Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strefa Imprez. Co dzieje się w Lubuskiem na weekend? Sprawdźcie!

Redakcja
Marka PLATIE to filozofia przedłużania życia używanych rzeczy - przyznają artyści i zapraszają na pokaz mody 'Modna Gąska", który już w niedzielę, 23 sierpnia w Dolinie Gęśnika.
Marka PLATIE to filozofia przedłużania życia używanych rzeczy - przyznają artyści i zapraszają na pokaz mody 'Modna Gąska", który już w niedzielę, 23 sierpnia w Dolinie Gęśnika. Magda Weidner
Przed nami upalny, sierpniowy weekend. Jak go spędzić? Jednym z pomysłów mogą być imprezy kulturalne w Lubuskiem. Koncerty, spektakle teatralne, imprezy plenerowe - zobacz co będzie się działo w nadchodzący weekend w Lubuskiem.

Zielona Góra

  • Pokaz mody ukraińskich projektantów "Platie" w Dolinie Gęśnika
    Pokaz " Modna gąska " odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia na jednym z pomostów w dolinie Gęśnika. Początek o godzinie 15.00.
    - Pamiętaj nasze ubrania dla wolnych i szczęśliwych ludzi! - podkreślają artyści.
  • Noc Flamenco na plaży w centrum miasta
    Kolejna impreza w klubie X-Demon. Tym razem organizatorzy zapraszają miłośników gorących rytmów na plażę. Flamenco Night już w piątek (21 sierpnia) od godziny 16.00 do północy.
  • Wyjątkowy koncert "Muzyka Wiedeńska"
    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej zagra w piątek (21 sierpnia) o godzinie 19.00 koncert promenadowy "Muzyka Wiedeńska". W programie: J.Strauss, W.A.Mozart, J.Haydn, J.Brahms. Koncert odbędzie się w amfiteatrze przed Filharmonią (wstęp wolny). - W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, ilość miejsc siedzących w amfiteatrze jest ograniczona. Wymagane będzie także posiadanie maseczki lub przyłbicy - podkreślają organizatorzy. W przypadku niesprzyjającej aury koncert się nie odbędzie.
  • Lato Muz Wszelakich. Bajki i koncerty
    - 21 sierpnia, piątek, godzina 11.00
    bajki, bajdy, banialuki
    Wielka tajemnica Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)
    - 21 sierpnia, piątek, godzina 21.30
    kino letnie: Muza fabuły. Moc pozytywnej Muzy. Solanin prezentuje
    • LARP reż. Kordian Kądziela (Wyróżnienie 7. Solanin, dokument, 28 min.)
    • Gotowi na wszystko. Exterminator reż. Michał Rogalski (fabularny, 118 min.)
    Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)
    - 23 sierpnia, niedziela, godzina 16.00 - 18.00 akcja animacja
    Akcje wakacje ze Studnią Życzeń
    Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)
    - 23 sierpnia, niedziela, godzina 17.00
    Koncert Orkiestry Dętej Zastal
    Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal (scena przed Filharmonią Zielonogórską)
  • Joga równości
    Instytut Równości zaprasza w sobotni poranek, 22 sierpnia do zrobienia czegoś dla siebie. - Do spędzenia z nami czasu, który da Wam chwilę wytchnienia i pozwoli podładować baterie w atmosferze tolerancji, akceptacji ludzkiej różnorodności i sympatii - informują organizatorzy. Zajęcia startują o godzinie 10.00 na Piast Polanie w Zielonej Górze. Udział bezpłatny. Jedynie prośba o zabranie własnej maty.
  • Odkrywaj miasto z Lubuskim Teatrem
    Podczas drugiego spaceru z cyklu Zielone Szlaki uczestnicy poznają najdłużej mieszkających w Zielonej Górze mieszkańców – drzewa. Spacer poprowadzi dr Sebastian Pilichowski, biolog i przyrodnik, którego na co dzień spotkać możecie m.in. w Ogrodzie Botanicznym. Opowie o różnych gatunkach drzew, o tym jak to się dzieje, że drzewa stają się pomnikami (przyrody) i co sprawia, że drzewa czują się w mieście dobrze albo źle. Początek spotkania w sobotę, 22 sierpnia o godzinie 13:00. Miejsce startu: przy Parku Tysiąclecia od strony ul. Mieszka I/B. Chrobrego. - Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki na twarz, zachowanie dystansu społecznego, zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Zabierzcie je ze sobą i przekażcie organizatorowi przed spacerem (będzie też możliwość wypełnienie oświadczenia na miejscu). Regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia do pobrania tu: http://teatr.zgora.pl/project/zielone-szlaki-odkrywaj-miasto-z-lubuskim-teatrem2/ - informują organizatorzy.
  • Piknik Tradycji na Placu Teatralnym!
    Na fanów muzyki tradycyjnej czekać będą koncerty lokalnych kapel i zespołów, animacje taneczne i warsztaty rękodzieła dla dzieci. Wystąpią: Grupa Śpiewu Białego “Drewno”, Kapela Koźlarska “Kargusie” z Kargowej, Kapela Zespołu Górali Bukowińskich “Watra” z Brzeźnicy. - Zapraszamy z kocykami i uśmiechami na twarzy. Można też zabrać własny instrument. Kto wie? Może na koniec wywiąże się jakaś wspólna pograjka? Wstęp wolny - zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia “Akademia Tradycji”. Piknik rozpocznie się w niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 17.00.
  • Święto miodu w skansenie
    W niedzielę w godzinach 12.00 - 17.00 w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli odbędzie się Święto Miodu.
    Podczas imprezy przedstawione zostaną prace związane z wszelkimi zbiorami, które przypadają na okres pełni lata.
    Odbędą się między innymi: pokazy odwirowywania miodu, jarmark pszczelarski, winiarski i ogrodniczy, targi sprzętu pszczelarskiego, zabiegi kosmetyczne, wypiek chleba, konkursy dla dzieci i dorosłych.
    Mała gastronomia serwować będzie dania miodne.
    Obowiązuje bilet wstępu – 8 zł.
  • Alpaki i osiołki dla dzieci!
    W niedzielę, 23 sierpnia, w godz. 15.00 – 18.00 przy ratuszu najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli spotkać się ze zwierzętami.
    - Będą alpaki, osiołki, kózki – wylicza radna Eleonora Szymkowiak, organizatorka imprezy, wspólnie z Fundacją Arka z Chynowa. – Będzie okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, przejechać się na osiłku

Nowa Sól

  • Solanin Film Festiwal
    Od 20 do 23 sierpnia Nowa Sól zamienia się w offową stolicę Polski. W blokach konkursowych zobaczymy 30 tytułów z kategorii: Konkurs Animacji, Konkurs Kina Niezależnego oraz Konkurs Kina Offowego. Nie zabraknie również nowości z zaprzyjaźnionego z nami 3Kino Praha, Filmów Studenckich z VSMU Bratysława, a także przeglądu najlepszych produkcji z poprzednich edycji „Solanina".
    Najważniejsze punkty programu:
    Sobota, 22 sierpnia 2020 r.
    - 16:00 Mayday, Polska 2019, 120' i spotkanie z aktorami – Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk
    - 19:30 GALA ROZDANIA NAGRÓD
    - 20:30 Nieznajomi, reż. Tadeusz Śliwa, Polska 2019, 103' i spotkanie z aktorką Aleksandrą Domańską

Kożuchów

  • Festiwal Henrykowski
    W niedzielę, 23 sierpnia w kościele pw. Matki Bożej Gromnicznej odbędzie się koncert organowy w ramach VI Festiwalu Henrykowskiego. „Muzyka i Słowo”. Będzie to widowisko słowno-muzyczne upamiętniające 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Podczas koncertu recytowane będą także słowa Karola Wojtyły w wykonaniu Michała Chorosińskiego - znanego aktora teatralnego i filmowego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa przedstawiająca najważniejsze etapy życia Karola Wojtyły.
    Początek o godz. 19.00.

Gorzów Wlkp.

  • Mela Koteluk na scenie
    Miej czas na koncerty: to hasło Miejskiego Centrum Kultury, które zachęca mieszkańców do udziału w serii wakacyjnych koncertów. Najbliższy odbędzie się już w piątek. Tego dnia na scenie zobaczymy znaną Lubuszankę, Melę Koteluk, której wyjątkowe podejście do popu urzekło niejednego melomana. Warto też zaznaczyć, że podczas kolejnego koncertu scena należeć będzie do Kayah.
    Piątek, 21 sierpnia, 21.00, amfiteatr, bilety: 45 zł.
  • Bajka w teatrze dla najmłodszych
    To już kolejny rok, kiedy możemy bawić się na Scenie Letniej organizowanej przez Teatr Osterwy. Jak zawsze: piątki są dniem najmłodszych mieszkańców. Tym razem dzieci wraz z opiekunami będą mogły zobaczyć bajkę "Tygrys tańczy dla Szu-Hin". Twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu... A więcej nie zdradzimy. Po prostu: przyjdźcie!
    Piątek, 21 sierpnia, 12.00, Scena Letnia, Teatr Osterwy, udział darmowy.
  • Dobry wieczór Gorzów! Czas na rozrywkę! Będzie Barciś, Cohen, muzyka i dobra komedia
    Wakacyjne soboty i niedziele stoją w Gorzowie pod znakiem kulturalnych atrakcji. Na co tym razem mogą liczyć gorzowianie? W sobotę o godz. 19.00 na scenie na Starym Rynku wystąpi Artur Barciś ze swoim show. Pewne jest, że... nie będzie nudy. Oj nie! Następnie, o godz. 20.30 wystąpi 5 Pora Roku ze swoim Projektem Cohen w składzie: Sylwia Beech, Mariusz Smoliński, Marek Popis, Cezary Żołyński. A co zaplanowano na niedzielę? Też sporo! Przyjdźcie na rynek na godz. 17.00 i posłuchajcie, jak brzmi Marek Konarski Quartet. To nie koniec propozycji! Po koncercie warto wybrać się na spektakl. O 20.30 na Scenie Letniej przy Teatrze Osterwy wystąpią lubiani gorzowscy aktorzy, którzy opowiedzą widzom komedię "Bez znieczulenia". Będzie o służbie zdrowia z dużą dawką czarnego humoru.
    Sobota i niedziela, Stary Rynek i Teatr Osterwy, udział darmowy.

Żary

  • Święto Parku i targ Śniadaniowy
    W sobotę i niedzielę 22 i 23 sierpnia 2020 będziemy się bawić podczas Święta Parku.
    Sobota 22 sierpnia 2020 o 11.00. Będzie można znaleźć stoiska handlowe w parku przy al. Jana Pawła II, a także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach zdobienia ceramiki, tworzenia parku w butelce, a także w pokazach tańca.
    W pawilonie muzycznym zagrają zespoły Yes 4 Jazz i Mariusz Monczak.
    O godz. 15.00 zaprezentuje się zespół BC Swiss Krono, poznamy też kulturę serbsko-łużycką, jej stroje ludowe i smaki.

    W niedzielę 23 sierpnia 2020 o godz. 9.00 ruszy Targ Śniadaniowy w Folwarku Zamkowym przy ul. Folwarcznej 3. W przedsięwzięcie zaangażowane jest lokalne stowarzyszenie Łowców Smaków, które chce promować doskonałe, lokalne produkty.
    Również w niedzielę o 16.00 będzie można posłuchać koncertu zespołu Soravia Quartet, zaś o 14.00 wziąć udział w promocji książki "Żarskie Legendy" w Folwarku Zamkowym. O 18.00 wystąpi zespół Trio Mariachi w pawilonie muzycznym. Organizatorem imprez jest Łużyckie Stowarzyszenie Kulturalne Żaranin.

Żagań

  • Japfest w Tomaszowie
    Od 21 do 23 sierpnia 2020 na terenie ośrodka szkolenia kierowców WORD-u w Tomaszowie potrwa Japfest, czyli ogólnopolski festiwal miłośników japońskiej motoryzacji. W tym roku organizatorzy zbierają pieniądze na wsparcie sali doświadczania świata w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu. Będzie można zobaczyć drifty, posmakować kuchni z food trucków i podziwiać podrasowane maszyny.
    Otwarcie bram dla publiczności: w piątek 21 sierpnia 2020 - 12.00-19.00, w sobotę - 10.00-19.00, w niedzielę - 10.00-17.00. Bilety wstępu można będzie zakupić na stronie japfest.pl/bilety - oraz w sieci salonów EMPIK.
    Dzieci do lat 7 oraz osoby po 70 roku życia - wstęp bezpłatny.
  • Food trucki w Parku Książęcym w Żaganiu - festiwal smaków świata: sobota, 22 sierpnia 2020 w godz. 12.00 – 22.00, niedziela, 23 sierpnia 2020 12.00 – 21.00.

Lubsko

22 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Lubsko-Forst 2020 - Lubsko, Kościół pw. Nawiedzenia NMP
Niedziela, 23.08.2020, godz. 16.00. Koncert kameralny. Wykonawcy: Łukasz Dziedziak – wiolonczela i Henryk Jan Botor – organy

Jabłonów w gminie Brzeźnica

Dożynki wiejskie w Jabłonowie, sobota 22 sierpnia 2020 w godz. 13.00-2.00. Boisko przy placu zabaw. W programie: msza dziękczynna, korowód dożynkowy, koncerty zespołów ludowych, wspólna zabawa.

Polecamy wideo: Zielona Góra. Jak można wypocząć i się zrelaksować w Dolinie Gęśnika

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strefa Imprez. Co dzieje się w Lubuskiem na weekend? Sprawdźcie! - Gazeta Lubuska

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto