cekon
Piotr Protasiewicz, żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra, awansował do półfinału mistrzostw Polski. Mariusz Kapała
Kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra - Piotr Protasiewicz – bardzo dobrze ścigał się na torze w Bydgoszczy i awansował do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski.

Zielonogórski żużlowiec zdobył 13 punktów i został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Taki sam wynik uzyskali Krzysztof Buczkowski i Paweł Przedpełski. Obaj wygrali z Piotrem Protasiewiczem, zajęli miejsce 2-3. Zwyciężył Adrian Miedziński. Zawodnik Włókniarza Częstochowa w turnieju stracił tylko jeden punkt. Pokonał go Piotr Protasiewicz.

Do półfinału awansowało ośmiu najlepszych zawodników. Dziewiąta lokatę, po wyścigu dodatkowym, zajął zielonogórski junior Norbert Krakowiak, który w półfinale będzie rezerwowym. Kolejny młodzieżowiec Stelmetu Falubazu – Mateusz Tonder – zajął 12. miejsce.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie odbyły się turnieje ćwierćfinałowe w Opolu, Poznaniu i Krośnie.

WYNIKI ZAWODÓW W BYDGOSZCZY
1. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) 14 (3,3,3,3,2), 2. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz) 13 (1,3,3,3,3), 3. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa) 13 (2,3,2,3,3), 4. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 13 (3,2,3,2,3), 5. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 12 (3,2,3,1,3), 6. Kamil Brzozowski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) 9 (3,0,2,2,2), 7. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno) 9 (2,3,2,0,2), 8. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) 8 (1,1,2,2,2), 9. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 6+3 (2,u,1,2,1), 10. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź) 6+2 (2,1,1,1,1), 11. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 5 (0,0,1,3,1), 12. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 4 (1,2,1,0,0), 13. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 4 (1,1,0,1,1), 14. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 3 (d,2,d,1,w), 15. Mikołaj Curyło (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) 1 (0,1,w,0,0), 16. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) 0 (0,0,0,d,-), 17. Dominik Kossakowski (Speedway Wanda Kraków) 0 (0,0).