Niesamowite. Karatecy z Zielonej Góry zdobyli 37 medali na jednych zawodach

Cezary Konarski
Karatecy z KK Nidan Zielona Góra zdobyli aż 37 medali na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski. KK Nidan Zielona Góra
Nieprawdopodobny wynik osiągnęli karatecy KK Nidan Zielona Góra na 3. Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Tarnowie Podgórnym. W imprezie wystartowało 32 wojowników senseia Mirosława Kuciarskiego, zdobyli oni aż 37 medali.

Reprezentanci Klubu Karate Nidan wywalczyli 11 złotych medali, pięć srebrnych i 21 brązowych. Zdecydowanie częściej stawali na podium po rywalizacji w konkurencjach kata.

Złote „krążki” w kumite zdobyli: Michalina Wolska, Konrad Kałasznikow, Tomasz Rudkiewicz i Maksymilian Mały, a w kata: Laura Semeniuk, Michalina Wolska, Konrad Kałasznikow, Anatol Kałasznikow, Emil Bińczycki, Michał Warzecha i Krzysztof Sokołowski.

Srebrne medale wywalczyli – kata: Sebastian Kubik, Filip Kulczyk, Jarosław Pidłypczak; kumite: Wiktoria Warzecha, Hanna Banaś.

Na trzecim stopniu podium stawali – kata: Martyna Trubiłowicz, Daria Semeniuk, Wiktoria Warzecha, Hanna Banaś, Agata Adamczyk, Jadwiga Banaś, Tomasz Rudkiewicz, Wiktor Semeniuk, Maksymilian Mały, Gracjan Kubik, Piotr Wąsik, Robert Piasecki, Bartosz Pilaczyński, Michał Maciąg, Igor Karski, Ernest Filar; kumite: Kinga Duda, Martyna Trubiłowicz, Wiktor Semeniuk, Emil Bińczycki, Igor Karski.

- Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy przywieźli zawodników na turniej, a z powodu pandemii nie mogli wejść na salę – powiedział Anatol Kałasznikow, rzecznik klubu. – Dziękujemy naszemu senseiowi Mirosławowi Kuciarskiemu za bardzo dobre przygotowanie zawodników oraz sponsorom, którzy pomogli nam w tak udanym starcie w zawodach: Lubuskie Centrum Logistyczne, RM Solar, AK Anatol, OSS.