Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Perła Ziemi Lubuskiej. Zachwycający Łagów kusi, czaruje i uwodzi!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Łagów Lubuski - Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca i co roku przyciąga tłumy turystów
Łagów Lubuski - Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca i co roku przyciąga tłumy turystów Mariusz Kapała / GL
Magiczne miejsce - tak mówi niemal każdy, kto przyjedzie do Łagowa. Byliście tutaj? Na pewno więc rozumiecie ten fenomen. Nie byliście? Szybko musicie to nadrobić!

Łagów Lubuski to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym regionie. I to o każdej porze roku. Bo za każdym razem odkrywamy go na nowo.

Łagów - przydałoby się tu SPA z prawdziwego zdarzenia

Miejscowość kojarzy się większości ze wzniesionym w XIV wieku Zamkiem Joannitów, t jednym z najcenniejszych zabytków woj. lubuskiego. Ale nie tylko on zachwyca gości. Także przyroda wokół dwóch jezior - Trześniowskiego i Łagowskiego przyciąga swoim pięknem.
- To naprawdę magiczne miejsce, chociaż trochę nie do końca wykorzystane. Uważam, że przydałoby się tu takie SPA jak w Ośnie Lubuskim czy w Lubniewicach. Wtedy miejscowość żyłaby cały rok - mówi Ewelina Jawornicka z Zielonej Góry. - Wiem, że jest jedno, ale mnie chodzi o takie duże... Dla mnie jest to miejsce wyjątkowe, bo kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Zawsze spędzałam tu wakacje z rodzicami. Było cudownie.

Łagów Lubuski - Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca i co roku przyciąga tłumy turystów
Łagów Lubuski - Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca i co roku przyciąga tłumy turystów Mariusz Kapała / GL

Magiczne jeziora

Jezioro Ciecz (Trześniowskie) to 10. w kraju jezioro pod względem głębokości. Jest to jednocześnie jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Na spacer w tych okolicach można wybrać się śladem dwóch ścieżek turystycznych. Pierwsza to przyrodniczo-historyczna "Sokola Góra" o długości 1,5 km. Na jej trasie położony jest Zamek Joannitów i zabytkowy park, rezerwat leśno-krajobrazowy. Ta trasa też biegnie nad Jeziorem Trześniowskim. Znajdziemy tam pomniki przyrody i grodzisko "Na Sokolej Górze". Przejście tej ścieżki zajmuje około 40 minut.
Druga ścieżka turystyczna jest większym wyzwaniem. "Nad Jeziorem Trześniowskim" i w rezerwacie Buczyna Łagowska to trasa, której pokonanie zajmuje około 4 godzin plus około 1,5 godziny powrót do Łagowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto