Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasza Czytelniczka twierdzi, że sporo miejsc w Zielonej Górze jest brudnych i zaniedbanych. Zgadzacie się z nią?

Redakcja
Sprawdziliśmy w weekend. Ulice, o których wspomina nasza Czytelniczka, wyglądają już nieco lepiej. Gdzie w Zielonej Górze przydałoby się porządna akcja sprzątania?
Sprawdziliśmy w weekend. Ulice, o których wspomina nasza Czytelniczka, wyglądają już nieco lepiej. Gdzie w Zielonej Górze przydałoby się porządna akcja sprzątania? Natalia Dyjas
Często dostajemy od Was prośbę o interwencję w sprawie zaniedbanych miejsc w Zielonej Górze. Tym razem Czytelniczka napisała do nas w sprawie okolicy ul. Sikorskiego, Fabrycznej czy Ogrodowej. Mieszkanka zauważa, że nie trzeba olbrzymich nakładów pieniędzy, by było czysto. Co na to służby porządkowe?

- Zwracam się z prośbą do Państwa o interwencję do służb miejskich, odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w mieście - napisała do nas Czytelniczka z Zielonej Góry. - Wielokrotnie dzwoniłam do Zakładu Gospodarki Komunalnej, wskazując palcem miejsca, które co najmniej latami nie były porządkowane.

Czytelniczka: w tych miejscach Zielonej Góry jest brudno

Zielonogórzanka zwraca uwagę na miejsca, którym przydałoby się porządne sprzątanie. I wymienia:

  • ulicę Sowińskiego, na wysokości parku,
  • teren w pobliżu Liceum Twórczego Myślenia.

Taki bałagan w centrum Zielonej Góry:

"Chodniki są brudne, z niedopałkami, chwastami"

- Na uwagę zasługują również, a może przede wszystkim, nowe nawierzchnie chodników, zupełnie zapomniane przez służby porządkowe (chodniki są brudne, z niedopałkami, przegnitymi starymi liśćmi i chwastami) - pisze zielonogórzanka.

Są to następujące miejsca:

  • ul. Sikorskiego - od Polskiego Związku Głuchych do końca ulicy,
  • ul. Fabryczna 14 - okolice loftów,
  • ul. Ogrodowa (przy sklepach),
  • ul. Ogrodowa 4 (niezagospodarowana plomba między kamienicami, w której pod krzakami i w opustoszałym domu, grożącym zawaleniem, nocują bezdomni).

- Bardzo proszę o interwencję - apeluje zielonogórzanka. - Zdaję sobie sprawę, że są inwestycje wymagające ogromnych nakładów pieniężnych, np. odnowa elewacji i modernizacje budynków, ale utrzymanie porządku to tylko kwestia dobrej organizacji i konsekwencji.

Najbardziej ubolewam nad tym, co zostało niedawno stworzone, zbudowane i w tak krótkim czasie ulega niszczeniu, destrukcji. Zielona Góra tylko w nielicznych miejscach jest piękna, pozostałe tereny są brudne, zaniedbane, odrapane i stare - twierdzi mieszkanka.

GL interweniuje w sprawie bałaganu

W sprawie zaniedbanych miejsc interweniowaliśmy w zielonogórskim magistracie. Co usłyszeliśmy?

- Wszystkie spostrzeżenia zostaną dziś sprawdzone i skieruję odpowiednie służby miejskie do uprzątnięcia w najbliższym możliwym czasie - usłyszeliśmy od jednego z urzędników.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że Zielona Góra to czyste miasto?

- Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. informuje, że ulice i chodniki są sprzątane na bieżąco, według harmonogramu i zapotrzebowania przez zamiatarki i pracowników ZGK, którzy zbierają porozrzucane przez mieszkańców m.in. papierki czy butelki - wyjaśnia nam jeszcze Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej w magistracie. - Przypominamy, że ZGK Sp. z o.o. sprząta tereny należące do miasta. O tereny m.in. przy budynkach powinni dbać natomiast właściciele nieruchomości.

A co z dzikim wysypiskiem, o którym alarmowała nas Czytelniczka?

- W okolicy Ogrodowej 4 pod koniec kwietnia usunięto dzikie wysypisko - wyjaśnia M. Zapotoczna. - Nie cały teren należy jednak do miasta. Teren koło Liceum Myślenia Twórczego także zostanie posprzątany.

Sprawdziliśmy w piątek późnym wieczorem, jak wygląda sytuacja we wspomnianych miejscach. O ile przy ul. Sikorskiego zostało jeszcze trochę niedopałków, o tyle przy ul. Ogrodowej czy Sowińskiego było czyściej (przy tej pierwszej ulicy skoszono też trawnik).

POLECAMY Z REGIONU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto