Przegląd tygodnia w Zielonej Górze, najważniejsze wydarzenia od 29.03 do 4.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.03 do 4.04.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 29.03 do 4.04.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „500 plus do zawieszenia. Podatek PIT i składki ZUS też – tak z koronawirusem chce walczyć Grzegorz Hajdarowicz [5.04]”?

Przegląd tygodnia Zielona Góra od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 500 plus do zawieszenia. Podatek PIT i składki ZUS też – tak z koronawirusem chce walczyć Grzegorz Hajdarowicz [5.04]

Grzegorz Hajdarowicz, większościowy akcjonariusz spółki Gremi Media wydającej „Rzeczpospolitą” zaproponował szereg zmian, które – jego zdaniem – umożliwią ratunek polskiej gospodarki. Milioner chce m.in. zawiesić podatek dochodowy, składki na ZUS oraz wstrzymać wypłaty 500 plus oraz trzynastej emerytury.

📢 Nie mógł iść do sklepu, bo był na kwarantannie. Posłał swojego psa na zakupy! ZDJĘCIA

📢 Sobotnie ceny z targu przy ul. Owocowej w Zielonej Górze. Ile kosztują warzywa, owoce oraz inne produkty?

W sobotę (4 kwietnia) odwiedziliśmy targowisko miejskie przy ul. Owocowej w Zielonej Górze. Mimo że ruch, z racji ograniczeń związanych z koronawirusem, był dużo mniejszy niż zwykle, chętnych do zrobienia zakupów nie brakowało. Sprawdziliśmy przy okazji ceny warzyw, owoców oraz innych produktów tam sprzedawanych. Przejdź do Galerii>>>

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zielona Góra stanęła w kolejkach przed sklepami. Aby zrobić zakupy trzeba dużo cierpliwości

Po wprowadzeniu od 1 kwietnia nowych obostrzeń związanych z koronawirusem, wybierając się na zakupy musimy uzbroić się w dużo cierpliwości i ubrać się odpowiednio ciepło, aby nie zmarznąć. Zanim wejdziemy do sklepu najpierw sporo czasu przyjdzie nam odstać w kolejce na zewnątrz. Poza tym między godz. 10 a 12 do środka wpuszczane są tylko osoby po 65. roku życia. Zobaczcie, co dzieje się pod marketami oraz mniejszymi sklepami w Zielonej Górze.

Paweł Wańczko, zdjęcia: Jacek Katos

📢 Wychodząc z domu zakładajmy maseczki ochronne! Apeluje o to do Lubuszan Okręgowa Rada Lekarska w Zielonej Górze

W związku z rozszerzającą się epidemią wirusa Sars-Cov-2 i objęciem jego skutkami coraz szerszych grup populacji, Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Zielonej Górze apeluje do mieszkańców woj. lubuskiego o powszechne oraz masowe stosowanie przez obywateli maseczek ochronnych podczas poruszania się w przestrzeni publicznej.

📢 Zielonogórzanie szyją maseczki i rozdają je (za darmo) mieszkańcom. By skutecznie walczyć z koronawirusem. Takie akcje to my lubimy!

Wolontariusze z grupy "Maseczki Zielona Góra" i społecznicy "Widzialnej ręki" szyją dla zielonogórskich przychodni, szpitala czy klinik maseczki ochronne. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem. Teraz tę formę ochrony rozdają też mieszkańcom. Gdzie możesz je dostać?

📢 Pod sklepami ustawiają się kolejki. Nie masz co liczyć na zrobienie zakupów w pięć minut... Zobacz, jak to wygląda

Pod marketami w Zielonej Górze tworzą się spore kolejki. Zdarza się, że stoi w nich po kilkanaście osób i ciągną się od aut do końca parkingu. Oczywiście nie wszędzie sytuacja wygląda tak samo. Przypominamy: coraz dłuższe kolejki pod sklepami tworzą się związku z nowymi restrykcjami: do sklepów można wejść tylko w jednorazowych rękawiczkach i po kilka osób jednocześnie. Zobaczcie, jak to teraz wygląda.

📢 W dobie koronawirusa seniorzy mają specjalnie dedykowane godziny na zakupy. Czytelniczka: a co z niepełnosprawnymi? Czy o nas zapomniano?

Obecnie w związku z epidemią koronawirusa seniorom powyżej 65. roku życia dedykowane są specjalne godziny na robienie zakupów w sklepach. - A co z osobami niepełnosprawnymi? - pyta nas Czytelniczka. - My też jesteśmy bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem... Sprawdziliśmy, co mówią o tym konkretne przepisy.

📢 Zielona Góra w dobie koronawirusa. Ludzie chodzą w maseczkach, przed sklepami tworzą się kolejki. Tak zmieniło się miasto

Nasze miasto zmieniło sie praktycznie nie do poznania. Wiele miejsc świeci pustkami. Co jakiś czas widać jakiegoś przechodnia. Często ma ochronną maseczkę i jednorazowe rękawiczki. Do sklepów ustawiają się kolejki, a ludzie stoją w odstępach co dwa metry... Zobacz, jak koronawirus zmienił oblicze Zielonej Góry

📢 - Szczury były duże jak kaczki. Zupełnie się nie bały ludzi - zaalarmowała przerażona Czytelniczka. Mamy odpowiedź marketu w tej sprawie

W sprawie szczurów przy jednym z marketów w centrum Zielonej Góry zadzwoniła Czytelniczka. - Bałam się, że te szczury mnie zaatakują albo psa. Są duże jak kaczki i nie boją się ludzi - powiedziała. Zgłosiliśmy sprawę centrali sieci. Co się okazało?

📢 Wójt nagrał komunikat, by mieszkańcy nie wychodzili z domu. Niektórzy myśleli, że złamał kwarantannę i z megafonem jeździ po wsiach!

Do nietypowej sytuacji doszło ostatnio w gminie Świdnica. Wójt Krzysztof Stefański nagrał specjalny komunikat, zachęcając mieszkańców do zostania w domu i w ten sposób przyczyniania się do walki z koronawirusem. Nagranie stało się jednak... źródłem pewnych plotek.

📢 Kontrole policji i surowe kary za niestosowanie się do obostrzeń. Tak to wygląda w Lubuskiem

Kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Lubuscy policjanci sprawdzają, jak nowe przepisy są respektowane przez mieszkańców. Wszyscy powinni traktować je bardzo poważnie. Za złamanie przepisów grożą wysokie kary. Zobaczcie, jak wyglądają kontrole policji w lubuskich miastach.

📢 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Kolejny przypadek w Lubuskiem. Śmiertelne żniwo wirusa wzrosło o siedem osób

Dane Ministerstwa Zdrowia rosną w zastraszającym tempie. W jednym tylko komunikacie poinformowano o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest wśród nich pacjent z lubuskiego.

📢 Dzięki Stanisławowi Straszkiewiczowi z Krosna Odrzańskiego możemy wspominać wizytę polskich olimpijczyków z 1972 roku w Zielonej Górze!

Irena Szewińska, Tadeusz Ślusarski, Jacek Wszoła, Bronisław Malinowski i wielu innych. Olimpijczycy z 1976 roku w Montrealu pojawili się w Zielonej Górze, na Mityngu Winobraniowym, o którym już pisaliśmy. Pojawiali się w naszym mieście również w innych latach, m.in. w 1972 roku. Dzięki pasjonatowi fotografii z Krosna Odrzańskiego, Stanisławowi Straszkiewiczowi możemy obejrzeć kilka obrazków z tamtego wydarzenia! Zachęcamy do oglądania, to prawdziwe perełki!

📢 Walka z koronawirusem. 1 kwietnia nowe przepisy ludzie potraktowali poważnie. Policjanci nie ukarali nikogo w Zielonej Górze i Sulechowie

W związku z wejściem w życie w środę, 1 kwietnia, kolejnych zakazów wprowadzonych przez rząd w walce z koronawirusem, w teren wyjechało więcej policyjnych radiowozów, a na ulice Zielonej Góry i Sulechowa wyszły także patrole piesze.

📢 Ceny paliw na stacjach w Zielonej Górze. Gdzie za benzynę i olej napędowy zapłacisz najmniej

Od kilku tygodni ceny na stacjach paliw spadają. Tak mało za benzynę i olej napędowy dawno nie płaciliśmy. Wpływ na rekordowo niskie ceny ma m.in. koronawirus, który spowodował, że popyt na paliwa znacznie zmalał. W czwartek (2 kwietnia) sprawdziliśmy ceny na zielonogórskich stacjach. Gdzie obecnie można zatankować najtaniej? Przejdź do Galerii>>

📢 Aktualne ceny z targu przy Owocowej. Tak tutaj dziś wygląda handel. Co się zmieniło?

Niektóre targowiska w Lubuskiem, ze względu na epidemię koronawirusa, zostały zamknięte. Ryneczek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż działa. W czwartek (2 kwietnia) odwiedziliśmy to miejsce, aby sprawdzić jak wygląda handel po wprowadzeniu nowych obostrzeń oraz aktualne ceny towarów tam sprzedawanych.

📢 Jakie imprezy w Lubuskiem już odwołano przez epidemię koronawirusa? Co z Winobraniem 2020, Dniami Gorzowa czy Świętem Pieczonego Kurczaka?

Jest początek kwietnia 2020 roku. Epidemia koronawirusa zbiera w Polsce coraz większe żniwo. Kolejne zalecenia ograniczają swobodę przemieszczania się… Kiedy to się skończy? Chyba nikt nie wierzy, że „za chwilę”. Nic dziwnego, że kolejne lubuskie miasta i gminy ogłaszają decyzje o odwołaniu swoich kluczowych imprez. Jakie święta, imprezy czy koncerty nie odbędą się w Lubuskiem w 2020 roku?

📢 Przesuńmy maturę - piszą petycję zielonogórscy licealiści. Trzeba podjąć konkretne decyzje

My, tegoroczni maturzyści, wzywamy konstytucyjne władze Rzeczypospolitej, aby PILNIE podjęły decyzję o przesunięciu daty egzaminu maturalnego z powodu zagrożenia życia i zdrowia maturzystów.- napisali licealiści z Zielonej Góry.

📢 Awaria na sieci kanalizacyjnej przy ul. Trasa Północna w Zielonej Górze. Od rana na miejscu pracują pracownicy Wodociągów

Ścieki są na bieżąco przepompowywane, a przerw w dostawie wody nie przewidujemy – uspokajają pracownicy Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie