Trzech zawodników LCL-KK NIDAN Zielona Góra pojedzie na mistrzostwa świata w karate

Cezary Konarski
Tomasz Rudkiewicz, Konrad Kałasznikow i Maciej Florek będą walczyć o medale mistrzostw świata w Lublinie. LCL-KK NIDAN
Zawodnicy LCL-Klubu Karate NIDAN Zielona Góra intensywnie przygotowują się do zbliżających się mistrzostw świata w karate tradycyjnym. O medale powalczy trzech zielonogórzan. Jednym z ostatnich sprawdzianów będzie turniej w zielonogórskiej hali CRS.

W ostatni weekend w Warszawie odbyło się zgrupowanie kadry narodowej, podczas którego - po blisko10-godzinnych sparingach – wyłoniony został skład reprezentacji Polski, która będzie rywalizowała o medale mistrzostw świata. Impreza rozpocznie się 9 grudnia w Lublinie. Do ekipy Biało-Czerwonych zakwalifikowano trzech czołowych zawodników LCL-Klubu Karate NIDAN Zielona Góra: Konrada Kałasznikowa, Tomasza Rudkiewicza i Macieja Florka.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantów – powiedział Anatol Kałasznikow. - Konrad wystartuje w konkurencji fukugo, Tomek w kumite, Maciek w kata, a cała trójka stanie również do drużynowej rywalizacji kata. W przeddzień mistrzostw świata odbędą się zawody Pucharu Świata dzieci do 13-stu lat. Na tej imprezie wystartuje aż 19-osobowa grupa LCL-KK NIDAN.

12 medali „Nidanków”

Nie tylko najlepsi zielonogórscy kadrowicze szykują się do ważnych imprez. Część zawodników klubu wzięła udział w turnieju w Trzemiesznie. – Siedmioro naszych „Nidanków” zdobyło aż 12 medali - stwierdził Anatol Kałasznikow.
Spośród zielonogórzan w zawodach w Trzemesznie, pierwsze miejsca w konkurencji kata zajęli: Laura Semeniuk, Daria Semeniuk i Emil Bińczycki, drugie lokaty wywalczyli Piotr Wąsik i Michalina Wolska, a trzecią Wiktor Semeniuk. Z kolei w kumite zwyciężył Emil Bińczycki, srebrne medale zdobyli Daria Semeniuk i Michalina Wolska, a brązowe: Wiktor Semeniuk, Kacper Myślicki i Piotr Wąsik.

27 listopada sprawdzian w Zielonej Górze

Przed mistrzostwami świata zawodnicy LCL-KK NIDAN wezmą jeszcze udział w turnieju, którego będą gospodarzami. W niedzielę 27 listopada w zielonogórskiej hali CRS odbędzie się turniej organizowany przez Zielonogórska Federację Dalekowschodnich Sztuk Walk o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. W zawodach udział wezmą reprezentanci trzech dyscyplin: karate tradycyjnego, kyokushin i jujitsu.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 od walk eliminacyjnych. Oficjalne otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 11.00, a w godz. 14.00-17.00 odbędą się najważniejsze walki.