Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tysiące Lubuszan obserwowało koncert Reprezentacyjnego Zespółu Artystycznego Wojska Polskiego. Grali, tańczyli, śpiewali - mamy zdjęcia

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Cóż to było za widowisko! Dziewięćdziesiąt minut programu przeleciało wyjątkowo szybko, a publiczność domaga się bisów. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał show, który na długo zapisze się w pamięci widzów.
Cóż to było za widowisko! Dziewięćdziesiąt minut programu przeleciało wyjątkowo szybko, a publiczność domaga się bisów. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał show, który na długo zapisze się w pamięci widzów. Jarosław Wnorowski
Cóż to było za widowisko! Dziewięćdziesiąt minut programu przeleciało wyjątkowo szybko, a publiczność domaga się bisów. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał show, który na długo zapisze się w pamięci widzów. Na widowni ludzie w różnym wieku, od tych "wcześnie urodzonych" do przedszkolaków, które z rodzicami lub dziadkami wybrały się na tę muzyczną fetę, która odbyła się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze.

Zespół z tradycjami

Zaproszenie do Zielonej Góry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego było "strzałem w dziesiątkę". Zespół jest kontynuatorem ponad 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Wtedy to, na osobistą prośbę Marszałka Józefa Piłsudskiego utworzono scenę żołnierską, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.” Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Ma siedzibę w Warszawie.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:

Różnorodność form

Zespół wykonał pieśni legionowe, okresu II wojny światowej i popularne wojskowe z ostatnich lat. Było nawet miejsce dla utworu klasycznego - fragmentu "Koncertu warszawskiego" Richarda Addinsella, nawiązującego do Powstania Warszawskiego. Nie zabrakło ponadto muzyki filmowej (m.in. z polskiego kina lat 20-30-tych np. "Szpiega w masce" z Hanką Ordonówną czy utworu "Róża czerwono" z tryptyku "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" oraz typowej rozrywki np. z musicalu "Grease".

Artystyczna feeria

Artyści występowali na scenie w historycznych oraz aktualnych mundurach wojska polskiego. Na scenie pojawiali się soliści, chór, balet, którym towarzyszyła orkiestra symfoniczna ze wzmocnioną obsadą saksofonów oraz sekcją rytmiczną. Występ zakończył się gromkimi oklaskami na stojąco, po czym nastąpił finałowy bis. Ten koncert z pewnością wpisze się w kulturalne dziedzictwo Zielonej Góry.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto