Andrzej Flügel
Mariusz Kapała / GL
W czwartek w zielonogórskiej halli CRS zaczął się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata w futsalu. Niestety, Polacy na dzień dobry spisali się bardzo słabo, przegrywając z Gruzją 2:3.

Od początku było jasne, że raczej poza zasięgiem jest Hiszpania, a Polska, Gruzja i Finlandia powalczą o drugie premiowane awansem miejsce. W pierwszym meczu nie było niespodzianki. Hiszpania wygrała z Finlandią 4:1.

W drugim meczu była niespodzianka, i to nieprzyjemna. Jesteśmy wyżej w rankingu. Wydawało się, że przy wsparciu publiczności wygramy z Gruzją. Niestety, od początku spisywaliśmy się słabo. Rywale objęli prowadzenie po strzale Thalesa w 8 minucie, wyrównał Piotr Łopuch w 12 minucie. W 16 minucie z rzutu karnego prowadzenie dla nas zdobył Mikołaj Zastawnik.

To był świetny wynik, biorąc pod uwagę słabą, wolną i schematyczną grę. Niestety, po przerwie było jeszcze gorzej. Wyrównał w 22 minucie Fumasa, a w 24 min Robert Gładczak zagrał w polu karnym ręką i Hales z siedmiu metrów uzyskał prowadzenie dla rywali.

Potem biliśmy głową w mur, atakowaliśmy, wycofywaliśmy bramkarza. Na próżno. Tą porażką zniwelowaliśmy szansę na awans do minimum. Polska przegrała z Gruzją 2:3

Polska przegrała z Gruzją 2:3

****
W zielonogórskiej hali CRS rozegrany będzie turniej eliminacyjny Mistrzostw Świata w futsalu. Oprócz reprezentacji Polski w Zielonej Górze zobaczymy drugi zespół światowego rankingu - reprezentację Hiszpanii! Stawkę uzupełnią kadry Finlandii i Gruzji.

• 20:00 Hiszpania – Polska

Bilety: 10,00 zł - bilet obowiązuje na dwa mecze danego dnia (dostępne m.in. na abilet.pl)