Orto-Prot Jan Kołodyński, lubuska pracownia, która już od 15 lat wspiera pacjentów w odzyskaniu sprawności

Materiał informacyjny PHU ORTO-PROT Jan Kołodyński
Świebodzin, miasto słynące z pięknego rynku, neogotyckiego ratusza i ławeczki Niemena – urokliwej rzeźby wzniesionej ku pamięci wielkiego artysty, który niegdyś tu zamieszkiwał. Brzmi wspaniale, prawda? Dziś jednak poznacie Świebodzin z jeszcze innej strony. Może niewielu z Was wie, że to lubuskie miasto słynie również z najlepszej w regionie pracowni ortopedycznej, której załoga realizuje pomoc w zakresie doboru zaopatrzenia ortopedycznego oraz nowoczesnego projektowania protez kończyn.

Orto-Prot to pracownia ortopedyczno-protetyczna, która na świebodzińskiej mapie istnieje od 15 lat. Jej założycielem jest protetyk Jan Kołodyński, który w branży działa znacznie dłużej, bo już od 1985 roku.

Właściciel pracowni początki swojej działalności wiązał z ówczesnym Caritasem (obecnie Lubuskie Centrum Ortopedii im. Lecha Wierusza w Świebodzinie). Jako pracownik Wojewódzkich Warsztatów Ortopedycznych zdobywał cenną wiedzę podczas praktyk w zaopatrywaniu rozmaitych i wielokrotnie niezwykle skomplikowanych technicznie przypadków techniki ortopedycznej. W roku 2005, pan Jan – dziś mistrz technik ortopeda – stworzył pracownię, która choć odznaczała się nowoczesnością i zastosowaniem w pracy innowacyjnych technologii i materiałów, była ukłonem w kierunku dawnych Warsztatów Ortopedycznych kierujących się zasadą indywidualnego podejścia do pacjenta, jego zrozumienia i spełnienia oczekiwań o bezpiecznym powrocie do aktywności.

Przyjazna atmosfera, a przede wszystkim empatia w kontakcie z pacjentem, wrażliwość na jego problemy i rozległa wiedza z zakresu protetyki i ortopedii – te cechy zawsze znajdzie we właścicielu pracowni każdy, kto ją odwiedzi. Pewnie dlatego, że praca, którą wykonuje Jan Kołodyński jest również jego wielką pasją, jakiej oddaje się całym sercem. Pasją jego oraz całej załogi pracującej pod skrzydłami Orto-Prot.

Zespół pracowni oraz sklepów medycznych tworzą wyłącznie specjaliści z dziedziny techniki ortopedycznej oraz fizjoterapeuci. Wiedza, którą posiadają daje pacjentom pewność i bezpieczeństwo trafnej diagnostyki, a także skuteczność w doborze zaopatrzenia. Światowej klasy komponenty protetyczne takich firm jak: Ossur, Otto Bock, Freedom, Neuhof czy BLATCHFORD osoby po amputacji mają możliwość przetestować jeszcze przed decyzją zakupu. Od października bieżącego roku amputanci mogą wykonywać zaopatrzenie nie tylko w pracowni w Świebodzinie. W Zielonej Górze przy ul. Wazów 6a (parking Urzędu Miasta) otworzyliśmy filię pełni przygotowanej, profesjonalnej pracowni ortopedycznej, w której oferujemy wykonywanie: protez kończyn, pobieranie miar i odbiory indywidualnie wykonywanych butów ortopedycznych, ortez dla dzieci m.in. z MPD oraz gorsetów do leczenia skrzywień kręgosłupa u dzieci. W tym roku Orto-Prot obchodzi 15 rocznicę działalności. Więc może to być taki „okolicznościowy” prezent wieńczący ten etap i ułatwiający obopólną współpracę – mówi Jan kołodyński.

Dziś świebodzińska pracownia Orto-Prot przy ul. Łąki Zamkowe 12 oraz przy ul. Wazów 6a W Zielonej Górze z powodzeniem kontynuuje zaczętą 15 lat temu misję, opierając swoją działalność na szeroko pojętym zrozumieniu i holistycznym podejściu do pacjenta, a także zastosowaniu w protetyce nowoczesnych, lekkich komponentów, z których wykonany jest ortopedyczny sprzęt, w tym popularne na całym świecie modularne protezy kończyn dające możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb pacjenta. Powiększył się także wachlarz oferowanych przez świebodzińską pracownię usług – Orto-Prot to bowiem nie tylko dobór protez, ale także fachowa fizjoterapia, która pozwala na szybszy, ale przede wszystkim skuteczny przebieg rehabilitacji.

Jak się okazuje, zapotrzebowanie na sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny jest naprawdę spory. Wzrosła również świadomość Polaków co do prozdrowotnych zachowań mających na celu poprawę jakości życia codziennego. Dlatego też od kilku lat w świebodzińskiej pracowni Orto-Prot dużym zainteresowaniem cieszą się badania pedobarometryczne stóp oraz wykonywane indywidualnie wkładki ortopedyczne – mówi Jan Kołodyński, po czym dodaje:

W Zielonej Górze funkcjonują firmowe sklepy z zaopatrzeniem ortopedycznym Orto-Prot, specjalizujące się w sprzedaży wkładek ortopedycznych, stablilizatorów, ortez kończyn górnych i dolnych, gorsetów, pasów, kołnierzy ortopedycznych, kuli, lasek, balkoników i wózków inwalidzkich, materacy, poduszek przeciwodleżynowych, sprzętu rehabilitacyjnego, wyrobów przeciwżylakowych, skarpetek zdrowotnych i sportowych oraz akcesoriów dla amputantów.

Firmowe sklepy znajdziecie w Zielonej Górze na ul. Wyszyńskiego 99 (Centrum Medyczne) oraz na ul. Wazów 6a (parking Urzędu Miasta). Warto skorzystać z produktów oraz fachowych usług Orto-Prot, które pomogły już wielu lubuskim pacjentom.

KONTAKT: Świebodzin, ul. Łąki Zamkowe 12
Tel: 68 458 0550
E-mail: [email protected]
WWW: ortoprot.pl

Dodaj ogłoszenie