Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największa atrakcja turystyczna w Lubuskiem będzie jeszcze większa! Z Zielonej Góry to 40 minut drogi!

Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz
,,Bunkier'' wewnątrz bedzie bardzo przestrzenny.
,,Bunkier'' wewnątrz bedzie bardzo przestrzenny. Dariusz Dutkiewicz
Niedawno internauci wybrali międzyrzeckie bunkry największą atrakcją turystyczną w Lubuskiem. Mamy więc dla wszystkich wiadomość: nasza największa atrakcja będzie jeszcze większa. A w zasadzie już jest. Zobaczcie te zdjęcia!

Pogoda dla budowlańców była tej zimy wyjątkowo sprzyjająca. Nic więc dziwnego, że na placu budowy w Pniewie koło Międzyrzecza praca szła pełną parą. I pomyśleć, że równo rok temu był w tym miejscu ugór. No ale dyrektor Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie Leszek Lisiecki podpisał umowę na rozbudowę podległej mu placówki. Wykonawcą została firma Elbest Elizy Borek. Kiedy byliśmy tam zimą robota szła pełną parą. Teraz na budowie jest jeszcze więcej robotników. Wręcz tłok.

Zobacz FILM o atrakcjach MRU:

,,Bunkier'' wewnątrz bedzie bardzo przestrzenny.

Największa atrakcja turystyczna w Lubuskiem będzie jeszcze w...

Nowy bunkier w turystycznej perełce

Stylizowana na bunkier budowla z pewnością przyciągać będzie turystów. Główna sala to gigant w porównaniu z tym pomieszczeniem, gdzie dziś oglądać można ekspozycję. Z pewnością taki obiekt idealnie wkomponuje się w pejzaż w którym nie brakuje elementów fortyfikacyjnych. I warto było o rozwój zadbać, bowiem Międzyrzecki Rejon Umocniony to absolutny lubuski przebój i jedna z największych atrakcji turystycznych w regionie. Rocznie ściąga tu nawet po 50 tys. ludzi. W tym wielu z innych województw i państw.

Muzeum jak bunkier, ale polski

Nic dziwnego, skoro MRU to system fortyfikacji, wybudowanych przez Niemców w latach 30. minionego wieku. Miały zabezpieczać wschodnie granice III Rzeczy przed… atakiem ze strony Polski. Ich główny odcinek wytyczono między Staropolem i Kęszycą. Niemcy wybudowali tam ponad 20 potężnych schronów bojowych, które połączyli labiryntem podziemnych korytarzy o łącznej długości około 32 km. Jedyna całoroczna podziemna trasa turystyczna znajduje się właśnie w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. No i już jest po przerwie spowodowanej pandemią czynna. A kiedy wreszcie będzie można wejść do nowego ,,bunkra’’. Okazuje się, że jeżeli uda się utrzymać takie tempo prac, to już w sierpniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto