza przewlekłego jest szczególnie dotkliwy. Ciągłe życie w biegu, presja ze strony otoczenia, pogoń za jak najwyższym stanowiskiem w pracy odbijają się na naszym stanie psychicznym. Nie pomaga im to, co jemy, jak jemy, a także, na czym się skupiamy. Istnieją określone nawyki związane z naszym stylem życia, które sprawiają, że nie możemy sobie poradzić z własnymi nerwami. Te 12 przyzwyczajeń powinniśmy zmienić!

Spis treści

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

od 16 lat

Czym jest stres?

W najprostszym możliwym rozumieniu stres jest specyficzną reakcją organizmu na ściśle określone wydarzenia. Te wpływają na organizm poprzez zakłócenie jego równowagi, przekroczenie dopuszczalnych obciążeń i sprawienie, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z zaistniałymi problemami. Wydarzenia te są określane mianem stresorów. Warto przy tym zaznaczyć, że mogą mieć one podłoże nie tylko fizyczne, ale i społeczne. Co więcej, stresory mogą być lekkie, poważne, a nawet katastrofalne. Dlatego też mówi się o różnych poziomach stresu.

Polecamy

Po co nam stres?

Wbrew pozorom stres nie jest czymś wyraźnie negatywnym. Jak się bowiem okazuje, ma on podłoże ewolucyjne i m.in. dzięki stresowi byliśmy w stanie przetrwać jako gatunek. Również i teraz wywołuje on w naszym organizmie reakcje, które możemy wykorzystać nie tylko dla naszego rozwoju, ale i uniknięcia niebezpieczeństw.

Czy zatem warto zwalczać stres?

Wiedząc powyższe, możemy zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto ograniczać stres. Odpowiedź brzmi twierdząco. O ile bowiem typowy stres jest potrzebny, ponieważ może nas ochronić np. przed niebezpieczeństwem, o tyle współczesny model funkcjonowania sprzyja zbytniemu stresowaniu się. Równocześnie długotrwały stres, wręcz życie w ciągłym stresie, może sprzyjać rozwijaniu się różnych chorób i problemów natury nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Obecnie istnieją pewne nawyki, które sprzyjają tzw. życiu w stresie. Warto je poznać, aby móc z nimi walczyć i zniwelować ich problem.

Polecamy

Jak sobie poradzić ze stresem? Warto zmienić swoje nawyki. Sprawdź w galerii!

Jeśli pozbędziemy się (lub choć częściowo ograniczymy) pewne zgubne nawyki, przestaniemy się ciągle stresować. Ten dalej będzie się pojawiać np. w trudnych sytuacjach zawodowych i osobistych, ale będzie rzadszy, a zatem będziemy mogli lepiej sobie z nim poradzić. Co więcej, w takich przypadkach stres zachowa swoje pierwotne, ważne dla człowieka znaczenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Masz problem ze stresem? Takie popełniasz błędy! 12 rzeczy, które warto zmienić - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto