Osiem bramek w meczu lubuskiej ligi juniorów młodszych. Lechia Zielona Góra gromi Celulozę Kostrzyn 7:1 (4:0)

Lubuska liga juniorów młodszych, 29 sierpnia 2020. Lechia Zielona Góra - Celuloza Kostrzyn 7:1 (4:) Szymon Kozica
Osiem bramek padło w sobotnim (29 sierpnia) meczu lubuskiej ligi juniorów młodszych w Zielonej Górze. Piłkarze miejscowej Lechii wygrali z Celulozą Kostrzyn aż 7:1 (4:0). Prowadzenie objęli już w 4 minucie.
  • Dla piłkarzy Lechii Zielona Góra był to drugi mecz w tym sezonie. W pierwszym pokonali na wyjeździe Wartę Gorzów 4:0.
  • Zawodnicy Celulozy Kostrzyn rozegrali dopiero pierwsze w tym roku spotkanie w lubuskie lidze juniorów młodszych.

Do przerwy 4:0 dla Lechii

Lechia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Prowadzenie objęła już w 4 min po bramce Aleksandra Sadowskiego. Dwa kolejne gole dołożył Jakub Mania, trafiając w 26 i 35 min. Dwie minuty później wynik do przerwy ustalił Kacper Dawcewicz strzałem z rzutu wolnego.

Tuż po przerwie, w 46 min, Kamil Maj przymierzył pod poprzeczkę, zdobywając pierwszą i - jak się wkrótce okazało - honorową bramkę dla Celulozy. Odpowiedź Lechii była jednak natychmiastowa, bo w 47 min na listę strzelców wpisał się ponownie Sadowski. Na kolejne gole trzeba było trochę poczekać. W 72 min do siatki trafił Kacper Grzegorczyk, a w 76 min wynik meczu ustalił Adrian Konradowski.

Lechia i SKP bez straty punkty

Wyniki innych sobotnich (29 sierpnia) spotkań lubuskiej ligi juniorów młodszych: Budowlani Lubsko - Warta Gorzów 1:4, SKP Kisielin - PUKS Maksymilian Gorzów 2:0. Pauzował Stilon Gorzów.

W tabeli prowadzi Lechia - 6 punktów (bramki 11:1), drugie miejsce zajmuje SKP - 6 (5:2), a trzecie Warta - 3 (4:5).