Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od badań do praktycznej wiedzy

Społeczna Akademia Nauk
fot. archiwum Społecznej Akademii Nauk
fot. archiwum Społecznej Akademii Nauk
Podstawą kształcenia akademickiego jest praktyka i odnalezienie przez absolwenta miejsca na rynku pracy. Łączenie teorii z realnymi, praktycznymi umiejętnościami to podstawa toku nauczania w Społecznej Akademii Nauk.

Działalność naukowa uczelni realizowana jest w kilku formach. Należą do nich badania naukowe oraz projekty badawcze prowadzone przez pracowników naukowych wydziałów uczelni. Działalność naukowa znajduje także odzwierciedlenie w organizowaniu konferencji naukowych i naukowo-dydaktycznych, na których prezentowane są wyniki badań prowadzonych w ramach Katedr i Zakładów.

Działalność naukowa wydziałów obejmuje prace badawcze prowadzone w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz badań własnych w ramach katedr, zakładów oraz instytutu (ponad 50 programów badawczych i projektów naukowo-wdrożeniowych).
Kierunki działalności naukowo-badawczej są w znacznej mierze poświęcone aspektom ekonomicznym, funkcjonowaniu gospodarki w ramach dokonujących się przekształceń systemowych oraz polityki rynku pracy. Skupiają się także na analizie powiązań przedsiębiorstw z rynkiem finansowym oraz funkcjonowaniu giełdy papierów wartościowych, analizie roli kapitału zagranicznego w procesach restrukturyzacji i prywatyzacji gospodarki polskiej, a także analizie konkurencyjności polskiego sektora finansowego w obliczu integracji z Unią Europejską. Działalność naukowa obejmuje także tematykę trzech głównych filologicznych kierunków badawczych - językoznawstwa, metodyki nauczania języka i literatury.

Działalność naukowa pracowników naukowo-dydaktycznych Społecznej Akademii Nauk dotyczy kontynuacji problematyki badawczej wynikającej z wieloletnich zainteresowań naukowych. Są oni także inicjatorami, współorganizatorami i naukowymi opiekunami młodszej kadry naukowej. Problematyka badawcza poruszana na wydziałach staje się przedmiotem analiz i studiów. Ich rozpoznanie wymagało skonstruowania specjalnych narzędzi badawczych a wynikiem były opracowania naukowe, ekspertyzy oraz inne publikacje. Doskonałym polem doświadczeń tych prac stają są konferencje naukowe a także wydawnictwa uczelniane.

Społeczna Akademia Nauk jest corocznie organizatorem kilku konferencji naukowych. Świadectwem aktywności w zakresie badań naukowych, konferencji i pracy dydaktycznej jest dorobek publikacyjny. W celu jego intensyfikacji utworzono Wydawnictwo Społecznej Akademii Nauk, kierowane przez Kolegium Wydawnicze. Powstały trzy redakcje: monografii, podręczników akademickich oraz wydawnictwa ciągłego.

Kierunki studiów Społecznej Akademii Nauk cieszące się dużą popularnością

Zarządzanie

Studia na tym kierunku przygotowują do sprawnego zarządzania rynkowo zorientowanymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami nie nastawionymi na zysk. W toku nauki student zdobywa umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi oraz wykorzystywania informacyjnych zasobów organizacji. Studenci poznają zasady zarządzania procesami i projektami w organizacjach gospodarczych oraz publicznych. Doskonalą także techniki i metody zarządzania usprawniające funkcjonowanie tych organizacji.

Stosunki Międzynarodowe

Program kierunku skierowany jest do osób zainteresowanych pracą w dynamicznie rozwijających się krajowych i zagranicznych działach gospodarki, takich jak: finanse, ubezpieczenia, bankowość, media a także zainteresowanych karierą polityczną, dyplomatyczną i dziennikarstwem. Podstawą studiów jest nauka języków obcych, programów komputerowych i technik multimedialnych. Studenci wybierają dwa języki spośród: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Zdobyte umiejętności dają możliwość ubiegania się o specjalistyczne certyfikaty.

Psychologia dla magistrów i lekarzy - NOWOŚĆ!

To propozycja dla osób, które mają tytuł magistra, lekarza lub równorzędny (uzyskany po 30 września 1990 r.) i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz kwalifikacje. Student realizuje program pięcioletnich studiów magisterskich niestacjonarnych, ale dzięki indywidualizacji i intensyfikacji procesu nauczania, kształcenie może trwać krócej niż 5 lat (np. 6-7 semestrów). Czas trwania i profil indywidualnej ścieżki kształcenia zależy od wcześniejszych doświadczeń edukacyjnych i zawodowych kandydata. Student konstruuje swój indywidualny program kształcenia, zgodny, oczywiście, ze standardami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Europejskim Systemem Transferu Punktów (ECTS). Oferta kierowana jest głównie do absolwentów takich kierunków i specjalności jak: pedagogika, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, teologia, filozofia, resocjalizacja, prawo, filologia, medycyna (kierunek lekarski), pielęgniarstwo, położnictwo i wielu innych.

Bezpieczeństwo Narodowe

Studia dają wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa i umiejętności rozwiązywania problemów w sytuacjach zagrożenia i kryzysu. Program studiów obejmuje uzyskanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu nauk społecznych, w tym w szczególności stosunków międzynarodowych, administracji, politologii, prawa, zarządzania i strategii, nauk wojskowych, a także historii, geografii, filozofii i języków obcych. Ważnym elementem programu nauczania jest zdobycie praktycznych umiejętności pracy zespołowej i myślenia strategicznego. Studia przygotowują do pracy w strukturach administracji publicznej, służbach mundurowych oraz komercyjnych podmiotach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i biznesu. Realizowane zagadnienia dotyczą bezpieczeństwa narodowego oraz międzynarodowego, terroryzmu, zarządzania kryzysowego, kryminalistyki i prawa.

Logistyka

Kierunek umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do operacyjnego zarządzania logistycznego podmiotów gospodarczych. Nauka ukierunkowana jest na kształcenie umiejętności i kompetencji w zakresie kreatywnych zdolności analitycznych i decyzyjnych w dziedzinie logistyki. Studenci zdobywają specjalistyczną wiedzę na temat procesów zaopatrzenia produkcji i dystrybucji, tworzenia i wyposażenia centrów dystrybucji oraz punktów przeładunkowych centrów logistycznych.

Fizjoterapia

Kierunek przygotowuje do planowania i realizowania procesu fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu i narządów wewnętrznych, stosowania ćwiczeń leczniczych i zabiegów fizykoterapeutycznych a także prowadzenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych. Dzięki poznaniu podstaw medycznych rehabilitacji studenci uzyskują niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy bezpośrednio po ukończeniu studiów. Absolwenci są kompetentnymi terapeutami z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu oraz terapii manualnej.

Finanse i Rachunkowość

Kierunek pozwala zdobyć konkretne umiejętności prowadzenia własnej firmy oraz osiągnięcie sukcesu na szczeblach kierowniczych w dużych firmach, z uwzględnieniem instytucji finansowych i bankowych. Dyplom ukończenia studiów na tym kierunku uprawnia do ubiegania się, bez zdawania egzaminów, o certyfikat księgowy na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto