Przypominamy! Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w Lubuskiem

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Listopad to czas, kiedy myślami jesteśmy z tymi, którzy odeszli i których tak bardzo nam brakuje. Odwiedzamy groby naszych najbliższych, znajomych, sąsiadów. Już teraz warto zapoznać się ze zmianami organizacyjnymi w ruchu, bo jak co roku – w okolicach lubuskich cmentarzy - zostaną wprowadzone nowe zasady. 

Zmiana organizacji ruchu w okolicy lubuskich cmentarzy: 30, 31 października, 1 listopada - INFORMATOR >>>

Na kolejnych stronach znajdziecie kompleksowy informator dotyczący zmian w organizacji ruchu wokół cmentarzy w Lubuskiem - utrudnienia, dodatkowe autobusy, objazdy. CZYTAJ DALEJ >>>

Zobacz wideo: lada chwila 1 listopada. Sprawdź przydatne rady:
Listopad to czas, kiedy myślami jesteśmy z tymi, którzy odeszli i których tak bardzo nam brakuje. Odwiedzamy groby naszych najbliższych, znajomych, sąsiadów. Już teraz warto zapoznać się ze zmianami organizacyjnymi w ruchu, bo jak co roku – w okolicach lubuskich cmentarzy - zostaną wprowadzone nowe zasady. Zmiana organizacji ruchu w okolicy lubuskich cmentarzy: 30, 31 października, 1 listopada - INFORMATOR >>> Na kolejnych stronach znajdziecie kompleksowy informator dotyczący zmian w organizacji ruchu wokół cmentarzy w Lubuskiem - utrudnienia, dodatkowe autobusy, objazdy. CZYTAJ DALEJ >>> Zobacz wideo: lada chwila 1 listopada. Sprawdź przydatne rady: Lubuska policja
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Listopad to czas, kiedy myślami jesteśmy z tymi, którzy odeszli i których tak bardzo nam brakuje. Odwiedzimy groby naszych najbliższych, znajomych, sąsiadów. Warto wcześniej zapoznać się ze zmianami organizacyjnymi w ruchu, bo jak co roku – w okolicach lubuskich cmentarzy - zostaną wprowadzone nowe zasady.

ZIELONA GÓRA
Wszystkich Świętych to czas, kiedy przy cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej zmienia się organizacja ruchu. Nowe zasady obowiązywać będą od piątku, 29 października do środy, 3 listopada. Warto się z nimi zapoznać. Podobnie jak z nowym rozkładem jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze obowiązywać będą od 29 października (godz. 12.00) do 3 listopada 2021 (godz.12.00). Na ulicy Wrocławskiej, na odcinku: od Juliusza Słowackiego do ul. Pułkownika Witolda Pileckiego, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h (w godz. 8.00-21.00). Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą funkcjonariusze policji, którzy apelują, by stosować się do poleceń kierujących ruchem.

„STADION” – PARKING PŁATNY
Gdzie zaparkujemy? W dniach: 30 października - 1 listopada będziemy mogli skorzystać z płatnego parkingu "Stadion". Zostanie on otwarty o godzinie 7.00 i będzie czynny do ostatniego klienta. Uwaga - wjazd – przez tzw. park maszyn, jadąc w kierunku na Raculę, a wyjazd - przez tzw. dolną bramę w prawo w kierunku na Raculę. Niemożliwy będzie wjazd dla jadących w kierunku centrum miasta. Zapamiętajmy też, że obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.
Opłata za parking na stadionie płatna przy wyjeździe wyłącznie kartą.

„NOWY CMENTARZ” – PARKING BEZPŁATNY
Wjazd i wyjazd odbywać się będzie w tym samym miejscu tj. na wysokości istniejącego wjazdu na nowy parking.
Na wysokości istniejącego wjazdu przewężenie:
- prawy pas: wjazd i wyjazd z parkingu,
- lewy pas: jazda na wprost w kierunku na Raculę,
- brak wjazdu dla jadących w kierunku do centrum miasta,
- nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu,
- zamknięty zostaje istniejący wyjazd z nowego parkingu.

„STARY CMENTARZ” – PARKING BEZPŁATNY
Parking przy starej części cmentarza funkcjonować będzie z ograniczonym ruchem pojazdów.Ograniczenie nie dotyczy pojazdów: osób niepełnosprawnych okazujących kartę parkingową, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia, TAXI (5 miejsc) oraz Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich. Kierujących wyżej wymienionymi pojazdami nie dotyczą ustawione bezpośrednio przed wjazdem na parking znaki: nakaz jazdy prosto oraz zakaz ruchu w obu kierunkach.

„PĘTLA” – PARKING BEZPŁATNY
(teren na nawierzchni szutrowej)
Będziemy mogli zostawić tu samochód (ale także dla autobusów, MZK i policji) w dniach 29 października do 3 listopada.
Obowiązywać wtedy tu będą następujące zasady:
- zakaz wjazdu samochodów ciężarowych,
- brak wjazdu dla jadących w kierunku do centrum miasta,
- nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.

JAK BĘDZIEMY JEŹDZIĆ AUTOBUSAMI MZK?
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że w okresie Wszystkich Świętych organizacja publicznego transportu zbiorowego będzie następująca:

SOBOTA, 30 października
Do obsługi linii nr 0, 10 i 80 zostają skierowane autobusy przegubowe,
Ponadto uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 15-20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 60 min.,

NIEDZIELA, 31 października
Do obsługi linii nr 0, 10 i 80 zostają skierowane autobusy przegubowe.
Ponadto uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 60 min.

PONIEDZIAŁEK, 1 listopada
Uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska- co 10 min.,
C2 - Os. Czarkowo – Łężyca Odrzańska – Batorego – Kupiecka – Bohaterów Westerplatte – Dworzec Główny – Staszica – Waryńskiego – Lwowska – Wrocławska - co 20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 30 min.,
C4- Os. Leśne – Wyczółkowskiego – Prosta – Zacisze – al. Wojska Polskiego – Dąbrówki – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 30 min.,
C5 - Jędrzychów – Jędrzychowska – Kożuchowska – Sienkiewicza – Wrocławska - co 60 min.,
C6 - Dworzec Główny – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Wyszyńskiego – Botaniczna – Nowojędrzychowska – Funka – Jędrzychowska – Jędrzychów - co 20-40 min.,
C7 - Wrocławska – pl. Piłsudskiego – Chrobrego – Dworzec Główny – Staszica – Sulechowska – Ruczajowa – Os. Zdrojowe – Mechaników – Trasa Północna – Sulechowska – Staszica – Dworzec Główny – Chrobrego – pl. Piłsudskiego – Wrocławska - co 30 min.

Autobusy linii nr 0 będą kursowały wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursów co 20 minut.

Autobusy linii nr 80 będą kursowały wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursów co 10 minut.

Na odcinku od przystanku „Centrum” do ulicy Wrocławskiej w obu kierunkach autobusy linii 0, 80 oraz C2 w godz. 8:00 – 18:00 będą kursowały na przemian co 5 minut,

Rozkłady jazdy linii C6 i 44 są ze sobą wzajemnie skoordynowane w taki sposób, że z przystanków Dworzec Główny i Centrum, a także w kierunku powrotnym z cmentarza w Jędrzychowie odjazdy realizowane są na przemian co 20 minut.

UWAGA: W dniu 1 listopada w godzinach między 12.00 a 18.00 pasażerowie udający się na cmentarze i w drodze powrotnej autobusami linii 0, 10, 30, 44, 80, C1, C2, C3, C4, C5, C6 oraz C7 mają prawo do bezpłatnego przejazdu.

GORZÓW WIELKOPOLSKI
Autobusy na cmentarz będą jeździły częściej już od czwartku. Linia C przystanek początkowy będzie miała koło biblioteki. Po raz pierwszy uruchomiona zostanie też linia D.

- Od czwartku 28 października zwiększymy częstotliwość autobusów kursujących na cmentarz, a od soboty uruchomimy linie specjalne - mówi Marcin Pejski, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Linie specjalne będą w tym roku aż dwie. Tak jak jest to od lat, mieszkańców przed cmentarz przy ul. Żwirowej dowiezie linia C. W tym roku będzie ona kursować na nieco dłuższej trasie niż w larach wcześniejszych.

Przystanek początkowy linii C będzie obok biblioteki wojewódzkiej przy ul. Kosynierów Gdyńskich (MZK chce w ten sposób ułatwić mieszkańcom przesiadkę z tramwaju), a następnie autobus pojedzie w kierunku hotelu Mieszko i dalej będzie jechał ulicami Kosynierów Gdyńskich i Żwirową. W przeciwnym kierunku trasa linii C zostanie wydłużona do ul. Orląt Lwowskich.

Kolejna zmiana dotyczy linii D. Ona miała zostać wprowadzona już w zeszłym roku, ale gdy podjęto wtedy decyzję o zamknięciu cmentarzy, plany nie weszły w życie. Linia D zaczynać będzie kurs na przystanku przy łaźni, a dalej pojedzie ulicami: Kosynierów Gdyńskich, Matejki, Marcinkowskiego, Fredry i skręci w ul. Słowiańską. Jeden z przystanków będzie na wysokości budowanej hali sportowej, drugi (tymczasowy) - pod kładką, którą z os. Staszica dochodzi się do cmentarza, a trzeci na wysokości pętli przy Słowiańskiej.

Linie specjalne będą jeździć od soboty do poniedziałku. 1 listopada linia C będzie kursować już od 6.05 (ostatni kurs na cmentarz o 20.10), a linia D od 7.30 (ostatni kurs w kierunku Słowiańskiej o 16.50).
Dodajmy, że w poniedziałek 1 listopada autobusy dowożące mieszkańców na cmentarz, a więc linie: 105, 111, 132, C i D będą darmowe.

Kolejne ważne informacje:
Od piątku 29 października od 10.00 nie będzie można wjechać samochodem na tern cmentarza. Ponownie będzie to możliwe 2 listopada od 7.00.
Także w piątek wyłączona zostanie część parkingu przy tzw. drugiej bramie cmentarza (bliżej ul. Żwirowej będzie miejsce dla autobusów, a bliżej nekropolii - dla handlujących).

1 listopada dojazd na cmentarz ul. Żwirową będzie zamknięty od 7.00 do 20.00. A ponieważ dzień Wszystkich Świętych naturalnie przedłuża weekend, należy się spodziewać, że ze względu na duży ruch, wjazd w ul. Żwirową może być zamknięty także w sobotę i w niedzielę od 10.00 do 18.00.

Inne przydatne informacje:
W poniedziałek o 14.00 przy pierwszej bramie rozpocznie się procesja, a później msza święta przed kaplicą cmentarną. Groby można znaleźć przez wyszukiwarkę internetową (cmentarz.gorzow.pl). 1 listopada od 8.00 do 15.00 miejsce grobu pomogą wskazać pracownicy biura cmentarza.

NOWA SÓL
Przed Dniem Wszystkich Świętych część przystanków autobusowych będzie wyłączona. Dużo zmienia się w organizacji ruchu w okolicy cmentarza przy ul. Wandy. Warto wszystko sprawdzić przed wyjazdem na nekropolie w Nowej Soli i Otyniu.

Od soboty, 30 października br., w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wandy w Nowej Soli zostanie zmieniona organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywała do 2 listopada.

- Podobnie jak w latach ubiegłych całkowicie zostanie zamknięta ulica Wandy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Harcerską do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Zakaz wjazdu zostanie wprowadzony na ul. Siennej (od ul. Wandy). Ulice położone w części południowej od ul. Dąbrowskiego będą ulicami dojazdowymi do cmentarza, a ulice położone w części północnej względem ul. Dąbrowskiego będą ulicami wyjazdowymi - poinformowało Starostwo Powiatowe w Nowej Soli.

Parkingi w okolicy cmentarza przy ul. wandy
Starostwo podkreśla, że większość dróg będzie drogami jednokierunkowymi z możliwością zatrzymywania się po jednej stronie drogi. W okolicach cmentarza pojazdy będzie można również zostawiać w wyznaczonych miejscach:
- parking przy ul. Fabrycznej,
- parking przy ul. Żwirki i Wigury,
- parking przy ul. Al. Wolności (Park Krasnala).

Dodatkowo, aby poprawić płynność ruchu w centrum miasta, zostaną wyłączone światła na skrzyżowaniach ulic: Witosa i Piłsudskiego oraz Wojska Polskiego i Kościuszki.
W obrębie cmentarza komunalnego listopada będą pełniły służbę patrole policji i straży mejskiej, które będą dodatkowo kierowały ruchem dla zapewnienia płynności ruchu pojazdów i pieszych.

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że od 30 października do 2 listopada br. będą obowiązywały zmiany w komunikacji w rejonie cmentarzy.
Wyłączone z obsługi będą przystanki komunikacyjne położone przy:
- ul. Witosa,
- ul. Wandy,
- ul. Wyspiańskiego.
Autobusy komunikacji miejskiej linii nr 2 korzystać będą w tym czasie z przystanków położonych przy ul. Piłsudskiego (przy Urzędzie Miejskim).

OTYŃ
Zmiany w komunikacji w rejonie cmentarza w Otyniu będą następujące: Wyłączony zostanie z obsługi przystanek komunikacyjny znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej na cmentarz komunalny w Otyniu. Autobusy linii nr 1 i 3 będą dojeżdżały i odjeżdżały z przystanku położonego przy ul. Kościuszki w Otyniu.

- 1 listopada dojazd na cmentarz komunalny w Otyniu oraz powrót do miasta możliwy będzie autobusami linii nr 1 i 3 – według obowiązującego rozkładu jazdy (tak, jak w dni świąteczne). Dodatkowo w ramach linii nr 1 wszystkie kursy, które na co dzień kończą się w Modrzycy, będą wydłużone w kierunku cmentarza. W przypadku linii komunikacyjnej nr 3 dojazd na cmentarz komunalny w Otyniu możliwy będzie kursami rozpoczynającymi się na przystanku przy ul. Chałubińskiego (szpital) o godz.: 8:50, 10:30, 11:55, 13:15, 15:20, 17:20 - informuje Urząd Miejski w Nowej Soli.

ŚWIEBODZIN
Także w Świebodzinie w dzień Wszystkich Świętych kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. W dostaniu się na cmentarz pomoże autobus miejski.

W rejonie świebodzińskiego cmentarza, jak co roku, można spodziewać się zmian w organizacji ruchu. Na ulicy Strzeleckiej zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się. Najprawdopodobniej pozostanie ona drogą dwukierunkową, ale z wyjazdem od strony drogi 92.

Ulica Łęgowska stanie się ulicą jednokierunkową. Będzie można tam wjechać i wyjechać od strony drogi 92 bądź osiedla Żaków.
- Prosimy mieszkańców, gdziekolwiek będą jechali, o zwracanie uwagi na oznakowanie i gesty policjanta, nie jedźmy na pamięć, bo w wielu przypadkach, aby usprawnić ruch, będą potrzebne zmiany organizacyjne - mówi Marcin Ruciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Jak dodaje warto, aby osoby, które mają taką możliwość, nie korzystały z własnych pojazdów, ale udały się na cmentarz pieszo bądź komunikacją miejską.

Policja będzie pilnować bezpieczeństwa zarówno w rejonie cmentarza, jak i w miejscach newralgicznych, tam gdzie może dochodzić do zatorów na drodze oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. - Będziemy pojawiać się także w pobliżach cmentarzy w pozostałych miejscowościach powiatu. Jak co roku będziemy czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających miejsca pochówku swoich bliskich - mówi Ruciński.

W Świebodzinie zostanie także uruchomiona bezpłatna komunikacja miejska.

Rozkład jazdy autobusu 1 listopada 2021 roku
Miejsca wsiadania i wysiadania pasażerów:

dworzec PKP (wsiadanie),
ul. Piłsudskiego - sklep Media Expert (wsiadanie),
ul. Osiedlowa - przy Przedszkolu nr 5 (wsiadanie i wysiadanie),
ul. Sikorskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 (wsiadanie i wysiadanie),
ul. Konarskiego - przy sklepie Groszek (wsiadanie),
przy sklepie Stolmet (wysiadanie),
ul. Zachodnia (istniejące przystanki wsiadanie i wysiadanie),
ul. Łęgowska (wejście główne cmentarza, wsiadanie i wysiadanie).

Trasa dojazdu do cmentarza:
ul. Grottgera (dworzec PKP) - ul. Piłsudskiego - ul. Kolejowa - ul. Sulechowska - ul. Osiedlowa - ul. Sulechowska - pl. Wolności - ul. Sikorskiego - ul. Konarskiego - ul. Łukowa - ul. Zachodnia - ul. Łęgowska

Wyjazd z dworca PKP:
O godzinach: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.

Trasa powrotu z cmentarza:
ul. Łęgowska - obwodnica - ul. Wojska Polskiego - ul. Zachodnia - ul. Konarskiego - ul. Sikorskiego - pl. Wolności - ul. Piłsudskiego - ul. Kolejowa - ul. Sulechowska - ul. Osiedlowa - ul. Sulechowska - ul. Grottgera (dworzec PKP).

Wyjazd z ul. Łęgowskiej:
o godzinie: 7.30, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30.

MIĘDZYRZECZ
Największe zmiany czekają kierowców w rejonie Cmentarza Komunalnego w Międzyrzeczu, gdzie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 137 zostaną ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstaną na polu przy cmentarzu. Ponadto w związku z wprowadzoną komunikacją miejską, wjazd na parking znajdujący się na szczycie wzniesienia nie będzie dostępny dla samochodów osobowych. Nie będzie również możliwe zatrzymanie pojazdu wzdłuż drogi W137 w rejonie cmentarza. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.

Jak podkreśla rzecznik prasowy międzyrzeckiej policji Mateusz Maksimczyk, wszyscy odwiedzający cmentarze oraz poruszający się po drogach muszą pamiętać o podstawowych zasadach: - należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drogach, kierowcy powinni parkować swoje pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych tak, aby nie powodować utrudnień w ruchu, piesi odwiedzający groby bliskich powinni korzystać z chodnika, w przypadku jego braku należy poruszać się lewą stroną jezdni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o posiadaniu elementów odblaskowych, parkując samochód przed cmentarzem nie należy zostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów.

SŁUBICE
1 listopada br. wprowadza się dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej w celu bezpłatnego dowozu mieszkańców Słubic w okolice cmentarza komunalnego.

I. Autobus ( ul. Grzybowa – Cmentarz Komunalny – ul. Grzybowa)
Godziny odjazdu autobusu z przystanku przy ul. Grzybowej: 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30, godziny powrotne z przystanku przy ul. Kupieckiej (Bazar) przez al. Niepodległości: 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00.

Dojazd: ul. Grzybowa, ul. Wojska Polskiego (Formcom), ul. Wojska Polskiego (SP nr 2), ul. Bohaterów Warszawy (Sąd), ul. Chopina, ul. Kościuszki (Merkury), ul. Konopnickiej, ul. Sienkiewicza, al. Niepodległości (Kościół), ul. Kupiecka (Bazar)

Trasa powrotna: ul. Kupiecka (Bazar), al. Niepodległości (Kościół), ul. Sienkiewicza, ul. Konopnickiej, ul. Kościuszki (Merkury), ul. Chopina, ul. Bohaterów Warszawy (Sąd), ul. Wojska Polskiego (Formcom), ul. Grzybowa.

II. Autobus (ul. Bohaterów Warszawy (Sąd) – Cmentarz Komunalny – ul. Bohaterów. Warszawy (Sąd)
Godziny odjazdu autobusu z przystanku przy ul. Bohaterów Warszawy (Sąd): 10:00, 11:00 12:00, 13:00, 15:00, 16:00, godziny powrotne z przystanku przy ul. Kupieckiej (Bazar) przez ul. Narutowicza (Przedszkole): 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:30, 16:30.
Dojazd: ul. Bohaterów Warszawy (Sąd), ul. Chopina, ul. Kościuszki (Merkury), ul. Konopnickiej, ul. Sienkiewicza, al. Niepodległości (Kościół), ul. Kupiecka (Bazar).

Trasa powrotna: ul. Kupiecka (Bazar), ul. Sportowa (Stadion), ul. Sportowa (Obozowa), ul. Rzepińska (Folwarczna), ul. Narutowicza (Przedszkole), ul. Sienkiewicza, ul. Konopnickiej, ul. Kościuszki (Merkury), ul. Chopina, ul. Bohaterów Warszawy (Sąd).

W związku z możliwymi zatorami drogowymi w okolicach cmentarza komunalnego, mogą wystąpić opóźnienia dotyczące ustalonych godzin odjazdów autobusów. Z uwagi na zmianę organizacji ruchu w obrębie cmentarza, linia nr 6, w dniu 1 listopada zostaje zawieszona.

ŻARY
Do cmentarza przy ulicy Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ulicą Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ulicy Żagańskiej do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Boya-Żeleńskiego, Dąbrowskiego które na czas trwania zmiany organizacji ruchu drogowego będą ulicami jednokierunkowymi, oraz Słowiczą. (Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od 30 października do 2 listopada włącznie). Do ulicy Szpitalnej nie będzie możliwy wjazd od ulicy Akacjowej ( od strony działek ogrodowych - przejazdu kolejowego).

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ulicy Szpitalnej, na odcinku od ulicy Żagańskiej do ulicy Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Alei Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ulicy Żagańskiej.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów policja zwraca się z prośbą o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ulicy Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, na ul. Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” (na nowym parkingu w rogu cmentarza).

KROSNO ODRZAŃSKIE
1 listopada w rejonie cmentarza komunalnego w Krośnie Odrzańskim wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

W tym dniu ruch jednokierunkowy obowiązywać będzie na ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Metalowców w kierunku miejscowości Łochowice (na odcinku 2 km 350 m) oraz na ulicy Działkowca od strony miejscowości Bielów (od granicy administracyjnej miasta do skrzyżowania z ulicą Metalowców na odcinku 1 km). Ponadto na ul. Kościuszki w rejonie cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

GUBIN
Od 30 października (sobota) do 1 listopada (poniedziałek) w obrębie cmentarza komunalnego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Objęte nim zostaną: ulica Cmentarna (na odcinku do skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Łukową), ulica Pułaskiego (od skrzyżowania z ulicą Kujawską do skrzyżowania z ulicą Zimną), ulica Kujawska (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do zjazdu do bramy głównej cmentarza). Droga dojazdowa do bramy głównej cmentarza będzie zamknięta. Główny parking będzie zorganizowany przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej.

ŻAGAŃ
1 listopada warto zrezygnować z indywidualnego środka transportu i wybrać się na cmentarz komunalny bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej. Czasowa zmiana organizacji ruchu spowoduje, że nie wolno będzie zatrzymywać pojazdów po prawej stronie ulicy Krętej. Zachęcamy zatem do planowania dojazdu na miejską nekropolię jednym z dwóch kursów MZK w każdą stronę. Autobus przejedzie przez kilka dzielnic, dowożąc i rozwożąc mieszkańców.

Kursy w kierunku cmentarza:
Wesoła - pętla- 10:15, 12:15,
Wesoła - szkoła - 10:16,12:16,
Staszica - 10:18, 12:18,
Przyjaciół Żołnierza -10:20, 12:20,
Kochanowskiego - 10:22,12:22,
Konopnickiej – pętla- 10:24,12:24,
Konopnickiej - szkoła- 10:25,12:25,
Naganny - 10:27, 12:27,
Rynek przy Warszawskiej - 10:30,12:30,
Armii Krajowej - 10:35, 12:35,
Kożuchowska- 10:40, 12:40.

Kursy z cmentarza:
Kożuchowska- 11:30, 14:30,

Armii Krajowej - 11:35, 14:35,

Rynek – wyspa - 11:37, 14:37,

Naganny - 11:40, 14:40,

Konopnickiej - szkoła- 11:42, 14:42,

Konopnickiej – pętla - 11:43,14:43,

Kochanowskiego - 11:45, 14:45,

Przyjaciół Żołnierza - 11:47,14:47,
Staszica - 11:49, 14:49,

Wesoła – szkoła - 11:51, 14:51,

Wesoła - pętla- 11:52,14:52.

SULĘCIN
Od 29 października w rejonie cmentarza w Sulęcinie zostanie ograniczona prędkość do 30 kilometrów na godzinę.

Przy ulicy Poznańskiej oraz po prawej stronie ulicy Leśnej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania. Na terenie firmy Molex oraz po lewej stronie ulicy Leśnej wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe. Dodatkowo zapewniony został parking tymczasowy przy ulicy Poznańskiej na około 100 pojazdów. Wjazd i wyjazd na ten teren możliwy będzie od strony ulicy Poznańskiej. Od strony ulicy Paderewskiego możliwy będzie wyjazd w kierunku miasta.

1 listopada w godzinach od 8.00 do 15.00 policja i żandarmeria wojskowa będą informować kierujących o wolnych miejscach parkingowych przy ulicy Leśnej, na terenie firmy Molex oraz na parkingu tymczasowym.

Osoby handlujące przy głównej bramie wjazdowej na teren cmentarza będą mogły zaparkować swój pojazd na czas rozładunku towaru do godz. 9.00. Policja przypomina również, iż osoby, którym wyznaczono sektory handlowe, powinny posiadać przy sobie stosowne zezwolenie.

W celu upłynnienia ruchu 31 października od godzin wieczorowo – nocnych do 2 listopada, do godzin porannych, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Jana Paska.

Burmistrz Sulęcina zapewnił mieszkańcom bezpłatny autokarowy dowóz na Cmentarz Komunalny w Sulęcinie. Autobus będzie kursował w godzinach od 9.00 do 15.00. Ustalone zostały następujące przystanki:
Ul. Wojska Polskiego (przy Banku PKO BP)
Ul. Jana Paska (przy kotłowni kontenerowej)
Ul. Lipowa (parking przy Urzędzie Miejskim)
Ul. Wiejska (przy dawnym barze „Ukraina”)
Ul. Kościuszki (parking przy sklepie Jaśko)
Ul. Kilińskiego (parking przy Kościele)
Przystanek PKS przy Markecie Delikatesy Centrum
Ul. Kupiecka (wjazd do Intermarche)
Ul. Poznańska (parking przy firmie Molex)

WSCHOWA
Ruszają wzmożone policyjne działania „Znicz 2021”. Wschowscy mundurowi, w szczególności ruchu drogowego przez najbliższe dni czuwać będą w rejonach cmentarzy, dróg dojazdowych, w głównej mierze na krajowej „12-tce”. Przyjezdnym mundurowi radzić będą, w którym miejscu będą mogli bezpiecznie zaparkować pojazdy. Akcja potrwa od 29 października do 2 listopada 2021 roku.

Już w piątek (29 października) ruszają wzmożone działania kontrolne, które prowadzone będą w ramach akcji „Znicz 2021”. Na drogach powiatu wschowskiego, w rejonach cmentarzy pojawią się dodatkowe patrole policyjne.

Wschowscy policjanci udzielać będą niezbędnej pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

We Wschowie będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu: od cmentarza komunalnego we Wschowie przy ul. Czereśniowej do ul. Jabłoniowej obowiązywać będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”, od ul. Piłsudskiego do ul. Wolności obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, przy ul. Plac Grunwaldu od cmentarza parafialnego do ul. Berwińskiego obowiązywać będzie znak B-36 „obustronny zakaz zatrzymywania się”, na ul. Spokojnej obowiązywać będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.

Wyznaczone zostaną w rejonach cmentarzy parkingi.

Co składa się na cenę paliwa?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie