MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Odsłonięcie tablicy Edwarda Kuli w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych [ZDJĘCIA]

mk, mad
Edward Kula został niesłusznie skazany w 1951 roku za rzekomą działalność wywrotową w prowadzonej przez siebie szkole. To wydarzenie odcisnęło bolesne piętno na jego dalszym życiu. Dzięki pracy radnego i historyka Marka Budniaka udało się odtworzyć smutne wydarzenia związane z procesem. Po latach, aby zadośćuczynić dzielnemu pedagogowi zawiązała się inicjatywa mającą upamiętnić jego patriotyczną postawę.

– Jest to dla nas dzień szczególny. Przez lata patrzeliśmy w dokumenty szkoły i wciąż pozostawało wiele luk w związku z byłym dyrektorem. Teraz pamięć o nimi zostanie zachowana. Nasi uczniowie będą również mogli spotkać dawnych absolwentów szkoły, aby dowiedzieć się więcej o tej ważnej dla nas postaci – twierdzi Stanisław Rogulski, dyrektor „Elektronika”.

Podczas uroczystości przemawiał, m.in. radny Piotr Barczak: - Edward Kula stanął po stronie prawdy i za to oddał niemal wszystko. Tego nikt mu nie odbierze, takiej postawy nie sposób zapomnieć. 

A co odsłonięciu Tablicy Pamięci sądzą sami uczniowie? – Jestem bardzo zaskoczona, wcześniej nic nie wiedzieliśmy o dyrektorze Edwardzie Kuli. Należy pamiętać o takich dzielnych ludziach, którzy byli ważni dla historii naszej szkoły – uważa Aleksandra Płatkowska. Podobnego zdania jest również Maksymilian Korus: - Cieszę, się że taki człowiek jest związany z naszą szkołą. Warto go uhonorować! POLECAMY ARCHIWALNE ZDJĘCIA ZIELONEJ GÓRY
Edward Kula został niesłusznie skazany w 1951 roku za rzekomą działalność wywrotową w prowadzonej przez siebie szkole. To wydarzenie odcisnęło bolesne piętno na jego dalszym życiu. Dzięki pracy radnego i historyka Marka Budniaka udało się odtworzyć smutne wydarzenia związane z procesem. Po latach, aby zadośćuczynić dzielnemu pedagogowi zawiązała się inicjatywa mającą upamiętnić jego patriotyczną postawę. – Jest to dla nas dzień szczególny. Przez lata patrzeliśmy w dokumenty szkoły i wciąż pozostawało wiele luk w związku z byłym dyrektorem. Teraz pamięć o nimi zostanie zachowana. Nasi uczniowie będą również mogli spotkać dawnych absolwentów szkoły, aby dowiedzieć się więcej o tej ważnej dla nas postaci – twierdzi Stanisław Rogulski, dyrektor „Elektronika”. Podczas uroczystości przemawiał, m.in. radny Piotr Barczak: - Edward Kula stanął po stronie prawdy i za to oddał niemal wszystko. Tego nikt mu nie odbierze, takiej postawy nie sposób zapomnieć. A co odsłonięciu Tablicy Pamięci sądzą sami uczniowie? – Jestem bardzo zaskoczona, wcześniej nic nie wiedzieliśmy o dyrektorze Edwardzie Kuli. Należy pamiętać o takich dzielnych ludziach, którzy byli ważni dla historii naszej szkoły – uważa Aleksandra Płatkowska. Podobnego zdania jest również Maksymilian Korus: - Cieszę, się że taki człowiek jest związany z naszą szkołą. Warto go uhonorować! POLECAMY ARCHIWALNE ZDJĘCIA ZIELONEJ GÓRY Mariusz Kapała / GL
W Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych licznie zgromadzeni goście oddali honory Edwardowi Kuli, dyrektorowi i nauczycielowi historii w Szkole Przemysłowej w latach 1948-1950. Jego dawni uczniowie, Wilhelm Skibiński, Zbigniew Szymański oraz Walerian Piotrowski wspólnie z tej okazji odsłonili Tablicę Pamięci.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto