Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To będzie turystyczny hit? Nad Zalewem Świdnickim pod Zieloną Górą powstanie pole kempingowe dla kamperów i namiotów. Tu już jest magicznie

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Nad Zalewem Świdnickim powstanie pole kempingowe dla kamperów i namiotów. Jest szansa, że odpoczniemy w magicznym miejscu jeszcze w tym roku
Nad Zalewem Świdnickim powstanie pole kempingowe dla kamperów i namiotów. Jest szansa, że odpoczniemy w magicznym miejscu jeszcze w tym roku Jan Doliński
Gmina Świdnica chce przyciągać turystów, bo i ma się czym chwalić. Jest pomysł, by nad Zalewem Świdnickim powstało pole kempingowe dla kamperów czy namiotów. Właśnie udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie w ramach programu "Lubuska Baza Turystyczna".

W ostatnim czasie radni województwa lubuskiego przyjęli uchwałę, dając zielone światło programowi "Lubuska Baza Turystyczna". Wśród gmin, które otrzymają dofinansowanie projektu związanego z rozwojem baz turystycznych, jest również Świdnica. Dzięki temu nad Zalewem Świdnickim będzie mogło powstać pole kempingowe.

To miejsce w otoczeniu wody i drzew świetnie nadaje się pod taką inwestycję. Przygotowanie pola kempingowego mogłoby nastąpić niezwłocznie po podpisaniu niezbędnych umów.

Zobaczcie, jak nad Zalewem Świdnickim jest pięknie:

Nad Zalewem Świdnickim powstanie pole kempingowe dla kamperów i namiotów. Jest szansa, że odpoczniemy w magicznym miejscu jeszcze w tym roku

To będzie turystyczny hit? Nad Zalewem Świdnickim pod Zielon...

Wideo: morsowanie w Zalewie Świdnickim:

- Chcemy ruszyć jak najszybciej, by skorzystać jeszcze z tego turystycznego okresu - mówi Jan Doliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. - Oczywiście jeśli pozwolą na to warunki, pogoda i obostrzenia.

GOSiR chce jak najszybciej przystąpić do prac, by jeszcze tego lata mogły nad Zalewem Świdnickim pojawić się pierwsze kampery czy wypoczywający pod namiotami.

Pole kempingowe nad Zalewem Świdnickim. Co tutaj powstanie?

Terenem nad Zalewem Świdnickim już od paru lat zarządza właśnie GOSiR. - To nasze kolejne działanie, którego celem jest rozwój bazy turystycznej na terenie gminy - tłumaczy J. Doliński.

Zobacz również:

Być może nie wszyscy wiedzą, ale Bojadła leżące w powiecie zielonogórskim mogą poszczycić się wydmami śródlądowymi. Są to piaszczyste pagórki zbudowane z luźnego i słabo ziarnistego piasku, porośnięte krzewami, ale też drzewami. Jak je znaleźć? 

By dotrzeć do wydm, trzeba z centrum Bojadeł udać się w stronę pałacu, minąć go po lewej stronie. Dalej po prawej stronie minąć kościół i skręcić za nim w prawo. Później przechodzimy obok Zespołu Edukacyjnego cały czas kierując się w stronę cmentarza. Przed nim po lewej stronie zobaczymy piaszczyste pagórki. To nasze wydmy!

Tutaj znajdziesz wydmy - mapa:


Obok znajdziemy także tablicę informacyjną. Warto na nią zerknąć, bowiem można wyczytać wiele interesujących faktów dotyczących tej formacji geologicznej. Skład właściwie wzięły się wydmy w Bojadłach?

Prawdopodobnie, powstały ok. 10 tys lat temu. Wody topniejącego lodowca wypełniły dawne obniżenia terenu, przy okazji nanosząc również tony piasku. Kiedy woda zniknęła, na skutek działania wiatru, ukształtowały się wydmy, przybierając kształt paraboliczny. Z czasem pojawiły się mchy i porosty.

Trzeba przyznać, że to miejsce swoim wyglądem odstaje od "tradycyjnego" krajobrazu w regionie. Polecamy obejrzeć wydmy na własne oczy.

WIDEO: Zamek w Łagowie - historia, legendy

Wydmy pod Zieloną Górą? To nie żart! Musicie się wybrać w ok...

Na polu pojawi się miejsce dla kamperów, przyczep kempingowych, ale i namiotów. Teren będzie ogrodzony, oświetlony, zostanie doprowadzony prąd dla kamperów, powstanie stacja serwisowa, nie zabraknie też sanitariatów - natrysków, ubikacji. Przestrzeń kontrolować będzie czujne oko kamer. Już teraz nad zalewem system monitoringu jest bardzo dobrze rozbudowany.

- Na pewno niesamowitym atutem tego miejsca jest klimat i widok właśnie na Zalew Świdnicki - słyszymy jeszcze w GOSiR-ze.

Gmina otrzymała na stworzenie pola kempingowego dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł. Reszta kosztów zostanie pokryta ze środków własnych.

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Zielonej Górze i regionie >>>

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Zielonej Górze i regionie. T...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto