Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na drogach powiatu zielonogórskiego. Koniec ze zjeżdżaniem na pobocze w tej części gminy Świdnica. Droga otwarta po remoncie

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Droga przez las gotowa. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>
Droga przez las gotowa. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>Urząd Gminy Świdnica
To dobra informacja dla mieszkańców, leśników i strażaków, którzy jeżdżą tędy do pożarów lasów. Kolejny odcinek drogi powiatowej z Radomi do Drzonowa został wyremontowany.

Na drogach powiatu zielonogórskiego. Otwarcie drogi z Radomi do Drzonowa

Remont tej drogi zapowiadaliśmy w artykule Kolejny odcinek drogi powiatowej między Drzonowem a Radomią doczekał się remontu. Utrudnienia w ruchu nie potrwają jednak długo!
W czwartek, 5 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia trasy po remoncie. Wyremontowany został Kolejny odcinek drogi powiatowej z Radomi do Drzonowa. To drugi etap zadania "Przebudowa drogi powiatowej nr 1144F na odcinku od drogi krajowej nr 32 do drogi wojewódzkiej nr 279".
Wyremontowany został odcinek 670 metrów. Droga została poszerzona do 6 m. Ma nawierzchnię bitumiczną. Ten odcinek przysparzał kierowcom problemów z powodu kiepskiego stanu nawierzchni i zmuszał do zjazdu na pobocze, kiedy z przeciwnej strony nadjeżdżał jakiś pojazd.

Remont drogi. Współpraca samorządów i Lasów Państwowych

W listopadzie ub. roku starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz podkreślał, że remont całego odcinka drogi powiatowej 1144F to potężna inwestycja, wymagająca ogromnych nakładów finansowych, stąd konieczność podziału prac na etapy.

- Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln złotych. Została sfinansowana przez Lasy Państwowe kwotą 2 223 077, 23 zł, Powiat Zielonogórski 164 890, 34 zł oraz Gminę Świdnica 164 890, 33 zł - wylicza Urząd Gminy Świdnica.

Droga 1144F jest ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i dla leśników ma ogromne znaczenie, pozwala dojechać jednostkom gaśniczym do pożarów. Trasa służy również jako trakt wywozowy drewna.
Wykonawcą robót było przedsiębiorstwo SOWA R.J.K. Spółka Komandytowo-Akcyjna z Nowej Soli.

Zobacz wideo: Podpisanie umowy na modernizację drogi Radomia - Orzewo

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto