Rozbita głowa, złamana noga, karetka na boisku… To był ostry mecz Watahy Rugby Club Zielona Góra

Cezary Konarski
Wataha Rugby Club Zielona Góra przegrała z Hegemonem Mysłowice.
Wataha Rugby Club Zielona Góra przegrała z Hegemonem Mysłowice. Cezary Konarski
Emocjonujący, ostry mecz, niestety obfitujący w kontuzje, obejrzeli w sobotę 11 czerwca kibice Watahy Zielona Góra. „Dziki” stoczyły zaciekły bój z Hegemonem Mysłowice o awans do I ligi rugby. Rywale zielonogórzan okazali się nieznacznie lepsi (26:22).

Porażka nie odbiera jeszcze zielonogórzanom szans na awans, bo w I lidze zagra zespół lepszy w dwumeczu, do rewanżu dojdzie 18 czerwca w Mysłowicach. Na zielonogórskim stadionie „Stade de Kempa” gospodarze radzili sobie lepiej w pierwszej połowie, prowadzili 15:0, ale goście przed przerwą odrobili część start (15:7). Szczególnie w tej części spotkania mocno iskrzyło na placu gry. Już na początku meczu polała się krew z rozbitej głowy jednego z zawodników gości, który nie wrócił już do rywalizacji. Zdecydowanie gorszej kontuzji nabawił się reprezentant gospodarzy Wojciech Kutela, który po jednym ze starć na noszach został zniesiony z boiska. Okazało się, że złamał nogę z przemieszczeniem. Wezwana została karetka pogotowia, która prosto z boiska odwiozła zielonogórzanina do szpitala.

Po zmianie stron lepiej zagrali przyjezdni, wygrywali 19:15, ale zielonogórzanom udało się odzyskać prowadzenie (22:15). Ostatnie słowo należało jednak do Hegemona.

„Tragedii nie ma, boli natomiast ilość błędów indywidualnych popełnionych na boisku, szczególnie w drugiej połowie. Hegemon wykorzystał je świetnie i za zwycięstwo należy im się szacunek i wielkie gratulacje. Pozostał jeszcze drugi mecz, więc gramy do końca” – czytamy na facebookowym fanpage’u Watahy RC Zielona Góra.