Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mniejsza liczba pacjentów z COVID-19 w zielonogórskim szpitalu. Budynek U znów przyjmuje pacjentów na radioterapii i nie tylko!

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
W zielonogórskim szpitalu maleje liczba pacjentów z COVID-19. To pozwoliło ponownie uruchomić oddziały, gdzie wcześniej były łóżka covidowe
W zielonogórskim szpitalu maleje liczba pacjentów z COVID-19. To pozwoliło ponownie uruchomić oddziały, gdzie wcześniej były łóżka covidowe Jacek Katos
Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Lubuskiem w ostatnim czasie nieco zmalała. W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze jest mniejsza liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19. A to pozwala na pewne zmiany w działaniu lecznicy. - Po miesiącu do budynku U wracają oddziały radioterapii, chorób płuc oraz chirurgii klatki piersiowej - poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Gdy trzecia fala pandemii koronawirusa przybierała w Polsce i w regionie na sile, podjęto decyzję, by w zielonogórskim szpitalu stworzyć kolejne łóżka covidowe. W tym celu przekształcono oddziały budynku "U".

W ostatnich dniach sytuacja znacznie się jednak poprawiła. Do lecznicy trafia mniej chorych z COVID-19. To pozwala na ponowne przekształcenia.

Wideo: Punkt szczepień powszechnych w Zielonej Górze:

- Po miesiącu do budynku U wracają oddziały radioterapii, chorób płuc oraz chirurgii klatki piersiowej - poinformował w ostatnich dniach Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. - Ma to związek z malejącą liczbą chorych na COVID-19, którzy przez kilka tygodni leczeni byli w tym miejscu. W niedawnym szczycie przebywało ich tam 44.

Zielonogórska placówka zmniejszyła liczbę łóżek covidowych o 61.

- Obecnie mamy ich 180 w szpitalu tymczasowym (w tym 50 na Pododdziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz 42 na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych - tłumaczy lecznica.

Dzięki zmianom na oddziały budynku U znów przyjmowani są pacjenci "niecovidowi". We wtorek, 4 maja, 15 osób przebywało na radioterapii, zaś na torakochirurgii - 5 pacjentów.

A jak wygląda sytuacja z pacjentami z COVID-19?

- We wtorek, 4 maja, rankiem przebywało u nas 90 pacjentów z COVID-19 - tłumaczy Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. (Przypomnijmy, że jeszcze parę tygodni temu te liczby były np. o 100 osób wyższe).

O ile zmniejsza się ogólna liczba chorych z COVID-19, to niestety wciąż na stałym poziomie utrzymuje się liczba pacjentów, którzy są w ciężkim stanie i leczeni są na pododdziale anestezjologii i intensywnej terapii w lecznicy tymczasowej.

Gorzów Wielkopolski: "Już dawno nie było tak mało dodatnich testów"

Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. regularnie informuje mieszkańców o liczbie pacjentów z COVID-19, hospitalizowanych w gorzowskiej placówce.

- Już dawno nie było tak mało dodatnich testów - napisał na swym oficjalnym profilu facebookowym we wtorek, 4 maja. - Ostatniej doby tylko 4, widzę poprawę i nadzieję na powrót do normalności. W szpitalu przebywa teraz 115 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Na zakaźnym OIOM jest 15 pacjentów. Niestety zmarły dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem.

Koronawirus w Lubuskiem. Ile łóżek dla pacjentów z COVID-19 było ostatnio zajętych?

Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki (dane na 3 maja): Ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 w Lubuskiem wyniosła: 1459, z czego w ostatnim czasie zajętych było 534 z nich. W Lubuskiem mamy też 157 respiratorów dla pacjentów z COVID-19. Zajętych było 92 z nich. To o wiele lepsze statystyki niż jeszcze parę tygodni temu, gdy pacjentów z COVID-19 na tych łóżkach było nawet o kilkaset więcej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto