Tygodniowy przegląd prasy (Zielona Góra, 5.07-11.07.2020), poznaj najważniejsze informacje z Zielonej Góry

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zielonej Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.07 a 11.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zobacz 10 dziwnych miejsc w regionie. Dlaczego budzą zainteresowanie? Fotogaleria ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Zielona Góra od 5.07 do 11.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz 10 dziwnych miejsc w regionie. Dlaczego budzą zainteresowanie? Fotogaleria

Mamy dziwne miejsca, warto je pokazywać, bo zawsze mogą kogoś zainteresować. Wiele osób przecież lubi odwiedzać nietypowe miejsca. Tak napisała do nas pani Barbara, Zapytaliśmy 25 Lubuszan o dziwne miejsca w regionie. Okazało się nie tak prostym zadaniem, Nasi Czytelnicy musieli się dłuższą chwilę zastanowić, skonsultować zadanie z „przyjacielem”, czyli osobą – jak mówili – bardziej w temacie. Ale udało się i tak powstała lista 10 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz je, klikając kolejne zdjęcia i opisy.

📢 Skarb na ulicy Dworcowej. Zobacz to prawdziwe cudo! Wygląda niesamowicie!

Kolejna kamienica w Zielonej Górze odzyskała dawny blask i zachwyca swoim wyglądem. - Teraz widzę, jaka jest piękna. Po remoncie to jakby zupełnie inny dom - przyznaje Wiesława Grabicka, podkreślając, że te odnowione kamienice to prawdziwy skarb. I czeka na kolejne modernizacje...

📢 Nieoficjalnie: mamy 40 nowych zakażeń koronawirusem w jednej z lubuskich placówek. Chorych może być więcej

Nieoficjalnie: we Wschowie odnotowano 40 zachorowań na koronawirusa. O sprawie poinformowali nas Czytelnicy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 5.07-11.07.2020 Zielona Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zielonej Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nasze szpitale dostaną 21 milionów złotych więcej

Chodzi o to, by po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, przywrócić pacjentom pełną dostępność do świadczeń zdrowotnych. Stąd blisko 21 milionów złotych powędruje do lubuskich szpitali. To efekt wspólnych działań Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia

📢 Lubuskie. Wojsko sprzedaje mieszkania i działki. Możecie również wynająć garaż!

W związku z porządkami, które zachodzą w wojsku, na sprzedaż w województwie lubuskim trafiły nieruchomości. Kupić można mieszkania, jest też opcja wynajęcia garażu.

📢 Szlakiem skarbów. Ta lubuska porcelana była słynna na całym świecie, a dziś polują na nią kolekcjonerzy

Serwis „Floryda” na prestiżowym konkursie „wykosił” i Miśnię, i Rosenthala. Z Żar porcelanę kupowały luksusowe hotele i pasażerskie statki, sprzedawana była nawet w fabrycznym sklepie na nowojorskiej legendarnej 5. Alei.

📢 Pożegnanie tragicznie zmarłego motocyklisty w Zielonej Górze. Motocykliści odpowiedzieli na apel rodziny i tłumnie przybyli na pogrzeb

Motocykliści odpowiedzieli na apel rodziny i licznie przybyli na pogrzeb swojego tragicznie zmarłego kolegi. Marek zginął tragicznie w niedzielę, 5 lipca, na trasie S3.

Pogrzeb motocyklisty odbył się w piątek, 10 lipca, na nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Poza rodziną i bliskimi zmarłego, przyjechało też kilkudziesięciu motocyklistów. Ustawili się przed bramą cmentarza. 20 maszyn wjechało na teren nekropolii i towarzyszyło Markowi w ostatniej drodze.

Gdy trumna z ciałem Marka była opuszczana do ziemi, motocykliści odpalili swoje maszyny. Wówczas do nieba niósł się ryk ich maszyn. Nad wszystkim czuwała policja. Obyło się bez korków i utrudnień w ruchu.

Przypomnijmy, tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę, 5 lipca po godzinie 14. Doszło do niego na północnym węźle S3 w Zielonej Górze (zjazd na Sulechów). Motocyklista stracił panowanie nad maszyną i uderzył w bariery energochłonne. Mężczyzny nie udało się uratować.

📢 29 przypadków zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Mieszkańcy są przerażeni

Aż u 29 osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie stwierdzono obecność koronawirusa. Sytuacja jest poważna. Mieszkańcy DPS-u zostali ewakuowani.

📢 Duży przyrost zakażeń koronawirusem w Lubuskiem. Tak źle jeszcze nie było! Mamy aż 25 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem. W piątek dowiedzieliśmy się o 265 nowych, potwierdzonych przypadkach. Niestety aż 25 pochodzi z województwa lubuskiego, w tym 23 z powiatu świebodzińskiego. Łącznie w Polsce mamy już 37.216 zakażonych i 1.562 ofiary.

📢 Niezapomniane lubuskie derby żużlowe. „Tylko Falubaz”, „Mamy ich!" Pamiętacie?

Pamiętacie flagę „Tylko Falubaz”, którą rozwiesili kibice Stali Gorzów na własnym sektorze? Albo słynne okrzyki: „Mamy ich!” i sarkastyczne pytania prezesa Stali Gorzów Władysława Komarnickiego: „A kto to jest Tomasz Gollob?”. Wszystko to działo się przy okazji lubuskich derbów w sezonach 2009-10. Wtedy żużlowcy Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów rozegrali w sumie aż osiem meczów.
Obejrzyjcie galerię zdjęć z derbowych meczów w sezonach 2009-10 i przeczytajcie kilka ciekawych historii >>>>

📢 Te produkty GIS wycofał z Biedronki, Lidla i innych sklepów w ostatnich tygodniach

GIS w czerwcu i lipcu wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące żywności i towarów mogących mieć kontakt z żywnością. To popularne produkty, które można kupić m.in. w Biedronce i Lidlu. Zobacz, o jakie produkty chodzi i co należ zrobić, jeśli masz je w domu.

📢 Zwierzęta ze schroniska pojawiły się w... galerii Focus Mall! Jak to możliwe?

Tego jeszcze nie było! W galerii handlowej Focus Mall w Zielonej Górze pojawiły się koty i psy z zielonogórskiego schroniska. Co one tam robią?

📢 To jakiś absurd - mówią mieszkańcy- rondo jedno, a wygląda, że patronów jest dwóch

Tablica z informacją o patronie - honorowym obywatelu Zielonej Góry, a obok druga poświęcona innemu honorowemu obywatelowi miasta. Czy to nie absurd? - pytają. Co na to prezydent?

📢 Bon turystyczny na wakacje: Jak złożyć wniosek? Kiedy dostaniemy pieniądze? Gdzie można go wykorzystać? Kto dostanie 500 zł?

Bon turystyczny to jeden z najnowszych projektów prezydenta Andrzeja Dudy. Jego celem jest wsparcie dla rodzin dotkniętych przez epidemię koronawirusa, a także pomoc polskiej branży turystycznej. Dzięki bonowi można będzie opłacić np. pobyt w hotelu, pensjonacie lub udział w imprezie turystycznej. Komu będzie przysługiwał bon turystyczny? Senatorzy chcą, aby programem zostali objęci także emeryci. Co na to posłowie?

📢 Wielki żuraw na Lisiej w Zielonej Górze. Dlaczego go tu postawili? "Co się tu będzie budowało?" - pytają Czytelnicy

  • Co się tu będzie budowało? Widzimy, że przy ulicy Lisiej pojawił się wielki dźwig - piszą do nas Czytelnicy, którzy bacznie obserwują zmiany w mieście. Zwłaszcza śledzą wszelkie inwestycje, bo jak mówią, lubią nowości w mieście.

📢 Czy zostanie utworzony Zespół Przyrodniczo-Krajoznawczy "Źródlisko Gęśnika"?

Jest gotowy projekt uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego o nazwie „Źródlisko Gęśnika”. Chodzi o ochronę cennych przyrodniczo terenów, znajdujących się w sąsiedztwie osiedla Pomorskiego.

📢 Prokurator z pasją. Mieszka w Nowej Soli, pracuje w Zielonej Górze, a "buszuje" w powiecie świebodzińskim

  • Tak to w życiu jest, że robimy wszystko, żeby być innymi niż rodzice. Potem nagle się okazuje, że jesteśmy identyczni, nie tylko z wyglądu - uśmiecha się prokurator Łukasz Wojtasik, który odziedziczył po ojcu wielką pasję - fotografowanie. Ostatnio był widziany... w okolicach Paklicy. I przywiózł z sobą zjawiskowe zdjęcia.

📢 Zielona Góra. Stado dzików przy markecie na os. Pomorskim. Inne części miasta również są terroryzowane przez zwierzęta

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele zgłoszeń od Czytelników odnośnie dzików spacerujących ulicami Zielonej Góry. Zwierzęta można spotkać niemalże w każdej części miasta. Jednak wydaje się, że największy problem mają mieszkańcy Osiedla Pomorskiego. Tam dziki zadomowiły się na dobre i nie chcą opuszczać tej części miasta.

📢 Dramat w Zielonej Górze. Nastolatek zaatakował nożem 16-latka. Jego stan jest bardzo poważny

O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik. Do dramatycznych scen doszło przy sklepie Żabka znajdującym się przy ul. Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Piętnastoletni chłopak zaatakował nożem 16-latka. Stan ofiary jest poważny. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez policję.

📢 Gdzie teraz są czarno-białe płyty z deptaka? Nie powędrowały na wysypisko, nadal po nich spacerują zielonogórzanie!

Po modernizacji deptaka zniknęły oryginalne czarno-białe płyty, zastąpiła je kostka granitowa. Płyty nie powędrowały na wysypisko, nadal po nich spacerują zielonogórzanie. Gdzie? Zobacz!

Litwa, Łotwa i Estonia przywraca obostrzenia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3