Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ranking płynów do spryskiwaczy. UOKiK zrobił test zimowych płynów do spryskiwaczy [lista]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Ranking zimowych płynów do spryskiwaczy. Który jest najtańszy?

Który zimowy płyn do spryskiwaczy jest najtańszy? UOKiK przeprowadził wielki test zimowych płynów do spryskiwaczy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził 8 marek zimowych płynów do spryskiwaczy. Jak 8 popularnych marek wypadło w wielkim teście UOKiK? Wyniki mogą zaskoczyć! 

Sprawdź w poniższej galerii, który płyn do spryskiwaczy wybrać. Zobacz TOP 8 zimowych płynów do spryskiwaczy na kolejnych slajdach od najdroższych do najtańszych na polskim rynku >>>>>
Ranking zimowych płynów do spryskiwaczy. Który jest najtańszy? Który zimowy płyn do spryskiwaczy jest najtańszy? UOKiK przeprowadził wielki test zimowych płynów do spryskiwaczy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził 8 marek zimowych płynów do spryskiwaczy. Jak 8 popularnych marek wypadło w wielkim teście UOKiK? Wyniki mogą zaskoczyć! Sprawdź w poniższej galerii, który płyn do spryskiwaczy wybrać. Zobacz TOP 8 zimowych płynów do spryskiwaczy na kolejnych slajdach od najdroższych do najtańszych na polskim rynku >>>>>pixabay.com
Ranking płynów do spryskiwaczy 2021. Które zimowe płyny do spryskiwaczy są najtańsze? UOKiK przeprowadził duży test zimowych płynów do spryskiwaczy. Sprawdź w poniższej galerii, który płyn do spryskiwaczy wybrać.

Najlepszy płyny do spryskiwaczy na zimę - ranking UOKiK

Zimowy płyn do spryskiwaczy to płyn do spryskiwaczy, który ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem w warunkach zimowych. Taki płyn do spryskiwaczy przeznaczony jest dostosowany do używania zimą.

To Cię może też zainteresować

Zimowy płyn do spryskiwaczy zawiera przede wszystkim etanol, dzięki któremu płyn nie zamarza w niskiej temperaturze. Dodatkowo ułatwia usuwanie z szyb zabrudzeń różnego rodzaju. Stężenie etanolu w zimowym płynie do spryskiwaczy to 30-35%.

Drugim alkoholem wchodzącym w skład zimowych płynów do spryskiwaczy jest izopropanol a w składzie znaleźć można także m.in. glikol etylenowy, glikol propylenowy i glicerynę oraz wodę demineralizowaną.

Ranking zimowych płynów do spryskiwaczy 2021 - lista

UOKiK przeprowadził wielki test zimowych płynów do spryskiwaczy. Który okazał się najlepszy? Który z nich był najtańszy? Które zimowe płyny do spryskiwaczy są najtańsze? Które zimowe płyny do spryskiwaczy wypadły najlepiej według UOKiK? Zobacz ranking najlepszych zimowych płynów do spryskiwaczy w Polsce w poniższej galerii:

- Letni płyn do spryskiwaczy w mroźne dni nie sprawdza się nie tylko dlatego, że zamarzając, może uszkodzić układ spryskiwaczy, ale również dlatego, że zamiast czyścić szyby, przymarza do nich ograniczając widoczność oraz uszkadzając wycieraczki. Najnowszy raport z naszego cyklu #UOKiKtestuje to dowód na to, że niezbędne są kontrole w tym zakresie, zaś zimowy płyn do spryskiwaczy płynowi nie jest równy. Podczas badań zaobserwowaliśmy różnice pomiędzy właściwościami rzeczywistymi a deklarowanymi przez producenta na etykiecie – tłumaczy Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Eksperci z laboratorium UOKiK w najnowszych badaniach zweryfikowali różne cechy płynów do spryskiwaczy. Płyny do spryskiwaczy sprawdzono pod kątem zgodności objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją, zawartości metanolu oraz funkcjonalności opakowań.

Wielki test zimowych płynów do spryskiwaczy. Który płyn do spryskiwaczy wybrać?

Które zimowe płyny do spryskiwaczy są najlepsze? Badanie przeprowadzono na ośmiu najpopularniejszych płynach do spryskiwaczy polecanych na zimę.

  • 4MAX
  • Auchan
  • Motul
  • Orlen
  • Plak Premium
  • Psik Psik
  • Shell Essentials
  • Sonax

Źródło: UOKiK
Szczegółowy ranking znajdziesz na stronie UOKiK - KLIKNIJ TUTAJ

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ranking płynów do spryskiwaczy. UOKiK zrobił test zimowych płynów do spryskiwaczy [lista] - Gazeta Pomorska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto