Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Nie mistrzowie świata w kickboksingu, czy medalista...

Najlepsi sportowcy Zielonej Góry w 2019 roku [ZDJĘCIA]

Nie mistrzowie świata w kickboksingu, czy medalista mistrzostw świata na żużlu, a koszykarz Stelmetu Enei BC Zielona Góra – Łukasz Koszarek - wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Zielonej Góry 2019 roku. Łukasz Koszarek jest jednym z najlepszych polskich koszykarzy, w minionym roku był podporą reprezentacji Polski, która bardzo dobrze radziła sobie (dotarła do ćwierćfinału) na mistrzostwach świata w Chinach. Drugie miejsce w plebiscycie zajął mistrz świata w kickboksingu Rafał Gąszczak (ASW Knockout), a trzecie Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu, który w 2019 roku sięgnął m.in. po srebrny medal drużynowych mistrzostw świata (zawody Speedway of Nations). Kolejnymi wyróżnionymi sportowcami są: 4. Martyna Kubka (GKT Nafta, tenis, m.in. mistrzyni Europy juniorek w deblu), 5. Kacper Frątczak (ASW Knockout, kick boxing, mistrz świata). Najlepszym zielonogórskim sportowcem niepełnosprawnym został Igor Misztal, tenisista stołowy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start. Plebiscyt został zorganizowany po raz 17. przez Urząd Miasta Zielona Góra. W głosowaniu udział wzięło 15 zaproszonych ekspertów. Zwycięzca nie mógł odebrać nagrody osobiście na balu w hali CRS, bo w tym samym czasie z drużyną Stelmetu był w Warszawie na turnieju o Puchar Polski. ZOBACZ TEŻ:Przerwana seria zwycięstw! Stelmet poległ w starciu z Astorią Bydgoszcz [ZDJĘCIA]POLECAMY:Tak prezentują się nowe cheerleaderki Stelmetu Enei BC [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?