Przegląd tygodnia w Zielonej Górze, najważniejsze wydarzenia od 6.06 do 12.06.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zielonej Góry nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zielonej Góry nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.06 a 12.06.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zmarł Henryk Olszak. Żużlowy mistrz wielkiej drużyny Falubazu Zielona Góra”?

Przegląd tygodnia Zielona Góra od 6.06 do 12.06.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zmarł Henryk Olszak. Żużlowy mistrz wielkiej drużyny Falubazu Zielona Góra

11 czerwca w wieku 63 lat zmarł Henryk Olszak, były żużlowiec, jeden z najwybitniejszych wychowanków Falubazu Zielona Góra, z którym sięgał po wielkie sukcesy w latach 80.

📢 Lubuskie. Kto został laureatem konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Różne działania, podejmowane od 30 lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, spowodowały, że aż o 80 procent zmniejszyła się wypadkowość w rolnictwie. Jednym z elementów akcji jest konkurs dla dzieci, którego finał odbył się w piątek w Zielonej Górze. Jedna z laureatek wojewódzkich zdobyła nawet I miejsce w Polsce!

📢 Słynna szyba przy ratuszu w Zielonej Górze zakryta! Miała być atrakcją, a została pośmiewiskiem. Ulokowano na niej strefę zabaw

Szyba przy ratuszu w Zielonej Górze, która skrywa pod spodem elementy dawnej architektury miasta, miała być w zamyśle atrakcją turystyczną. Dosyć szybko jednak uległa zniszczeniu i obecnie kompletnie nie widać zabytkowych ruin. Lata mijały a problemu nie rozwiązano... Co więcej pojawiły się głosy, aby całość po prostu zasypać, bo obiekt straszy swoim wyglądem. Teraz jednak w tym miejscu pojawiła się strefa zabaw dla dzieci ustawiona przez miasto. Co na ten temat sądzą mieszkańcy?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.06-12.06.2021 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na pomniku uświetniającym 100-lecie odzyskania niepodległości pojawiły się rdzawe plamy. Czy monument na placu Matejki doczeka się zmian?

Pomnik na placu Matejki w Zielonej Górze został odsłonięty w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już dwa lata temu pojawiły się na nim rdzawe plamy. Obecnie problem powrócił. Czy monument ze stali zostanie w takim razie ponownie wyczyszczony?

📢 Uczniowie wrócili do szkół, pracownicy do firm. Czytelniczka alarmuje o ścisku w autobusie. Czy na tę trasę wyjedzie pojazd przegubowy?

Uczniowie wrócili do szkół, pracownicy zielonogórskich firm wracają zaś do pracy stacjonarnej. W autobusach po lockdownie przybyło pasażerów. I, jak zauważają mieszkańcy, robi się ścisk. - Jak to możliwe, że na linii numer 14 na kursie wyjeżdżającym z PKP Nowy Kisielin jedzie krótki autobus? - pyta nasza Czytelniczka, pani Karolina.

📢 Każdy z nich kosztował 21,5 mln zł. Jeżdżą... tylko pół roku. Szynobusy psują się na potęgę

Psują się nowe trójczłonowe szynobusy, które jeżdżą po Lubuskiem raptem od... pół roku. - Co drugi pociąg spóźnia się lub w ogóle nie przyjeżdża - mówi licealistka z Witnicy, która uczy się w Gorzowie.

📢 Odsłonięcie zwycięskiego muralu z okazji 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak wyglądają inne nagrodzone prace na budynkach uczelni?

W czwartek, 10 czerwca br. o godz. 10.00 na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Energetyków 2 został uroczyście odsłonięty mural, który zdobył I miejsce w konkursie dla studentów na projekt muralu z okazji 20-tych urodzin uczelni.

📢 Zielona Góra. Zaćmienie Słońca oglądaliśmy przez lunety z Planetarium Wenus. Na deptaku stanęła też specjalna wystawa

Czwartek dla wszystkich pasjonatów astronomii był niezwykły, bo była okazja do obserwacji częściowego zaćmienia Słońca. Można go było obserwować przez lunety, ustawione na deptaku przez pracowników Planetarium Wenus.

📢 Zielona Góra. Koniec z łamaniem przepisów i parkowaniem na zieleni w Dolinie Gęśnika!

Sytuację koło Doliny Gęśnika przy ul. Batorego opisywaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy skarżyli się na zastawione przez salon aut parkingi, na pojazdy stojące na zieleni, a teraz także na zastawianie wjazdu do Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze. Czy miastu uda się rozwiązać ten problem?

📢 Młodzież z III LO w Zielonej Górze się szczepi przeciwko koronawirusowi. Bo jak mówi, chce żyć normalnie

  • Zaszczepiłam się dla własnego bezpieczeństwa. Dla bezpieczeństwa mojej rodziny, która też się szczepi – mówi Karina Skorodecka, która w czwartek, 10 czerwca, razem z innymi uczniami z III LO w Zielonej Górze przyszła do punktu szczepień powszechnych. – Cieszę się, że szkoła zorganizowała taką możliwość. Nie zastanawiałam się ani minuty, czy z niej skorzystać…

📢 Do zielonogórskiego schroniska trafiło ponad 30 kociąt! Pilnie potrzeba dla nich karmy i mleka. Może kolejny raz okażecie serce i pomożecie?

Lato to czas, gdy do zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafia sporo kociąt wymagających opieki. W ostatnim czasie w placówce pojawiło się kilkadziesiąt nowych kotów. Ich wykarmienie to nie lada wyzwanie. Schronisko apeluje więc o pomoc w postaci puszek i mleka dla kociaków.

📢 Mieszańcy osiedla Kwiatowego nie odpuszczają i nadal chcą walczyć o więcej kursów autobusów przez ich osiedle. Będzie protest przed urzędem?

Mieszkańcy osiedla Kwiatowego, które mieści się na zielonogórskim Jędrzychowie, nadal walczą o większą liczbę kursów miejskiego autobusu linii nr 44. Mówią, że są gotowi... protestować pod urzędem miasta. Czy dojdzie do jakiegoś kompromisu?

📢 Artur Barciś, Piotr Gąsowski, Piotr Cyrwus biorą udział w akcji "Uratuj Anię!". To ostatnia prosta zbiórki na terapię małej zielonogórzanki

Wielkimi krokami zbliża się koniec zbiórki na terapię genową dla małej Ani Orłowskiej z Zielonej Góry, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wolontariusze robią wszystko, co mogą, by udało się zebrać zawrotną kwotę ponad 9 mln zł. Właśnie dotarli do gwiazd znanych z ekranów telewizorów i przekonali je, by również zdecydowały się zaangażować w promocję zbiórki.

📢 Piękna pogoda dopisała. Tłumy na ryneczku przy ul. Owocowej w Zielonej Górze. Sprawdzamy, co i za ile dziś można tu kupić?

Dzień targowy na rynku przy ul. Owocowej w Zielonej Górze odbywa się w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Choć czasami, w chłodne zimowe dni klientów jest mniej, to pogodnego poranka, 10 czerwca, na zakupach pojawiły się tam tłumy. Zielonogórzanie zazwyczaj szukają "tradycyjnych" warzyw i owoców, ale na targowisku można dostać również ciekawe produkty takie jak kandyzowane mango! Dużą część stoisk zajmują również kwiaty. Jak obecnie kształtują się ceny? Sprawdźcie w naszej galerii!

📢 Pociągiem z Zielonej Góry i Gorzowa nad morze i do Łagowa. Sprawdźcie nowy rozkład jazdy!

Pociągiem rano - za 39 zł - pojedziemy nad morze, do Międzyzdrojów, Świnoujścia, by wrócić do domu wieczorem. Będą też połączenia do Lubuskiej Perły - Łagowa. No i zmiany na węzłach Żary - Żagań, Kostrzyn n/O - Gorzów. Sprawdź nowy rozkład jazdy Polregio, który wejdzie w życie 13 czerwca!

📢 Zielona Góra. Za darmo wózek, zabawki, kuchenka, lodówka. W czerwcu otwiera się Szperowisko! Będzie też wersja online!

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w najbliższych dniach, jeszcze w czerwcu, otwarte zostanie tzw. Szperowisko. Jest to punkt typu oddam-wymienię, skąd mieszkańcy za darmo będą mogli wziąć przedmioty, które wciąż nadają się do użytku, a których poprzedni właściciel już nie potrzebował. Na tym jednak nie kończą się dobre wiadomości! Okazuje się, że Szperowisko będzie miało wersję online, gdzie będziemy mogli obejrzeć zgromadzone "skarby".

📢 W ogrodzie Józefa Koncewicza znów jest magicznie. Właśnie kwitną tu setki irysów. Takiego morza kwiatów dawno nie widzieliście

Co roku nie możemy doczekać się tej chwili, gdy w podzielonogórskim ogrodzie Józefa Koncewicza zaczynają kwitnąć setki irysów bródkowych. Właśnie nastąpił ten moment. I co tu dużo kryć, widok jest po prostu magiczny! Zobaczcie to na fotografii.

📢 Zobacz przebieg budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. Drogę podzielono na trzy sekcje, trwają intensywne prace - zobacz zdjęcia

W kwietniu 2020 roku informowaliśmy o zakończeniu wycinki drzew pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Gdy miejsce inwestycji zostało oczyszczone na tym terenie pojawili się robotnicy odpowiedzialni za stworzenie nowej trasy. Co obecnie dzieje się w tym miejscu? Czy wykonawca napotkał jakieś niespodziewane problemy?

📢 Zielona Góra. Z Babimostu do Chorwacji. Już wkrótce polecimy nad Morze Adriatyckie prawie jak za darmo!

Dobra wiadomość dla wszystkich lubiących wypoczywać nad Morzem Adriatyckim. Od 4 lipca na 10 tygodni zostanie uruchomione wakacyjne, regularne połączenie lotnicze z Babimostu z portem lotniczym w chorwackiej Rijece. Przewoźnikiem będą Polskie Linie Lotnicze LOT.

📢 Nie zdajesz sobie sprawy, że możesz dostać za to mandat! Można stracić nawet ponad 1000 zł

Wydawać by się mogło, że mandaty dostaniemy tylko w tak oczywistych sytuacjach, jak przekroczenie prędkości, przejście na czerwonym świetle, śmiecenie, czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Nic bardziej mylnego! Są też takie przypadki, w których mandat masz, jak w banku, choć w ogóle się tego nie spodziewasz!

Poznaj pięć przypadków, w których możesz otrzymać mandat, a najpewniej w ogóle nie zdajesz sobie z tego sprawy. Poznaj pięć tych sytuacji zagrożonych mandatami i... miej się na baczności! Za takie przewinienia możesz dostać nawet ponad 1000 zł mandatu!

ZOBACZ KONIECZNIE

Lato

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie