Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nabór do żłobków w Zielonej Górze. O tym rodzice dzieci muszą pamiętać - ważne informacje, terminy

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Rozpoczęcie naboru do trzech miejskich placówek przy ul. Wandy 29, Braniborskiej 2a i Wiśniowej 8 planowane jest 1 marca.
Rozpoczęcie naboru do trzech miejskich placówek przy ul. Wandy 29, Braniborskiej 2a i Wiśniowej 8 planowane jest 1 marca. Pixabay
Od 10 do 26 lutego rodzice dzieci, uczęszczających do żłobka, mogą składać deklaracje kontynuacji pobytu w placówce. A co z dziećmi, które będą się starać o przyjęcie do żłobka? Nabór do trzech miejskich placówek rozpocznie się 1 marca. Natomiast do filii przy al. Wojska Polskiego - 4 maja! O tych terminach i dokumentach trzeba pamiętać!

Ale to jest przeżycie! Dziecko idzie do żłobka. Zanim to jednak nastąpi, wielkie emocje towarzyszą naborowi do miejskich placówek. Rodzice dzieci już uczęszczających do żłobków, muszą tylko złożyć deklaracje kontynuacji pobytu maluszka w placówce. Mogą to zrobić od 10 do 26 lutego.

Należy na stronie nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek wybrać zakładkę Wypełnij podanie – pojawi się deklaracja do wypełnienia. Konto zostanie założone automatycznie po wypełnieniu deklaracji. Rodzice dostaną wtedy informację o loginie i haśle dla tego konta. Deklaracje złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Niezłożenie dokumentu w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym żłobku.

Nabór do żłobków: ważne daty

O czym natomiast powinni pamiętać rodzice maluchów, które jeszcze nie chodzą do żłobka?

  • Rozpoczęcie naboru do trzech miejskich placówek przy ul. Wandy 29, Braniborskiej 2a i Wiśniowej 8 planowane jest 1 marca.
  • Od tego dnia do 31 marca należy złożyć wniosek o przyjęcie do żłobka.
  • Komisja rekrutacyjna zweryfikuje je w dniach 6-9 kwietnia i 15 kwietnia o godzinie 12.00 ogłosi wyniki pierwszego etapu naboru, czyli poznamy listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci.
  • Od tego czasu do 30 kwietnia trzeba będzie potwierdzić wolę przyjęcia do placówki i podpisać umowę ze żłobkiem.

]

Nabór do filii żłobka nr 1 przy al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze

W związku z planowaną realizacją projektu „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, nabór do filii żłobka nr 1 przy ul. al. Wojska Polskiego 116 odbędzie się po zakończeniu naboru do pozostałych żłobków miejskich. Obowiązywać będą kryteria naboru związane z realizacją ww. projektu. Składanie wniosków o przyjęcie do placówki rozpocznie się 4 i potrwa do 18 maja. Komisja rekrutacyjna pracować będzie od 19 do 21 maja. A wyniki poznamy 25 maja o godzinie 12.00. Od 26 maja trzeba będzie potwierdzić wolę przyjęcia do filii i podpisać umowę.

Trwa głosowanie...

Czy Zielona Góra potrzebuje nowych żłobków?

Rodzice mogą wskazać maksymalnie trzy żłobki

Ważne! Do żłobków publicznych przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie miasta Zielona Góra. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach 2021-2020-2019 (od 20 tygodnia życia licząc na dzień 1 września 2021 r. do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 lata). Nabór odbywa się na podstawie uzyskanej liczby punktów.

Rodzice składając wniosek mogą wskazać maksymalnie 3 żłobki, wpisując swoje preferencje w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka można wypełnić na dwa sposoby:

  • elektronicznie na stronie internetowej: http://nabor.pcss.pl/zielonagora/zlobek
  • w formie papierowej - formularze dostępne w żłobkach publicznych oraz na stronie internetowej Miasta Zielona: www.zielona-gora.pl w zakładce Nauka i Oświata.

W Zielonej Górze działa szkoła ćwiczeń:

Wypełniony i podpisany wniosek przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka należy złożyć do żłobka wskazanego w pierwszej preferencji. Elektroniczny system naboru nie posiada możliwości przekazywania wniosków za pomocą Internetu! Wnioski wypełnione tylko w systemie Nabór 2021, a niezłożone w żłobku pierwszej preferencji nie biorą udziału w procesie rekrutacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto