Tygodniowy przegląd prasy (Zielona Góra, 10.10-16.10.2021), poznaj najważniejsze informacje z Zielonej Góry

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zielonej Góry nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zielonej Góry nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.10 a 16.10.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gorzów: ostatnia droga tragiczne zmarłego Piotrusia. Na pogrzeb chłopca przyszły tłumy mieszkańców”?

Przegląd tygodnia Zielona Góra od 10.10 do 16.10.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gorzów: ostatnia droga tragiczne zmarłego Piotrusia. Na pogrzeb chłopca przyszły tłumy mieszkańców

Trwa pogrzeb czteroletniego Piotrusia, który zginął przy przejściu dla pieszych na ul. 30 Stycznia. Na ceremonię pogrzebową przyszło kilkaset osób!

📢 Ochla to nie tylko skansen i zalew. Warto wybrać się do Zielonej Góry Ochli na spacer też w inne miejsca [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Zielona Góra Ochla to świetne miejsce na spacer jesienią. Jest wiele zabytków i tajemniczych miejsc. A historia dziedzica Ochli, który zamordował na kościelnym wzgórzu swego pasterza broniącego wieśniaczki, mrozi krew.

📢 Ale historia! Ściągnęli tajemniczy rysunek jerozolimskiej świątyni ze ściany zrujnowanego kościoła w Złotniku. Teraz jest w Zielonej Górze

W lubuskim Złotniku( dawniej Reinswalde) leżącym kilka kilometrów na północny wschód od Żar stoją okazałe ruiny gotyckiego kościoła z XIV wieku. Na jednej ze ścian świątyni był kiedyś rysunek przedstawiający Świątynię Grobu Chrystusowego w Jerozolimie, który został zdjęty ze ściany świątyni wraz z kawałkiem muru. Pochodzi on z początku XVI wieku. Dzisiaj zdobi jedną ze ścian kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 10.10-16.10.2021 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zielona Góra.Superrower dla niepełnosprawnych. A to jeszcze nie koniec niespodzianek na Wydziale Mechanicznym UZ

W siedzibie Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w piątek, 15 października, odbył się się pokaz prototypu roweru trójkołowego typu „HANDBIKE” dla osób niepełnosprawnych. Jest to innowacyjny projekt i rozwiązanie tylnego zawieszenia typu wielowahaczowego (potwierdzony patent), który umożliwia jazdę wyczynową po drodze utwardzonej jak i w terenie.

📢 Najlepsi ginekolodzy w regionie są również w Zielonej Górze

Najlepszy ginekolog w Zielonej Górze i okolicy. Kto nim jest? Do jakiego lekarza ginekologa warto umówić się na wizytę, by mieć zapewnioną należytą opiekę?

Stworzyliśmy ranking ginekologów w województwie lubuskim na podstawie opinii pacjentek na portalu www.znanylekarz.pl. Pod uwagę braliśmy tylko tych medyków, którzy otrzymali pięć gwiazdek na pięć możliwych, a na ich profilach pojawiło się więcej niż pięć opinii (niektórzy lekarze mają tych opinii nie dziesiątki, ale... setki!).

Pod każdym ze zdjęć znajdziecie informację, w jakiej placówce przyjmuje dany specjalista.

Sprawdź, kogo polecają Czytelniczki!
Kliknij zdjęcie i poznaj najlepszych fachowców z branży. Ważne! Kolejność prezentacji specjalistów jest przypadkowa, a zdjęcia są fotografiami symbolicznymi.

📢 Pomoc dla opiekunów osób z niepełnosprawnością. Opieka wytchnieniowa

W Zielonej Górze opiekunowie osób z niepełnosprawnością mogą skorzystać z "Opieki wytchnieniowej" - wsparcia, którego celem jest pomoc w zajmowaniu się osobami, o znacznym ograniczeniu możliwości samodzielnej egzystencji.

📢 Wiemy już, o której godzinie rozpocznie się piłkarski hit w Zielonej Górze

Znana jest już dokładna pora rozpoczęcia najatrakcyjniejszego tej jesieni piłkarskiego meczu w Zielonej Górze. Lechia zagra z pierwszoligową Arką Gdynia we wtorek 26 października o godz. 13.30.

📢 Kulturysta z Zielonej Góry Arkadiusz Mazur znakomicie zadebiutował na ważnych zawodach

Zielonogórzanin Arkadiusz Mazur niedawno zadebiutował na arenach kulturystycznych, a już ma na koncie znaczące sukcesy. W ciągu kilku tygodni zdobył wiele cennych trofeów, m.in. na mistrzostwach Polski, a sezon startowy zakończył zwycięstwem w zawodach Pucharu Polski.

📢 Apel mieszkańców Raculki. Chcą budowy placu zabaw i remontu dróg

Mieszkańcy Raculki skarżą się na brak placu zabaw dla najmłodszych, terenów rekreacyjnych a także na stan techniczny dróg, które wykonane są ze starych płyt ażurowych. Część osób jest zdania, że inwestycje omijają osiedle ze względu na podejście prezydenta Janusza Kubickiego, który obawia się oskarżeń o faworyzowanie swojego sąsiedztwa. Ale włodarz Zielonej Góry stanowczo zaprzecza: - Wiele ulic w mieście czeka na remonty!

📢 Chmura dwutlenku siarki z wulkanu Cumbre Vieja dotarła nad Polskę. Czy jest groźna dla naszego zdrowia?

Chmura z wulkany Cumbre Vieja przemieszcza się przez północne rejony Polski. Czy zagraża zdrowiu?

📢 Lubuskie: najlepsi ginekolodzy w regionie. Tych lekarzy polecają pacjentki. Ich pracę, wiedzę i zaangażowanie oceniają na pięć gwiazdek

Najlepszy ginekolog w Lubuskiem. Kto nim jest? Do jakiego lekarza ginekologa warto umówić się na wizytę, by mieć zapewnioną należytą opiekę?

Stworzyliśmy ranking ginekologów w województwie lubuskim na podstawie opinii pacjentek na portalu www.znanylekarz.pl. Pod uwagę braliśmy tylko tych medyków, którzy otrzymali pięć gwiazdek na pięć możliwych, a na ich profilach pojawiło się więcej niż pięć opinii (niektórzy lekarze mają tych opinii nie dziesiątki, ale... setki!).

W tym zestawieniu znajdziecie lekarzy ginekologów z całego województwa. Pod każdym ze zdjęć znajdziecie informację, w jakiej placówce przyjmuje dany specjalista.

Sprawdź, kogo polecają Lubuszanki!
Kliknij zdjęcie i poznaj najlepszych fachowców w Lubuskiem. Ważne! Kolejność prezentacji specjalistów jest przypadkowa, a zdjęcia są fotografiami symbolicznymi.

📢 II Lubuski Tydzień Onkologii. Dowiesz się, co Cię powinno zaniepokoić, jakie i gdzie wykonać badania

W ramach II Lubuskiego Tygodnia Onkologii studenci medycyny UZ przygotowali informator onkologiczny. Zapraszają nas też 20 bm. na otwarte wykłady i panel dyskusyjny. Warto zatrzymać się w biegu i pomyśleć o swoim zdrowiu.

📢 Młoda kobieta potrącona na pasach w Zielonej Górze. Za kierownicą samochodu siedziała 86-latka

Do potrącenia kobiety doszło po godzinie 15 na Al. Konstytucji 3 Maja naprzeciwko budynku Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

📢 Zielona Góra. W mieście pojawiły się dynie, a wśród mieszkańców pytania... Jakie?

W mieście pojawiły się dynie. Niektórzy pytali, czy można je zabrać do domu? Odpowiadamy: nie! Zakład Gospodarki Komunalnej właśnie stroi miasto w jesienne barwy. Dynie są ozdobą, tak jak wrzosy, wrzośce, chryzantemy czy... kapusta.

📢 TJX Europe rekrutuje. Jest praca w Nowym Kisielinie, będzie w Sulechowie. Poznaj wymagania i stawkę!

Latem działalność rozpoczęło tymczasowe centrum dystrybucyjne w Zielonej Górze Nowym Kisielinie. Za około rok magazyn zostanie przeniesiony do swojej docelowej lokalizacji w Sulechowie. Obecnie firma prowadzi rekrutację i szuka między innymi pracowników magazynowych.

📢 Bachanalia Fantastyczne 2021. To impreza dla miłośników gier, popkultury i książek!

W piątek, o godz. 15.00, w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ na kampusie A przy ul. Szafrana, ruszy kolejna edycja Bachanaliów Fantastycznych. Przez trzy dni, aż do niedzieli, miłośnicy fantastyki będą mogli wziąć udział w licznych prelekcjach, spotkaniach z pisarzami, konkursach czy warsztatach. Podczas imprezy odbędzie się także gala rozdania Nagród Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a także wręczenie wyróżnień w ramach Fantazji Zielonogórskich.

📢 Zielona Góra.Piknik konsultacyjny w Kaczym Dole. Przyjdź i zagłosuj, jakich zmian chcesz w tym miejscu!

Kaczy Dół ma być atrakcyjnym miejscem odpoczynku i relaksu zarówno dla młodych jak i seniorów. Na jakie zmiany mogą liczyć mieszkańcy? Pomysłów jest wiele, trzeba więc wybrać i zagłosować w sobotę podczas pikniku konsultacyjnego. Warto przyjść!

📢 Zielonogórzanin stworzył nietypowy biznes, który przyciąga klientów z całego świata

Malowanie zazwyczaj kojarzy się z działalnością artystyczną. Ale w zielonogórskim studio Jolly Rogers ręcznie maluje się modele, które później służą do grania w strategiczne gry bitewne. Choć wydaje się, że taka działalność jest niszowa to jednak założyciel firmy Mateusz Bermes na zamówienia nie narzeka. – Tak naprawdę to zazwyczaj ze wszystkim jesteśmy spóźnieni. Zamówienia przychodzą do nas z całego świata – wyjaśnia z uśmiechem zielonogórzanin.

📢 Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach - zdjęcia. To tutaj kręcono serial Ranczo

Jest tak, jak w serialu "Ranczo". Autobus z Warszawy objeżdża niewielki rynek w centrum wsi. Obok jest przystanek i sklep w barwach unijnych. A na ławeczce klienci z Mamrotami. Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach. Zresztą zobaczcie sami!

📢 Rodzice mają uwagi do planów lekcji. Co usłyszeliśmy w lubuskich szkołach i kuratorium?

  • Plany lekcji są przeładowane, źle ułożone. Uczniowie siedzą od rana do wieczora w szkole. A kiedy mają się uczyć czy chodzić na zajęcia pozalekcyjne? – pytają często rodzice, dzwoniąc do redakcji. – Czy przepisy pozwalają na takie rzeczy?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie