red.
Następna runda Rok Cup Poland odbędzie się 8-9 czerwca 2019.
Następna runda Rok Cup Poland odbędzie się 8-9 czerwca 2019. mat.prasowe
Rock Cup Poland 2019. Kolejna runda tego sportowego wydarzenia przed nami. Najlepsi kartingowcy zaprezentują się na torze w Starym Kisielinie. Kiedy? Już 8-9 czerwca.

W najbliższy weekend do Zielonej Góry przyjadą profesjonalni kartingowcy, którzy powalczą o punkty w pucharze Rok Cup Poland. Będzie to drugie i ostatnie w sezonie 2019 spotkanie z zielonogórskim torem.

Zwycięzcy ostatniej rundy

Wśród najmłodszych, zawodników Baby Rok, kwalifikacje wygrał Rafał Paprota, ale w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanął zwycięzca finału, Lev Krutogolov z Ukrainy. W Mini Roku triumfował Maciej Gładysz, który wygrał przed finał i finał imprezy. Bez niespodzianki było w Junior Roku - tutaj najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Protasiewicz junior - syn zielonogórskiego żużlowca. W Senior Rok komplet punków zgarnął Marcin Zając. Zawodnik, dla którego zielonogórski obiekt jest „torem domowym” wygrał wszystkie wyścigi weekendu i był jedynym zawodnikiem, który zgromadził komplet punktów. W najmocniejszej i najtrudniejszej kategorii - Shifter Rok - zwyciężył Mikołaj Sieradzki.

Profesjonalny sport kartingowy, to pierwszy krok do wspaniałego świata motorsportu. Lewis Hamilton, Michael Schumacher, czy wreszcie nasz Rodak - Robert Kubica - oni wszyscy przygodę z profesjonalnym motorsportem zaczynali właśnie od kartingu.

Na torze zaprezentuje się syn Protasiewicza

Rok Cup Poland, to seria pucharowa, która od 2003 roku skupia zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych a w Zielonej Górze, w jednej z nich, zobaczymy między innymi Piotra Protasiewicza juniora - syna znanego żużlowca. Protasiewicz junior broni tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu.

Zawody odbędą się w dniach 8-9 czerwca na torze Wallrav Racing Center w Starym Kisielinie przy ulicy Zatorze.