Rycerze, żużel, pieczony ziemniak i muzyczne hity! [WYKAZ IMPREZ]

Zdzisław Haczek
Dwa dni potrwa VIII Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej. To oczywiście w Krośnie Odrzańskim. Mariusz Kapała
Na krośnieńskim zamku słychać będzie szczęk mieczy. Ale też celtyckie nuty. Na lubuskich scenach przebojami żegnać będą lato Weekend, Dżem, Piękni i Młodzi, Jula i zastalowcy

Zielona Góra/Ochla

Żniwa lniane i kukurydziane!
Będzie się działo w niedzielę w Muzeum Etnograficznym. Wydarzenie „U progu jesieni” łączy dwie tradycje: „Łupaczkę z tańcem”, czyli żniwa kukurydziane po bukowińsku oraz etapy związane ze zbiorem, obróbką lnu. W programie m.in.: omłoty cepem i maszyną, czyszczenie ziarna, mielenie zboża na żarnach, wypiek chleba w piecu oraz obróbka lnu: odziarnianie, międlenie, cierlenie, czesanie, przędzenie na wrzecionie i kołowrotku, tkanie. Do tego: pokaz mody dziecięcej i tańca towarzyskiego, animacja baśni Marii Konopnickiej - Jak ze lnem było”, bukowińskie zespoły Watra i Wichowianki, jarmark rzemiosła i produktów regionalnych, biesiada.
Skansen w Ochli, niedziela, 17 bm., 11.00 - 16.00, bilety: 6 zł (dzieci do 6. roku życia wstęp wolny).

Zielona Góra

Fantastyczne trzy dni z fantastyką
Od dziś do niedzieli w Krzywym Kominie - XXXI Zielonogórski Festiwal Fantastyki – Bachanalia Fantastyczne 2017. W programie: prelekcje, turnieje gier karcianych, planszowych i bitewnych, spotkania z ulubionymi autorami, blok komiksowy, blok gier karcianych, blok RPG i LARP, maga & Anie, strefa militarna, mistrzostwa Polski X-Wing Miniaturek Game, akcja charytatywna Use The Force, trebusz, bloki: naukowy, survivalowy, niezapomniana apokaliptyczna konwencja. Wśród zaproszonych gości: Jacek Inglot, Jakub Ćwiek, yuotuber Michał Bańka, Francois Lunet, Maciej Parowski, Andrzej Drzewiński, Paweł Majka, Bartek Biedrzycki.
Krzywy Komin, ul. Fabryczna, dziś: 15.00-20.00, sobota: 10.00-20.00, niedziela: 10.00-15.00, wstęp wolny.

Kwiatki i róże
Dziś o 18.00 w Galerii Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot otwarcie wystawy malarstwa Doroty Falkowskiej-Adamiec - „Kwiatki i róże w Zielonej Górze”.

Zmysłowa Milonga
Zielonogórskie Studio Dance Club zaprasza w sobotę o 19.00 do Muzeum Ziemi Lubuskiej na „Milongę z Rysiami”: otwarta lekcja tanga, pokaz w wykonaniu mistrzowskiej pary Moniki Wydrowskiej i Ryszarda Musiała ze Szczecina.

Meksykańska walka
Dziś o 19.00 w Galerii BWA Julia Kurek otworzy wystawę „Lucha Libre: Cifra Negra”, nawiązującą do lęków i emocji Meksykanów. Lucha libre to nazwa popularnej u nich walki w stylu wolnym.

Melodie filmowe, przeboje muzyki popowej i rozrywkowej zabrzmią na rynku podczas koncertu promenadowego na pożegnanie lata, w wykonaniu Orkiestry Dętej Zastal, która w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny.
Stary Rynek, niedziela, 17.00.

Galeria Focus Mall świętuje 9. urodziny: pokaz mody Grzegorza Blocha, pokaz akrobatyczny Agnieszki Marczak „Ishtar”, show zielonogórskich szkół Keep On! Dancing i Let’s Dance. O 18.00 zaśpiewa Jula.
Galeria Focus Mall, niedziela, 14.00 - 19.00, wstęp wolny.

„Skazanego na bluesa” zaśpiewasz z grupą Dżem. Założony w 1973 r. zespół przypomni swoje legendarne przeboje z czasów, gdy przy mikrofonie stał charyzmatyczny wokalista Ryszard Riedel oraz zagra nowsze utwory.
Amfiteatr, sobota, 16 września, 18.00, bilety: od 50 zł.

Zielona Góra/Chynów

W sobotę, 16 września, odbędzie się Zielonogórski Dzień Psa. W programie m.in. wystawa Psów Rasowych, pokaz posłuszeństwa sportowego, pokaz psich sztuczek, porady weterynaryjne i konkursy!

W programie:
- Wystawa Psów Rasowych
- Pokaz posłuszeństwa sportowego
- Pokaz agility
- Pokaz psich sztuczek
- Porady weterynaryjne
- Porady behawiorysty zwierzęcego
- Porady kynologiczne
- Konkurs z nagrodami - zorganizowany przez Royal Canin Polska

Zielona Góra/Drzonów

Piknik Militarny
Wojskowym Mistrzostwom Świata w Pięcioboju Nowoczesnym towarzyszy Piknik Militarny - z wystawą pojazdów. Będzie można bezpłatnie korzystać ze strzelnicy, pływalni 25 m, jaskini solnej, jazdy konnej na lonży, przejażdżek bryczką, strefy Małego Mistrza Sportu.
WOSiR, sobota, 16 września, 11.00 - 17.00, wstęp wolny.

DRZONÓW

O fortyfikacji
W sobotę o 13.00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym - wystąpienie „Skansen Fortyfikacyjny w Czerwieńsku jako element militarnego krajobrazu regionu”. Wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zabór

Hej, winobranie!
W sobotę II Winobranie na Winnicy Samorządowej w Zaborze. W programie od 11.00 m.in.: winiarskie warsztaty, zwiedzanie Lubuskiego Centrum Winiarstwa, przedstawienie „Kto tu się jeszcze na-winie” w wykonaniu aktorów Teatru Zza Boru, prezentacja tradycji winobraniowych w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, pokaz tłoczenia winogron, degustacja soku.
Winnica Samorządowa, sobota, 16 września, 11.00 - 15.00, wstęp wolny.

Krosno Odrzańskie

Dwa dni potrwa VIII Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej. W sobotę od 14.00 m.in.: otwarcie turnieju, warsztaty tkactwa, czerpanie papieru, jarmark kasztelański, walki berserkerów, pokaz mody dawnej, nauka tańców dworskich, turniej łuczniczy, zdobywanie zamku (19.00), koncert zespołu Góra Trolla. W niedzielę od 12.00 m.in.: szczudlarze, etiudy teatralne „Figle Błazeńskie”, turniej łuczniczy, turniej bojowy. O 16.30 wręczenie pierścienia księżnej.
Zamek Piastowski, sobota, niedziela, 16-17 bm., wstęp wolny.

Bytnica

Święto Pieczonego Ziemniaka
W programie sobotniego 23. Święta Pieczonego Ziemniaka w Dobrosułowie między innymi: od 8.30 mistrzostwa w grzybobraniu, od 14.30 festyn: koncert Blue Friend, wystąpią Nietkowianki, Tęcza z Grzmiącej, pokaz da klub Ju-Jitsu-Satori, będą konkursy na potrawę z ziemniaków, pokazy strażackie.
Dobrosułów, sobota, 16 września, wstęp wolny.

Nowa Sól

20 lat od wielkiej powodzi
W piątek, 15 września, o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w Nowej Soli wernisaż wystawy poświęconej dwudziestej rocznicy wygranej walki nowosolan z powodzią. Wystawa będzie poświęcona pamięci bohaterskich obrońców miasta i jedności w obliczu zagrożenia. „Wielka woda została nie tylko w pamięci nowosolan. Przypomina o niej pomnik Powodzianina przy porcie, odsłonięty w dziesiątą rocznicę tego wydarzenia” – czytamy w zaproszeniu na wernisaż.

Dla Antosi i Michasi
Występy (Gabriel Fleszar), zawody wędkarskie, biegi są w programie I Charytatywnego Koncertu Nowosolskiej Paczki dla Antosi i Michasi Gołąb.
Wodny Świat, niedziela,8.00.

Kożuchów

II święto jabłka
Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na Jarmark Kożuchowski – II Święto Jabłka. W sobotę, 16 września, o godzinie 10.00 - rozpoczęcie imprezy. O_godzinie 19.00 na Rynku zacznie się koncert zespołu Jam Band Tribute To Ryszard Riedel. W niedzielę, 17 września - „Jarmark Kożuchowski”. Będą stoiska z produktami regionalnymi i mała gastronomia, a ponadto zabawy dla dzieci, prezentacje artystyczne zespołów.

Bytom Odrzański

Gminne Święto Plonów
W sobotę, 16 września, o godzinie 16.00 w kościele parafialnym rozpocznie się msza w intencji rolników gminy i tym zaczną się gminne dożynki. Ok. 17.00 na rynek przejdzie korowód dożynkowy. O 17.15 zaplanowano ceremoniał dożynkowy i występy artystyczne. Zaprezentują się Wierzbniczanki i grupy taneczne szkoły tańca Rytm. Będzie też konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i najładniejsze stoisko reklamujące wieś. O 19.00 wystąpi Bodzio Dance, a o 20.30 zacznie się zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Kokos.

Otyń

Kolejny festyn drezynowy
W niedzielę, 17 września, w godzinach 11.00-13.00 na stacji kolejowej PKP Otyń wszyscy chętni będą mogli skorzystać z przejażdżki drezyną. Zorganizowana zostanie również konkurencja – przejazd drezyną na czas. Załogi, które zajmą czołowe miejsca wezmą udział w Finale o Puchar Starosty Nowosolskiego, który odbędzie się 8 października na stacji w Konotopie.

Czas na fotografię
W niedzielę, 17 września, o godz. 17.00 odbędzie się kolejny wernisaż lokalnej artystki. Wystawę fotografii „Opowieść” w galerii artystycznej Gminnego Centrum Kultury w Otyniu otworzy Edyta Dąbrowska.

Gmina Sława

Spotkania z podróżnikiem
W niedzielę, 17 września, o godz. 16.00 w Domu Kultury w Sławie i 18.30 w Domu Kultury w Śmieszkowie odbędzie się „Spotkanie z podróżnikiem”. „Autostopem do Chin” – to wesoły pokaz o tanim podróżowaniu, który przedstawi Tomasz Korgol. Gość spotkania opowie o długiej, samotnej i autostopowej podróży do Chin. Na 6. Festiwalu Podróżników 100droga ta opowieść otrzymała Nagrodę Publiczności. Tomasz Korgol jest nauczycielem z Wrocławia, co roku wyrusza w nieznane. W swoim życiu odwiedził już autostopem ponad 50 krajów na świecie. W zeszłym roku dojechał w ten sposób do Chin (przez Ukrainę, Rosję i Mongolię). Podróż kosztowała go kilkaset złotych.

Świebodzin

W niedzielę Świebodzin zaprasza wszystkich na imprezę pod wszystko mówiącym tytułem: „Koncert na zakończenie lata”. W programie wydarzenia: 17.00 - zagra Świebodzińska Orkiestra Dęta, o 17.30 da koncert grupa Piękni i Młodzi (pewnie usłyszymy przeboje „Ona jest taka cudowna”, „Tak już bez Ciebie”, „Zastanawiam się”), 19.00 - Czadoman, 20.30 - Weekend (nie może zabraknąć hitu „Ona tańczy dla mnie”). Dodatkowe atrakcje: wesołe miasteczko, gastronomia.
Świebodzińskie Błonia, niedziela, 17 września, 17.00, wstęp wolny.

Gorzów

Podczas koncertu w rytmach soul & funky taneczne hity z repertuaru Whitney Houston, Earth Wind and Fire wykonają: P. Gołębiowska (wokal), M. Smoliński (piano), K. Ciesielski (kontrabas), I. Budny (perkusja).
Art Cafe, Teatr Osterwy, sobota, 20.00, bilety: 40 zł.

C-BooL z przebojami
Za konsoletą stanie znany DJ i producent muzyczny C-BooL. Muzyką zajmuje się blisko od 20 lat, sławę i rozgłos przyniosło mu nagranie „Body & Soul” z 2010 r. Już rok później wydał swój debiutancki krążek „8 Years”. C-BooL ponownie wrócił na listy przebojów w 2016 roku wydając singiel „Never Go Away”.
Klub Studio Gorzów, ul. Chrobrego, sobota, 21.00, 20 zł.

Lekcja Dizajnu dla najmłodszych
Tematem warsztatów towarzyszących wystawie Lekcja Dizajnu będzie zeszyt, który przyda się w nowym roku szkolnym każdemu uczniowi. Część praktyczna ma za zadanie pokazać, na czym polega praca rzemieślnika i jaką ma wartość. W ruch pójdzie igła z nitką, dlatego wymagana będzie praca zespołowa. Zajęcia dedykowane dzieciom i ich rodzicom. Zgłoszenia tel.: 957332567.
Galeria Sztuki Najnowszej, ul. Pomorska, niedziela, 12.00. Udział darmowy.

Sulęcin

Impreza dla cyklistów
To będzie XXII Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Podczas imprezy odbędą się rowerowe rajdy i będzie wiele innych atrakcji. Jeśli lubicie jeździć na jednośladach, to nie możecie przeoczyć tego wydarzenia! Szczegóły imprezy znajdziecie na www.sulecin.pl.
Plac Czarnieckiego, sobota, od 9.00, udział darmowy.

Słubice

Zagrają jak Pink Floyd
Czeska, ośmioosobowa kapela Distant Bell zmierzy się z twórczością zespołu Pink Floyd. Koncert Tribute to Pink Floyd będzie dwugodzinną muzyczną podróżą w rytm wielkich przebojów.
Aula Collegium Polonicum, ul. Kościuszki, dziś, 20.00, 50 zł.

Wiejce

Dożynki w Wiejcach
Mieszkańcy wsi Wiejce będą w sobotę, 16 września, gospodarzami dożynek gminy Skwierzyna. Imprezę rozpocznie msza święta w intencji rolników, która rozpocznie się o godz. 15.00 w miejscowym kościele. Po zakończeniu nabożeństwa jego uczestnicy przejdą korowodem do pałacowych ogrodów, gdzie o godz. 16.00 odbędzie się dożynkowy ceremoniał oraz ogłoszone zostaną wyniki konkursu Piękna Wieś. W programie m.in. zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi i pokaz koni różnych ras. Artystycznym akordem imprezy będą występy zespołów Obrzanie, Starodworzanki, Echo, Remix, Nowinka, Trans i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Mieszkańcy Skwierzyny i puszczańskich wsi będą mogli dojechać do Wiejc autobusami, które wyjadą o godz. 16.00 i 17.30 z przystanku w Parku Jagiełły przy ul. Łokietka w Skwierzynie.

Przytoczna

Bieg Hopfera w Przytocznej
Bieg rozpocznie się w niedzielę, 17 września, o godz. 10.00 (start do biegu głównego o 10.20) na stadionie Orlik koło Szkoły Podstawowej w Przytocznej.

Sport

Żużel:
W niedzielę. 17 września, odbędzie się pierwszy z dwóch meczów o trzecie miejsce PGE Ekstraligi między Cash Broker Stalą Gorzów a Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Taśma pójdzie w górę 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Piłka nożna
III liga:
* Falubaz Zielona Góra – Skra Częstochowa , sobota , godz. 16.00, stadion MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej.

IV liga:
* Grupa lubuska sobota: Dąb Balcerzak i spółka Sława i Przybyszów – Piast Karnin Gorzów -14.00; Sprotavia Szprotawa – Czarni Browar Witnica -15.00; Arka Nowa Sól – Tęcza Krosno Odrz. , Korona Kożuchów – Steinpol Ilanka Rzepin, Odra Bytom Odrz. – MTS Pogoń Świebodzin, Spójnia Ośno Lub. – Budowlani Lubsko – wszystkie o 16.00; Warta Gorzów – ZAP Syrena Zbąszynek – 17.00; niedziela: TS Masterchem Przylep - Lubuszanin Drezdenko – 15.00.
* Grupa wielkopolska sobota: Warta Międzychód – Tarnovia Tarnowo Podgórne – 16.00.
* Centralna liga juniorów starszych grupa zachodnia: Warta Gorzów - Miedź Legnica , niedziela, godz. 16.00.

Lekka atletyka
Charytatywny II Bieg Gladiatora. Sobota - godz. 11.00, ul. Szosa Kisielińska 20, Zielona Góra.
III Bieg Charytatywny PKO BP. Dzieci - sobota - godz. 10.00; Dorośli - godz. 11.00. Stadion przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze.
II Bieg Sulecha na 10 km i II Marsz Nordic Walking - niedziela godz. 16.00, Sulechów.

Siatkówka
Turniej Winobraniowy. KU AZS UZ Zielona Góra - MKST Astra Nowa Sól - sobota godz. 10.00, WKS Sobieski Arena Żagań - GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz - 12.00, mecz o III miejsce - 14.00, finał - 16.00, hala przy ul. Szafrana w Zielonej Górze.

Futsal
Piąty turniej o puchar prezesa LZPN. Persa MOSiR AZS UZ - Pogoń 04 Szczecin - niedziela godz. 12.00, AZS UZ - Berland Komprachcice - 14.00, Pogoń - Berland - 16.00. Wszystkie mecze w hali przy ul. Szafrana.

Tenis stołowy
I liga mężczyzn: GKS MojeBermudy Gorzovia Gorzów – AZS AWF II Gdańsk, hala miejska, ul. Jagiełły 11, sobota – 16.00.
II liga: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - AKS Strzegom, sobota godz. 17.00, ul. Podgórna 50.

Szachy
Integracyjny turniej: Szkoła Podstawowa w Baczynie, sobota – 10.00-14.30.

Koszykówka
Dokończenie międzynarodowego turnieju koszykówki – Lubuskie tu gramy, sobota od 9.00 do 19.00, niedziela od 9.00 do 13.00,hala przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3