"Ogromna tragedia. Przecież to jeszcze dzieci! Mieli przed sobą całe życie" - mieszkańcy Górzycy są wstrząśnięci po śmiertelnym wypadku

Aleksandra Pazda
Aleksandra Pazda
W wypadku między Górzycą, a Żabicami zginęły 3 młode osoby - dwóch 16-latków i jeden 15-latek Lubuska Policja
- Przecież to jeszcze dzieci... Nie wyobrażam sobie, co w tej chwili muszą czuć ich bliscy - mówią wstrząśnięci mieszkańcy Górzycy. W wypadku zginęło trzech młodych chłopców - dwóch 16-latków i 15-latek. Siła uderzenia była tak duża, że nie mieli szans na przeżycie.

Do wypadku doszło 18 maja, około godziny 5 rano. Wszystko działo się na prostym odcinku drogi powiatowej, między miejscowością Żabice, a Górzyca w powiecie słubickim. Wstępne okoliczności wskazują, że kierujący osobowym fordem fiesta stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze, zahaczył o dwa drzewa i dachując ściął betonowe ogrodzenie. Siła uderzenia była tak duża, że trzy młode osoby, które podróżowały autem nie miały szans na przeżycie.

Olbrzymi dramat

- To wielki dramat zwłaszcza, że to bardzo młode osoby. Nie posiadały jeszcze uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo nie mogły ich posiadać. To dwóch 16-latków i jeden 15-latek. Olbrzymi dramat, który nie powinien mieć miejsca - komentuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Pytania o okoliczności tej tragedii znajdą odpowiedź po analizie materiałów, śladów i dowodów zabezpieczonych na miejscu przez policjantów i prokuratora ze Słubic. W tej sprawie już toczy się śledztwo. Na ten moment śledczy zabezpieczyli sporo materiałów.

Do wypadku doszło między Żabicami a Górzycą:

Na miejsce sprowadzono policyjnego psychologa, który był do dyspozycji rodzin. Zasadne z pewnością jest pytanie: jak młodzi weszli w posiadanie kluczyków i auta? Słubiccy policjanci pod nadzorem prokuratury będą to ustalać. Pomocne dla postępowanie będą także wyniki badań prosektoryjnych zarządzone przez prokuratora.

Mieli przed sobą całe życie

W Górzycy o wypadku mówią wszyscy. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta. - To ogromne nieszczęście. Sama mam dzieci i nie wyobrażam sobie, co teraz muszą czuć rodzice - komentuje pani Renata.

Jej zdanie podzielają kobiety, które spotykamy pod miejscowym sklepem. - Przecież oni mieli przed sobą całe życie. Jedna nieodpowiedzialna decyzja i... już ich nie ma. Często zapominamy, że życie jest bardzo kruche - mówią.

Część mieszkańców wyznała nam, że rajdy młodych kierowców po Górzycy to już niestety codzienność... - Młodzi jeżdżą tu jak szaleni. Nie zliczę nawet ile razy wyprzedzali mnie na podwójnej ciągłej. Prowadzenie auta to ogromna odpowiedzialność! Wystarczy chwila, by doszło do tragedii. I stało się... - komentuje Roman.

- Ciekawe skąd mieli auto... I co robili o tej godzinie poza domem. Przecież to jeszcze dzieci -

rozmyślają mieszkańcy.

Młodzi giną na drogach

Jak podkreśla M. Maludy, to kolejne zdarzenie drogowe w województwie lubuskim, w którym życie straciły młode osoby.

- Pod koniec roku mieliśmy do czynienia z tragedią w powiecie świebodzińskim, życie straciło 5 osób. Przed kilkoma tygodniami w powiecie strzelecko-drezdeneckim również zginęły 4 młode osoby - wymienia rzecznik lubuskiej policji.

Co stało się na drodze pomiędzy Żabicami, a Górzycą? W tej sprawie już toczy się śledztwo. Do tematu będziemy wracać.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres glonline@gazetalubuska.pl
Możesz też skontaktować się z nami, dzwoniąc pod nr 68 324 88 16.

WIDEO: „Gdyby ta bariera była, ci młodzi ludzie by żyli”. Na moście, z którego spadł samochód z pięciorgiem nastolatków w Ciborzu, stają nowe bariery

Wideo

Dodaj ogłoszenie