Reggae i śmiech. Nie siedź w domu, idź na imprezę. Red. Haczka już tam wywiało [IMPREZY]

Zdzisław Haczek
Red. Zdzisław Haczek, tym razem w związku z szalejącym orkanem Ksawery mia utrudnione zadanie podczas zapowiadania weekendowych imprez! :)
Red. Zdzisław Haczek, tym razem w związku z szalejącym orkanem Ksawery mia utrudnione zadanie podczas zapowiadania weekendowych imprez! :)
A Wczoraj strasznie wiało, więc... Kulturalnych propozycji szukajmy raczej pod dachem. W salach koncertowych, klubach, domach kultury nie brakuje koncertów i kabaretowych występów.

ZIELONA GÓRA
Teresa Werner to polska piosenkarka, która pojawiała się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadwayu. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 r. Teresa Werner reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Zaistniała dzięki takim przebojom jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”. Jej album „Spełnić marzenia” uzyskał status Złotej Płyty.
Gorzów, Teatr Osterwy, sobota, bm., 19.00, 65 zł.
Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, dziś, 19.00, 65 zł.

ZIELONA GÓRA
Zielonogórski zespół Cadillac potrafi przywołując gigantów rocka tworzyć porywające widowiska. Tym razem Jarosław Gil (wokal, gitara basowa), Zenek Chodorowski (gitary, wokal), Zenek Czernicki (instr. klawiszowe, wokal), Marek Kieloch (instr. perkusyjne) zapraszają na „dwupak”, czyli dwa kolejne wieczory z muzyką wielkich rocka. W Dziś, 6 października Cadillac zagra największe przeboje U2, a w sobotę 7 października zaprezentuje projekt Pink Floyd.
Piwnica Artystyczna Kawon, 6 października, 19.30, 25/30 zł, 7 października, 19.30, 25/30 zł. Karnet na oba koncerty: 45 zł.

ZIELONA GÓRA
Maleo Reggae Rockers da koncert w ramach trasy z okazji 20-lecia istnienia na scenie. Grupa z Dariuszem Malejonkiem na czele nagrała do tej pory 15 płyt, gościła na największych festiwalach w Polsce i na świecie.
Sulechowski Dom Kultury, dziś, 19.30, bilety: 25/35 zł.

ZIELONA GÓRA
Zabrzmi wielka symfonika. Orkiestrą FZ dyrygował będzie gościnnie Jerzy Kosek, przy fortepianie zasiądzie Zbigniew Raubo. W programie utwory F. Schuberta, L. van Beethovena, J. Brahmsa.
Filharmonia Zielonogórska, dziś, 19.00, bilety: 35/30 zł.

ZIELONA GÓRA
Recital Andrieja Kotina w Coffee Toffee

Dziś recital da Andriej Kotin (wokal, gitara akustyczna, harmonijka) - zielonogórski songwriter, pochodzący z Moskwy, od kilkunastu lat mieszkający w Polsce, pracujący na Uniwersytecie Zielonogórskim. A. Kotin wykonuje piosenki własnego autorstwa. Stroniąc od szufladek stylistyczno-gatunkowych, przyznaje się do istotnego wpływu na jego twórczość Boba Dylana, brytyjskiej muzyki lat 60., kultowego rosyjskiego zespołu Akwarium.
Kawiarnia Coffee Toffee, ul. Kupiecka 4, dziś, 19.00.

ZIELONA GÓRA
Koncert rodzinny „Pół żartem pół serio”

Filharmonia Zielonogórska zaprasza w niedzielę całe rodziny. Będzie to bowiem kolejny koncert rodzinny - tym razem pod hasłem „Pół żartem pół serio”. Słynne miniatury w żartobliwej aranżacji wykona Poznań Brass Quintet. Koncert objęty promocją: Lubuska i Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny (pół ceny biletu normalnego).
Filharmonia Zielonogórska, sala MCM, niedziela, 8 października, 15.00, bilety: 20 zł i 15 zł.

GORZÓW/ZIELONA GÓRA
Kinowa premiera: „Blade Runner 2049”

„Blade Runner 2049” to ciąg dalszy filmu Ridleya Scotta, opartego na prozie Philipa K. Dicka: oficer policji Los Angeles (Ryan Gosling) trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu. Ridley Scott powierzył reżyserię Denispwi Villeneuve („Nowy początek”, „Sicario”, „Pogorzelisko”).

ZIELONA GÓRA
Witajcie w Akademii Pana Kleksa!

Adaptacja słynnej książki Jana Brzechwy - „Akademia Pana Kleksa” już od soboty, 7 bm. (premiera o 16.00) na scenie Lubuskiego Teatru. Spektakl wyreżyserował Jerzy Jan Połoński, a w roztańczonym widowisku gra połowa zespołu aktorskiego LT. Ambrożego, czyli Pana Kleksa gra Aleksander Podolak, a w Adasia Niezgódkę wciela się Alicja Stasiewicz. - Zapraszam na „Akademię Pana Kleksa” dzieci, ale przede wszystkim dorosłych - mówi reżyser Jerzy Jan Połoński. - Dorośli, przyprowadźcie swoje dzieci, żeby zrozumiały jak czasami ciężko jest być dorosłym.
Lubuski Teatr, sobota, 16.00 (premiera), 50 zł; niedziela, 12.00, bilety: 27/29 zł.

ZIELONA GÓRA
Morte Plays z premierową płytą

Morte Plays (Patryk Mott - saksofon tenorowy; Marcin Łukasiewicz - gitara jazzowa, kompozycje; Marek Styk - gitara basowa; Marek Wesołowski - perkusja) z premierową płytą wystąpi w Piekarni Cichej Kobiety.Morte Plays to jazzowy kwar tet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera zespołu. Choć zespół tworzą ludzie młodzi, to grupie udało się już wydać drugą płytę. Zespół ma już w swoim dorobku album o nazwie „Anomalia”, wydany we wrześniu 2016 roku. Kwartet może pochwalić się też m.in. koncertami festiwalowymi podczas Zamkowych Kameralii w Malborku. Zespół wystąpił na Jazztopadzie 2016 w Dzierżoniowie, 16. Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych „Park Experyment”’ w Zbąszyniu
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, dziś, 20.00, bilety: 10/15 zł.

KROSNO ODRZAŃSKIE
Zamek na wesoło

Krosno Odrzańskie. Alex Niebrzegowski ze Świata Komedii zaprasza na Improwizacje Kabaretowe. Wystąpią: Szymon Szyszka, Łukasz „Skrzypek” Dołęga i gość specjalny: Jakub Gościniak. Będzie gorąco i zaskakująco - dla widzów i dla panów na scenie, bo skecze i dialogi powstawać będą spontanicznie.
CAK Zamek Piastowski, wtorek, 10 bm., 19.00, bilety: 10/15 zł.

LUBUSKIE
Kinowa premiera: „Twój Vincent”

„Twój Vincent” to niesamowita polsko-angielska animacja, gdzie 125 zawodowych malarzy z całego świata namalowało ręcznie 65.000 klatek filmu! Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału.

GORZÓW WLKP.
Łobaszewska jubileuszowo

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, powraca z nową, jubileuszową płytą. Utwory zaskoczą Was zupełnie nowym brzmieniem oraz wspaniałymi, dojrzałymi tekstami, których autorami są m.in. gorzowia­nin z pochodzenia Piotr Bukar­tyk, Justyna Holm, Jan Wołek i Andrzej Poniedzielski. Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów, które Grażyna Łobaszewska wyśpiewa w odświeżonych aranżacjach, dzięki czemu na nowo odzyskają blask.
Art Cafe, Teatr Osterwy, dziś, 20.30. Bilety: 40 zł. Rezerwacja: 601733079.

GORZÓW WLKP.
Symfoniczny Mozart

Filharmonia zaprasza na koncert symfoniczny #Mozart. Wolfgang Amadeus Mozart uważany jest za arcygeniusza muzyki klasycznej. Jego dzieła są połączeniem nadzwyczajnego wyczucia i logiki ze spontanicznością oraz wdziękiem i niewybrednym humorem. Tak właśnie - w utworach - Mozart ukazywał swoje najgłębsze uczucia. Piątkowy koncert rozpocznie się Uwerturą Paryską. Mozarta zagrają: Marta Magdalena Lelek (skrzypce) oraz Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, którą poprowadzi Jacek Kraszewski.
Filharmonia Gorzowska, dziś: 10.00, otwarta próba generalna przed koncertem, bilety: 7-10 zł; 19.00, koncert symfoniczny, bilety: od 25,30, 37 zł.

GORZÓW WLKP.
Teresa Werner na żywo

Teresa Werner to polska piosenkarka, która pojawiała się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadwayu. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Zaistniała dzięki takim przebojom jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”. Jej album „Spełnić marzenia”, którego premiera miała miejsce w 2012 roku, uzyskał status Złotej Płyty.
Teatr Osterwy, sobota, 7 października, 19.00. Bilety: 65 zł.

GORZÓW WLKP.
Wszystko o duszy i ciele

Galeria BWA zaprasza na wernisaż wystawy prac z kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA „Doświadczenie Ciała”. To obrazy, fotografie i rzeźby wybrane z liczącej blisko 1000 prac ekspozycji. Prezentowane na wystawie należą do nurtu sztuki krytycznej, a artyści w rozmaity sposób odnoszą się w nich do symbolu ciała.
Galeria BWA, MOS, ul. Pomorska 73, sobota, 7 października. Wstęp wolny.

GORZÓW WLKP.
Atrakcje dla piechurów
Kluby turystyki pieszej zapraszają na wycieczki. Klub Super - Relaks: 8.10, przystanek Enea, trasa: Bolemin - Rudnica - Bolemin, koszt - bilety. Klub Nasza Chata: 9.00, pomnik Mickiewicza, trasa:Lipy- Sa n­to­czno, cena: 17/19 zł. Klub Tramp: 9.50, dworzec wschodni, trasa: Górki Noteckie – Buki Zdroiskie, koszt - bilety. Wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe.

MIĘDZYZRZECZ
Ping-pong na hali
W hali na osie­dlu Kasztelańskim odbędzie się turniej tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyjdźcie i zobaczcie, jak w sporcie realizują się młodzi i starsi!
Hala widowiskowo - sportowa, os. Kasztelańskie, niedziela 8 października, od 10.00. Wstęp wolny.

GMINA NOWA SÓL
Impreza dla dzieci i dorosłych
Winiarskie Święto Konia Hubertus 2017 odbędzie się w sobotę przy przystani rzecznej na Odrze w Starej Wsi. Początek o godzinie 14.00. O 14.30 o gonitwa hubertusowa, o 15.30 – Hubertus szukany dla dzieci, a o 16.00 – dla dorosłych.

NOWA SÓL
Transmisja przedstawienia nowojorskiej Metropolitan Opery
Przedstawienie „Norma” Vincenzo Belliniego będzie można obejrzeć w Nowosolskim Domu Kultury w sobotę, 7 października, o godzinie 18.55. Opera grana będzie z napisami w języku polskim. Nowosolski Dom Kultury, jako jedyna instytucja w województwie lubuskim zawarła umowę na transmisję dziesięciu oper. Bilet 30 zł. Karnet na 5 przedstawień – 100 zł, karnet na 10 - 200 zł.

KOŻUCHÓW
Rusza sezon Morsów
Na kąpielisku - Glinianki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę, o godzinie 15.30 odbędzie się morsowanie. Zaczyna się sezon dla amatorów zimnych kąpieli.

OTYŃ
Kolejny koncert Piotra Woźniaka
Wokalista, gitarzysta i kompozytor Piotr Woźniak wystąpi w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu w sobotę, 7 października, o godzinie 19.00. Wstęp kosztuje 15 zł.

NOWE MIASTECZKO
„Śmiechokalipsa” w domu kultury
W niedzielę, o godz. 15.30 w jubileuszowym roku 10-lecia swojego istnienia, Kabaret Nowaki wystąpi w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku. Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak już od dekady bawią widzów podczas swoich licznych spektakli i występów w programach telewizyjnych. Bilet 45 zł.

SPORT

Piłka Nożna

  • III liga: Stilon Gorzów - Ślęza Wrocław, sobota - 15.00, stadion przy ul. Olimpijskiej.
  • IV liga, grupa lubuska, sobota, Steinpol Ilanka Rzepin – TS Masterchem Przylep – 14.00; Budowlani Lubsko – Czarni Browar Witnica, Piast Karnin Gorzów - Odra Bytom Odrz., Spójnia Ośno Lub. – Arka Nowa Sól, Tęcza Krosno Odrz. –Sprotavia Szprotawa, ZAP Syrena Zbąszynek –Dąb Balcerzak i spółka Sława Przybyszów –wszystkie o 15.00; Lubuszanin Drezdenko – MTS Pogoń Świebodzin, Warta Gorzów - Korona Kożuchów – oba o 16.00.
  • Centralna liga juniorów starszych, grupa zachodnia, niedziela: Falubaz Zielona Góra – Śląsk Wrocław – 12.00, stadion przy ul. Sulechowskiej.
  • Centralna liga juniorów młodszych U-17, sobota: Falubaz Zielona Góra – Zagłębie Lubin – 12.00, stadion przy ul. Sulechowskiej; niedziela: Stilon Gorzów - Miedź Legnica – 13.30, stadion przy ul. Olimpijskiej.
  • II liga kobiet, gr. kuj.-pom., niedziela: TKKF Stilon Gorzów – AP Kotwica Kołobrzeg – 16.00, stadion przy ul. Olimpijskiej.
  • Pierwsza liga futsalu: Persa MOSiR_AZS_UZ_Zielona Góra - Vamos Gdańsk, niedziela godz. 16.00, hala przy ul. Szafrana.

Piłka Ręczna
I liga, sobota: AZS UZ Zielona Góra - Grunwald Poznań - 18.30, hala UZ przy ul. prof. Szafrana.
II liga, sobota: Astra Nowa Sól - Bór Oborniki Śląskie - 17.00, hala przy ul. Botanicznej w Nowej Soli.

Siatkówka
I liga, sob ota: Olimipa Sulęcin - KPS Siedlce, godz. 17.00, hala przy ul. E.Plater.
II liga, sobota: Orzeł MIędzyrzecz - Astra Nowa Sól; - 18.00, hala przy ul. Osiedle Kasztanowe w Międzyrzeczu.

Sporty Walki
II Gala EET: hala Arena Żagań przy ul. Kochanowskiego w Żaganiu; sobota - 19.00.

Lekkoatletyka
I Bieg ,,Gazeta Lubuska Run”: start i meta w ośrodku Karina w Pszczewie; sobota - od 11.15.

Szachy
Turniej Zielony Mat: SP-22 przy ul. Francuskiej w Zielonej Górze; sobota - 10.00.

JUDO
Międzynarodowy turniej judo z okazji 750-lecia Gorzowa: hala ZS-20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie; niedziela (9.30 – walki w kategoriach: U-7 i U-11, U-12, U-13; 11.00 – uroczyste otwarcie zawodów; 11.30 – walki w pozostałych kategoriach).

Dart
Turniej darta: lokal Pub X przy ul. Wełniany Rynek w Gorzowie; sobota – 17.30.

Piłka Wodna
II runda kwalifikacji do mistrzostw Europy: pływalnia CSR_Słowianka przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie; sobota (17.00 Białoruś – Izrael, 18.30 Polska - Szwajcaria), niedziela (8.30 Polska – Białoruś, 10.00 Szwajcaria – Izrael).

Koszykówka
Druga liga, sobota: Muszkieterowie Nowa Sól - Górn ik Wałbrzych - 17.00, hala Elektryka przy ul. Piłsudzkiego w Nowej Soli.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3