18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

QUEST EUROPE - konkurs i pokazy specjalne! Filmy można zgłaszać tylko do 15 maja!

Informacja prasowa
Ekipa Quest Europe
Ekipa Quest Europe Organizator
Filmy do konkursu VIII Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe 2012 można zgłaszać tylko do 15 maja! W jury: Katarzyna Figura, Adrianna Biedrzyńska, Mariusz Kiljan, Charles Duke, Jean Paul Fuenziliada, Antonio Casciaro.

Honorowy patron festiwalu – Jerzy Hoffman

Wybitny reżyser filmowy, laureat Wielkiego Ukłonu 2009 - Jerzy Hoffman - będzie gościem honorowym finału Quest Europe 2012 w dniach 24-26 sierpnia.
Z widzami festiwalu spotka się również Jerzy R. Michaluk - producent filmu, prezes Zodiak Jerzy Hoffman Film Production.

Pokazy filmów konkursowych z całego świata odbędą się w dniach 24-26 sierpnia w zielonogórskim kinie Nysa!

Przyjazd na festiwal potwierdzili również wybitni artyści, którzy odbiorą WIELKIE UKŁONY 2012! Nazwiska laureatów zdradzimy wkrótce.

Festiwal rozpocznie się 18 lipca i zakończy 3-dniowym maratonem w dniach 24-26 sierpnia w zielonogórskim kinie Nysa.

Pokazy przedfinałowe odbywać się będą w letnickim zborze (środy - hity fabularne) oraz minibrowarze Haust (piątki - kino bez granic/ premiery świata).

Tak było w ubiegłym roku!

Poza filmami - warsztaty scenariuszowe, warsztaty fotograficzne, spektakle teatralne, debaty, koncerty muzyki filmowej, spotkania z wielkimi osobowościami filmu i wiele innych atrakcji artystycznych!

W ramach pokazów specjalnych m.in kino rosyjskie, białoruskie, węgierskie, hiszpańskie, rumuńskie (krótkie metraże) oraz pełnometrażowe hity fabularne z różnych zakątków świata.

Pokazy specjalne odbędą się w Warszawie oraz 6 miastach Europy oraz w Chicago!
Serdecznie zapraszamy!

Pokazy w Letnicy - opisy filmów

Quest Europe - kuszenie X muzy
Zbór w Letnicy - Środy : 19.00 – 21.00
Wstęp wolny!

1. PRYWATNE ŻYCIE PIPPY LEE / Rebecca Miller

Pippa Lee (Robin Wright Penn) ma godne pozazdroszczenia życie. Jest żoną odnoszącego sukcesy wydawcy (Alan Arkin), matką dorosłych bliźniąt, lubianą sąsiadką i przyjaciółką. Jednak kiedy za namową męża przeprowadzają się z Nowego Jorku do spokojnej, ekskluzywnej dzielnicy na przedmieściach, coś zaczyna ją uwierać, niepokoić. Przyglądając się doskonale przyciętym trawnikom Pippa zadaje sobie pytanie - czy jej idealne życie ma w ogóle jakikolwiek sens? Powracają słodko-gorzkie wspomnienia z dzieciństwa, toksyczne relacje z uzależnioną od leków matką, burzliwa, pełna szaleństw i używek młodość. Odkrycie sekretu męża oraz niespodziewana zażyłość z sąsiadem (Keanu Reeves) staną się milowymi krokami na drodze do odkrycia prawdziwych pragnień Pippy Lee

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
• Robin Wright Penn – Pippa Lee
• Keanu Reeves - Chris Nadeau
• Winona Ryder - Sandra Dulles
• Alan Arkin - Herb
• Monica Bellucci - Gigi
• Julianne Moore - Kat
Subtelna, zbudowana z kapitalnych aktorskich portretów opowieść o kobiecych niepokojach raczej uwodzi niż porywa. Dobrze, że przy okazji dotyka prawdy o ludzkim niespełnieniu, o samotności i szukaniu własnej tożsamości.
Bartosz Staszczyszyn

2. RÓŻYCZKA / Jan Kidawa-Błoński

Czas trwania: 1 godz. 58 min.

gatunek:Dramat
premiera: 2010
reżyseria:Jan Kidawa-Błoński
scenariusz:Maciej Karpiński, Jan Kidawa-Błoński

produkcja:Polska

Robert Więckiewicz, Magdalena Boczarska i Andrzej Seweryn w niebezpiecznym trójkącie miłosnym. Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb. Opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Niebezpieczną gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych

"Różyczka" stanowi przykład bardzo dobrego kina środka – takiego, które powstaje zarówno z powodów ambicjonalnych, jak i chęci dotarcia do szerokiej publiczności. Szkoda by było, gdyby cała dyskusja na jego temat miała się ograniczyć do spekulacji, czy rozgrywająca się pod koniec lat 60. opowieść o pisarzu (Seweryn), który wdaje się w romans z podstawioną przez UB dziewczyną (Boczarska), inspirowana była historią Pawła Jasienicy. Tym bardziej, że reżysera od rozdmuchiwania skandalu obyczajowego interesuje bardziej badanie uniwersalnych mechanizmów kontrolowania jednostki przez system.

Łukasz Muszyński

3. PIĘKNO / Oliver Hermanus

czas trwania:1 godz. 38 min.

gatunek: Dramat
premiera: 2012
reżyseria:Oliver Hermanus
scenariusz:Didier Costet

produkcja:Francja, Niemcy, RPA

Francois van Heerden (Deon Lotz) – czterdziestoparoletni, białoskóry i łysiejący obywatel Republiki Południowej Afryki – zdaje się prowadzić spokojny, ustabilizowany żywot. Ma żonę, dzieci, pokaźne konto w banku, prowadzi własny biznes. Coś go jednak dręczy, coś gnębi, coś sprawia, że nie jest szczęśliwy, a twarz jego wykrzywia grymas udręki. Udręki, która wzmaga się od momentu, gdy Francois ujrzał na rodzinnym weselu urodziwego bratanka, Christiana (Charlie Keegan).
Drugi film w karierze scenarzysty i reżysera Olivera Hermanusa miał premierę w maju ubiegłego roku na festiwalu w Cannes. Wzbudził tam gwałtowne dyskusje wśród krytyków i publiczności (zwłaszcza z powodu nie mniej gwałtownej sceny pojawiającej się pod koniec) oraz otrzymał „Queerową Palmą”. Z kolei, na festiwalu w Zurychu nagrodzono odtwórcę głównej roli, Deona Lotza. „Piękno” było także oficjalnym kandydatem RPA do Oscarów.
NIEKTÓRE NAGRODY I FESTIWALE
1. Cannes Film Festival - Queer Palm
2. Zurich Film Festival - Golden Eye dla Deona Lotza, Najlepszego Aktora
3. Durban Film Festival
4. Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty
5. Melbourne International Film Festival
6. Toronto International Film Festival
7. Athens Film Festival
8. Zurich Film Festival
9. Rio de Janeiro International Film Festival
10. London Film Festival
OLIVER HERMANUS - REŻYSER
Urodził się w Cape Town. Studiował film, media i sztuki wizualne. Po studiach pracował jako reporter dla agencji prasowej RPA. Podczas studiów na London Film School stworzył swój pierwszy film „Shirley Adams”, którego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w 2009 roku. Nominowany był do nagrody Sutherland Award na Festiwalu Filmowym w Londynie oraz do nagrody Ingmar Bergman Debut na festiwalu w Goteborgu. Film „Shirley Adams” zdobył wiele nagród na całym świecie, między innymi Grand Prix na Amiens International Film Festival oraz trzy nagrody na Durban Film Festival.
W 2009 roku Oliver Hermanus został zaproszony na 19 sesję Cinefondation organizowaną przez Festiwal Filmowy w Cannes.

4. DŹWIĘKI CISZY

czas trwania: 1 godz. 50 min.

gatunek:Dramat
premiera: 2009
reżyseria:Kit Hung
scenariusz:Kit Hung

produkcja:Chiny, Hongkong, Szwajcaria

To film o stracie. Kiedy odchodzi ktoś najbliższy, pozostaje cisza, której brzmienie jest nie do zniesienia.
Ricky jest Chińczykiem. Pascal pochodzi ze Szwajcarii. Spotykają się w Hong Kongu, gdzie obaj są imigrantami. Ich wzajemna fascynacja podszyta jest obawą, czy nie łączy ich tylko wyobcowanie i lęk przed samotnością.
Gdy Pascal ginie w wypadku, Ricky udaje się do Szwajcarii, by tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Nie spodziewa się jednak, że spotka mężczyznę, który wygląda zupełnie jak Pascal, lecz jest całkowicie innym człowiekiem.
Ten debiut młodego chińskiego reżysera został wybrany do sekcji Forum na Berlinale 2009. Otrzymał także specjalne wyróżnienie na festiwalu filmów LGBT w Turynie.
OD REŻYSERA
Chińczycy wierzą, że dusza zmarłego wraca do jego domu. Sporządza się dla niej specjalną zupę, która oczyszcza pamięć i przygotowuje do ponownego narodzenia. W 2003 roku odeszły 3 osoby, które były bardzo ważne w moim życiu: rodzice mojego partnera, mieszkający w małej szwajcarskiej wiosce, oraz mój przyjaciel, który popełnił samobójstwo. Czasami budzę się rano i wciąż jeszcze chcę do nich zadzwonić albo pojechać na ich piękną farmę. Ale to wszystko już odeszło.
Ta walka świadomości, że ktoś już odszedł, z podświadomym pragnieniem bycia blisko była bezpośrednią inspiracją do nakręcenia filmu DŹWIĘKI CISZY. Wierzę, że jest to uniwersalne uczucie wszystkich, którzy doświadczyli straty ukochanej osoby.
Jak długo trwa, żeby pogodzić się ze śmiercią kogoś bliskiego?
DŹWIĘKI CISZY to film o godzeniu się ze stratą. Ukazuje różnice między wschodnią a zachodnią filozofią życia, postrzeganiem śmierci i tego, co następuje po niej. Jednocześnie poszukuje tego, co wspólne. Próbuje rozmywać granice wyznaczane przez normy etyczne, narodowość czy seksualność.
Kit Hung
NAGRODY
Berlinale 2009
Forum
Torino Glbt Film Festival 2009
Specjalne Wyróżnienie
Nagroda Nuovi Sguardi

5. ŚWIETLIKI W OGRODZIE / reż. Dennis Lee

czas trwania:1 godz. 39 min.
gatunek:Dramat
premiera: 2008
produkcja:USA
reżyseria:Dennis Lee
scenariusz:Dennis Lee

Już od wczesnego dzieciństwa relacja Michaela (Cayden Boyd) z ojcem (Willem Dafoe) pozostawiała wiele do życzenia. Despotyczny i autorytarny Charles Waechter, nauczyciel akademicki na wydziale literatury, obmyślał dla syna wyrafinowane i okrutne kary. Ten z kolei nierzadko prowokował go, celowo postępując w określony, niezrozumiały dla rodzica sposób.
Oparciem dla chłopca ciemiężonego metodami wychowawczymi ojca-tyrana były dwie kobiety. Jedną z nich była Lisa (Julia Roberts), opiekuńcza i wyrozumiała matka Michaela, która także cierpiała z powodu trudnego charakteru męża. Drugą przyjaciółką małego była od zawsze ciotka Jane (Emily Watson). Po latach dorosły Michael (Ryan Raynolds), uznany pisarz, jedzie z Nowego Jorku w rodzinne strony, by świętować zdobycie przez Lisę dyplomu ukończenia studiów. Rodzinne spotkanie, a szczególnie konfrontacja z ojcem, rodzi w nim wiele obaw, tym bardziej, że ma w planach wydanie bardzo osobistego pamiętnika, który upubliczniłby najgłębiej skrywane tajemnice Waechterów. Na miejscu dowiaduje się o tragicznym wypadku, który diametralnie zmienia sytuację.

Tytuł "Świetliki w ogrodzie" pochodzi z jednego ze wspomnień Michaela, kiedy wraz z innymi dziećmi próbował po zmroku dosięgnąć błyszczących robaczków. By odkryć głębsze znaczenie tytułu należy jednak zajrzeć do zbioru poezji Roberta Frosta, amerykańskiego poety, tworzącego na przełomie XIX i XX wieku, który tak właśnie nazwał jeden ze swych utworów. W filmie mały Michael zawstydza ojca w obecności kolegów, twierdząc że jest on autorem wiersza. Scenariusz do filmu napisał, inspirując się w dużej mierze własnymi przeżyciami, DENNIS LEE, który stanął także za kamerą. Przed nakręceniem "Świetlików w ogrodzie" początkujący reżyser stworzył jedynie krótkometrażową komedię "Jesus Henry Christ". W jego dramacie rozbierającym na czynniki pierwsze kwestie miłości, nienawiści i rodzinnego zaangażowania zgodzili się zagrać czołowi aktorzy. Despotycznego i na pozór wyzutego z uczuć Charlesa zagrał Willem Dafoe, kojarzony dziś najczęściej z rolą w "Antychryście" von Triera oraz z takimi kultowymi pozycjami, jak "Pluton" czy "Cień wampira", za które otrzymał nominacje od Oscara. Partnerowała mu Julia Roberts, laureatka Oscara za kreację Erin Brockovich, dwukrotnie nominowana do tej prestiżowej nagrody za występy w "Pretty Woman" i w "Stalowych magnoliach". W postać dorosłego Michaela Waechtera wcielił się zaś Ryan Raynolds, który choć zwykle oglądany w komediach, świetnie poradził sobie z rolą dramatyczną. W obsadzie znalazła się także Emily Watson, wielokrotnie nagradzana od czasu debiutanckiej, wyróżnionej nominacją do Oscara roli w "Przełamując fale" swoimi poruszającymi kreacjami (m.in "Hilary i Jackie", "Equilibrium", "Gosford Park").

Czytaj dalej >>>

Opinie laureatów Wielkich Ukłonów:

Zawsze takie festiwale - kina autorskiego będą dla mnie najważniejsze, bo taki film ja uprawiałem całe życie, w takich filmach grałem, takiego filmu nauczył mnie mój wielki mistrz i przyjaciel Krzysztof Kieślowski.
To jest dla mnie wieki komplement, że uznano, że ja sycę i upajam duszę ludzką (aktor odebrał nagrodę Wielki Ukłon – za wszystko piękne, czym sycić i poić mogła się dusza widza).

Najpiękniejszą chwilą mojego życia co wieczór w teatrze, czy czasem po premierze filmowej jest to jak się kłaniam i dziękuję ludziom za odbiór. To jest najszczęśliwsza chwila mojego dnia – jak dziękuję ludziom, za to, że mnie przyjęli.

Są takie spotkania, kiedy chcesz się ludziom zwierzyć, a nie tylko opowiadać o swojej profesji, przygodach, o tym co zrobiłeś. Ale na takich spotkaniach musi się wytworzyć atmosfera obopólna, a tutaj, na Quest Europe, ja czułem, że ta publiczność mnie lubi, a jak Cię ktoś lubi, to wtedy się otwierasz, wtedy chcesz coś powiedzieć więcej, chcesz się pokazać bardzioej od strony ludzkiej. Niezwykła atmosfera tego miejsca i tych ludzi, których tu spotkałem – to było coś naprawdę bardzo niezwykłego! Dziękuję.
Jerzy Stuhr

Festiwal Quest Europe to piękne i ważne wydarzenie, a organizatorzy to wrażliwi, inteligentni, przedsiębiorczy i znający się na rzeczy ludzie, których zaangażowanie i bardzo ciężka praca czyni Miasto Zielona Góra ważnym dla polskiej kultury.

Miałem tu przyjemność obejrzenia wielu wartościowych filmów i dyskusji o nich. Na Festiwalu miała miejsce premierowa w Polsce projekcja mojego dokumentu "Ukraina - narodziny Narodu". Z wielkim zadowoleniem przyjąłem fakt, że tak wielu mieszkańców Zielonej Góry, Gorzowa i innych miast województwa, a także przedstawicieli mniejszości ukraińskiej i gości zaproszonych przez organizatorów, zechciało wziąć udział w pokazie i czynnie uczestniczyło w późniejszej dyskusji. Wszystko było pięknie i nieszablonowo przygotowane, bardzo przemyślane pod względem merytorycznym i artystycznym.

Z wielką przyjemnością objąłem festiwal honorowym patronatem i z wielką przyjemnością przyjąłem ponownie zaproszenie na festiwal.
Jerzy Hoffman

Quest Europe to inicjatywa, która umieszcza Zieloną Górę na mapie najważniejszych miejsc rozmowy o polskim, europejskim i światowym kinie. Impreza świetnie zorganizowana, wspaniale promująca miasto, w którym zakochałem się od pierwszych chwil pobytu.
Nagroda, którą dostałem to dla mnie zaszczyt, dla mnie jest moim Oskarem.

Spotkałem tu wspaniałych ludzi, którzy potrafią stworzyć niezwykłą atmosferę! Ludzie, z którymi od razu się zaprzyjaźniłem! To nie jest codzienne. Pobyt na Quest Europe pozostawił we mnie wiele wzruszeń i pięknych wspomnień. Z przyjemnością przyjadę tu jeszcze raz.
Krzysztof Globisz

Quest Europe to najciekawszy i zorganizowany w najbardziej oryginalny sposób festiwal filmowy,
w jakim miałam okazję uczestniczyć.

Poziom festiwalu jest niewątpliwie zasługą Pani dyrektor Marzeny Więcek, która zapewnia interesujące filmy tak odbiegające od komercyjnej miernoty i świetną organizację festiwalu.

Ta wspaniała impreza wzbudza zainteresowanie w warszawskich kręgach kultury i sztuki przydając temu pięknemu miejscu jakim jest lubuskie prestiżu i czyni rzesze młodych ludzi miłośnikami ambitnego kina.

Zielona Góra, która zawsze hołubiła ambitne inicjatywy kulturalne zasługuje na takie święto kina, które liczy się zarówno w Polsce jak i w Europie.
Od kilku lat jestem całym sercem z tą imprezą i jak tylko mogę staram się ją wspierać!
Marzena Trybała

Filmowy festiwal Quest Europe, którego byłem dwukrotnym gościem to jedna z bardziej przeze mnie zapamiętanych imprez filmowych, w jakich uczestniczyłem w swoim zawodowym życiu. Z perspektywy czasu wspominam festiwal jako wspaniałą inicjatywę organizowaną z wielkim sercem, profesjonalizmem i wysoką kulturą. Wiedziałem już wcześniej, że Zielona Góra ma niezwykle inteligentną, chłonną i kochaną publiczność.

Było mi bardzo, bardzo miło, że tak wielu ludzi przyszło i chciało dyskutować, stawiało pytania. Po takich spotkaniach człowiek nabiera wiary, że to co robi jest komuś potrzebne, ma sens i że ma sens kulturalna, dobra rozrywka. Spotkanie z widzami festiwalu było jednym z tych, które chce się zawsze pamiętać i do których chce się wracać. Nie było to banalne, sztampowe, jakie nierzadko mi się zdarzały… było magiczne, a organizatorzy zadbali o wszystko, bezwzględnie wszystko – od najdrobniejszego szczegółu organizacyjnego po nietuzinkowe i niebanalne, sensowne i wspaniałe atrakcje artystyczne.
Co jak nie tak ważne kulturalne wydarzenia promują miasta w kraju i na świecie?
Sylwester Chęciński

To dla mnie ogromny honor to wyróżnienie, jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie i szczęśliwa, że mogłam tu być. Gratuluję festiwalu, jest imponujący i fantastyczny! Było wspaniale – atmosfera, to wszystko, co działo się na spotkaniu – to było takie fantastyczne! Z wielką przyjemnością przyjęłam ponowne zaproszenie na tę imprezę w roku 2012.
Katarzyna Figura

To wspaniały festiwal! Nigdzie nie byłem tak wspaniale ugoszczony jak w Zielonej Górze! Bardzo dziękuję za zaproszenie i nagrodę! Będę reklamować Quest Europe i pomagać ściągać tu fajnych artystów! Wspaniałe, kontaktowy, kameralny festiwal, miejsce prawdziwej rozmowy o sztuce. Z pewnością jeden z najciekawszych festiwali, na jakich byłem.
Zbigniew Zamachowski

Jestem pełna podziwu dla wyobraźni, tego wielkiego rozmachu i odwagi w kreowaniu tych pięknych festiwalowych dni. To wspaniałe wydarzenie, jestem wzruszona i ogromnie wdzięczna za zaproszenie!

Wiem, jak trudno zorganizować tak duże przedsięwzięcie i jak wiele uporu, determinacji, serca, wielkiej pasji i ciężkiej pracy kosztowało organizatorów budowanie marki tego festiwalu.

Impreza jest profesjonalnie przygotowywaną, wspaniałą wizytówką miasta, tworząca jego kulturalną tożsamość. Jestem głęboko przekonana, że festiwal robi dużo dobra, nie tylko dla sztuki, ale również dla mieszkańców miasta, Poznałam organizatorów - są to wspaniali, wrażliwi i zdeterminowani ludzie, którzy walczą o coś naprawdę istotnego.

Pobyt na Quest Europe dostarczył mi wiele wzruszeń, nie tylko filmowych. Jestem ogromnie wdzięczna za zaproszenie i udzielam mojego duchowego wsparcia temu wspaniałemu projektowi.
Maja Komorowska

Pobyt na Festiwalu w Zielonej Górze przypomniał mi, jaka jest siła entuzjazmu i jak bardzo brakuje go nie tylko w dzisiejszym świecie, ale także we współczesnym filmie. Kino widziane z perspektywy zielonogórskich UKŁONÓW wydaje się lepsze niż w rzeczywistości. Dlatego warto tu być i cieszyć się tym świętem!
Tomasz Raczek

Ten festiwal to bez dwóch zdań ważne i piękne wydarzenie! Jestem naprawdę wzruszona Wielkim Ukłonem, którym postanowili obdarować mnie organizatorzy.. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać. Serdecznie dziękuję.
Kinga Preis

Quest Europe to świetna impreza! Z ogromną przyjemnością uczestniczyłem w jury tego festiwalu. Poziom filmów konkursowych niezwykle mnie zaskoczył, wiele obrazów nie dało mi zasnąć po obejrzeniu! To wspaniałe, że dobre, mądre artystyczne kino ma swoje miejsce i swoją publiczność w tym jakże urokliwym zakątku Polski, jakim jest lubuskie.

Przeżyłem tu fantastyczne chwile, które zawsze będę pamiętał! Nie mogę się doczekać kolejnej edycji, kolejnych filmowych historii i niepowtarzalnych spotkań w gronie zielonogórskich przyjaciół! Do zobaczenia!
Piotr Machalica

Serdecznie dziękuję za zaproszenie i nagrodę. Wspaniała impreza, naprawdę świetne filmy i niepowtarzalna atmosfera!
Świetnie się u Was czułam!
Joanna Szczepkowska

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto