Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się wielkie inwestycje za 69 mln zł. Sprawdź, gdzie toczą się już i będą wykonywane prace!

Redakcja
Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze
Budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Gorzowskiej i Świebodzńśkiej w Zielonej Górze Mariusz Kapała / GL
Wodociągi miały realizować wielkie inwestycje za grube miliony. I co? Nic się nie dzieje? – pyta pan Stanisław z Zielonej Góry. Okazuje się, że się dzieje. Sprawdziliśmy co. Zobacz!

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I” wart jest 68,8 mln zł.
Jak wyjaśnia Monika Turzańska z Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji - przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach trzynastu zadań inwestycyjnych pogrupowanych na poszczególne kontrakty.

Budowa sieci kanalizacyjnej

Jako pierwsze w ramach projektu realizowane jest zadanie pn. Wykonanie sieci kanalizacji deszczowej w ul. Świebodzińskiej i ul. Gorzowskiej w Zielonej Górze z odprowadzeniem wód do zbiornika retencyjnego. W tym przypadku jest już po przetargu. W lutym br. podpisana została umowa z wykonawcą.
Obecnie prowadzone są roboty budowlane, w ramach których wybudowane zostanie ok. 1,65 km sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem i urządzeniami podczyszczającymi do istniejącego zbiornika retencyjnego na wody opadowe przy ul. Sosnowej. Termin zakończenia robót planowany jest na sierpień tego roku.

Budowa zbiornika retencyjnego

W następnej kolejności obecnie planowana jest realizacja zadania pn. Rozbudowa kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjno-rozsączającego na osiedlu Czarkowo - etap II. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartym kwartale br. A zakończenie prac przewiduje się za rok od podpisania umowy z wykonawcą. Zadanie to obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ulicach: Łężyca-Budowlanych, Łężyca-lnżynierska, Łężyca-Apartamentowa,
Łężyca-Ustronie, Łężyca-Czeremchowa o łącznej długości 1,6 km oraz rozbudowę zbiornika rozsączającego przy ul. Łężyca-Odrzańska.

ZOBACZ TEŻ

Renowacja kolektorów kanalizacji deszczowej

W czwartym kwartale br. planowane jest także ogłoszenie przetargu na renowację kolektorów kanalizacji deszczowej na terenie miasta. Modernizacja kanałów deszczowych ma być przeprowadzona w ciągu 25 miesięcy.
W latach 2021 – 2023 planowane jest wykonanie kolejno pozostałych zadań pn.:

  • Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego przy ul. Foluszowej - wszczęcie postępowania przetargowego I kw. 2021r.
  • Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Zacisze – wszczęcie postępowania przetargowego I kw. 2021r.
  • Budowa kolektora deszczowego od ulicy Westerplatte do Ronda Anny Borchers Budowa kolektora deszczowego od Ronda Kaziowa do ulicy Dworcowej - wszczęcie postępowania przetargowego - I kw. 2021r.
  • Zagospodarowanie wód cieku Dłubnia w rejonie ul. Botanicznej i ul. Zawiszy Czarnego - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.
  • Uporządkowanie kanalizacji deszczowej w ulicach Nowojędrzychowskiej i Makowej wraz z budową stawu parkowego na cieku Dłubnia przy ulicy Makowej - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.
  • Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Sulechowskiej i Gorzowskiej - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.
  • Rozdział kanalizacji ogólnospławnej poprzez budowę kanalizacji deszczowej i budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego w rejonie ulic Zyty i Podgórnej - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.
  • Budowa urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe oraz wylotu kanalizacji deszczowej przy ul. M. Curie-Skłodowskiej w zlewni kanału Gęśnik - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.
  • Budowa urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe w zlewni kanału Gęśnik dla istniejącego wylotu kanalizacji deszczowej przy ul. Giżyckiej - wszczęcie postępowania przetargowego - II kw. 2021r.

Aktualnie, przed wszczęciem postępowań przetargowych na roboty i usługi, realizowane są prace przygotowawcze obejmujące opracowanie dokumentacji przetargowej kolejno dla wyodrębnionych kontraktów.

POLECAMY TEŻ

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rozpoczęły się wielkie inwestycje za 69 mln zł. Sprawdź, gdzie toczą się już i będą wykonywane prace! - Plus Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto