Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ten etap inwestycji na ulicy Podgórnej w Zielonej Górze potrwa trzy tygodnie. Mieszkańcy zainteresowani pracami

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Stan prac przy nowym zadaniu realizowanym przez Wodociągi Zielona Góra w ramach ogromnej, prawie 70-milionowej inwestycji
Stan prac przy nowym zadaniu realizowanym przez Wodociągi Zielona Góra w ramach ogromnej, prawie 70-milionowej inwestycji Jacek Katos
Mieszkańcy zaglądają, co tam się dzieje. Będzie przewiert pod ul. Podgórną. To część wielomilionowej inwestycji realizowanej przez spółkę Wodociągi Zielona Góra.

Prace wodno-kanalizacyjne w Zielonej Górze. Utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy Zielonej Góry mogli obserwować transport do centrum miasta 25 studni betonowych. W planie w tej części Zielonej Góry jest przewiert pod ulicą Podgórną pomiędzy urzędami miejskim i marszałkowskim.
O planowanych utrudnieniach w ruchu pisaliśmy w artykule Ten zjazd z ronda 11 listopada w Zielonej Górze jest zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia? Co będzie robione?
Wielu przechodniów zatrzymuje się na chwilę i ogląda prace.

Inwestycje w Zielonej Górze. Stan prac

Zielonogórskie Wodociągi poinformowały, że na trasie sieci kanalizacji deszczowej będą montowane studnie betonowe oraz dwukomorowy osadnik podczyszczający wody opadowe, jakie będą gromadzone w podziemnym zbiorniku rozsączającym na parkingu przy urzędzie miasta. Tam jest aktualnie wyłączonych osiem miejsc parkingowych. Pierwszy etap prac potrwa trzy tygodnie. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca.

Wodociągi Zielona Góra. Inwestycja

Prace pomiędzy urzędami przy ul. Podgórnej to część ogromnej inwestycji realizowanej przez spółkę Wodociągi Zielona Góra. Zadania w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I” wykonuje firma Aarsleff. Zbudowanych zostanie ok. pięciu kilometrów sieci kanalizacji deszczowej, poddanych renowacji zostanie prawie 8 km sieci kanalizacji deszczowej.
Celem projektu są dwa podziemne zbiorniki retencyjne, trzy zbiorniki retencyjne powierzchniowe oraz dziewięć separatorów, czyli urządzeń podczyszczających ścieki deszczowe.
Spółka uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.

- Dzięki nowej infrastrukturze wody opadowe mają być sprawnie odprowadzane z terenów utwardzonych, a także efektywnie wykorzystywane, np. do nawadniania terenów zielonych w mieście poprzez budowę systemów rozsączających – stawu parkowego oraz zbiorników retencyjno-rozsączających, w wyniku czego będzie następowało rozsączanie do gruntu wód opadowych i roztopowych - czytamy w opisie inwestycji.

Całkowity koszt projektu to 68,8 mln zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności – ok. 47,8 mln zł.

Czytaj też:

Zobacz wideo: Zamknięty zjazd z ronda

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto