Zmiany w organizacji ruchu w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze obowiązywać będą od 29 października (godz. 12.00) do 3 listopada 2021 (godz.12.00). Na ulicy Wrocławskiej, na odcinku: od Juliusza Słowackiego do ul. Pułkownika Witolda Pileckiego, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h (w godz. 8.00-21.00). Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą funkcjonariusze policji, którzy apelują, by stosować się do poleceń kierujących ruchem.
„STADION” – PARKING PŁATNY
Gdzie zaparkujemy? W dniach: 30 października - 1 listopada będziemy mogli skorzystać z płatnego parkingu "Stadion". Zostanie on otwarty o godzinie 7.00 i będzie czynny do ostatniego klienta. Uwaga - wjazd – przez tzw. park maszyn, jadąc w kierunku na Raculę, a wyjazd - przez tzw. dolną bramę w prawo w kierunku na Raculę. Niemożliwy będzie wjazd dla jadących w kierunku centrum miasta. Zapamiętajmy też, że obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.
Opłata za parking na stadionie płatna przy wyjeździe wyłącznie kartą.
„NOWY CMENTARZ” – PARKING BEZPŁATNY
Wjazd i wyjazd odbywać się będzie w tym samym miejscu tj. na wysokości istniejącego wjazdu na nowy parking.
Na wysokości istniejącego wjazdu przewężenie:
- prawy pas: wjazd i wyjazd z parkingu,
- lewy pas: jazda na wprost w kierunku na Raculę,
- brak wjazdu dla jadących w kierunku do centrum miasta,
- nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu,
- zamknięty zostaje istniejący wyjazd z nowego parkingu.
„STARY CMENTARZ” – PARKING BEZPŁATNY
Parking przy starej części cmentarza funkcjonować będzie z ograniczonym ruchem pojazdów.Ograniczenie nie dotyczy pojazdów: osób niepełnosprawnych okazujących kartę parkingową, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia, TAXI (5 miejsc) oraz Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich. Kierujących wyżej wymienionymi pojazdami nie dotyczą ustawione bezpośrednio przed wjazdem na parking znaki: nakaz jazdy prosto oraz zakaz ruchu w obu kierunkach.
„PĘTLA” – PARKING BEZPŁATNY
(teren na nawierzchni szutrowej)
Będziemy mogli zostawić tu samochód (ale także dla autobusów, MZK i policji) w dniach 29 października do 3 listopada.
Obowiązywać wtedy tu będą następujące zasady:
- zakaz wjazdu samochodów ciężarowych,
- brak wjazdu dla jadących w kierunku do centrum miasta,
- nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z parkingu.
JAK BĘDZIEMY JEŹDZIĆ AUTOBUSAMI MZK?
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że w okresie Wszystkich Świętych organizacja publicznego transportu zbiorowego będzie następująca:
SOBOTA, 30 października
Do obsługi linii nr 0, 10 i 80 zostają skierowane autobusy przegubowe,
Ponadto uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 15-20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 60 min.,
NIEDZIELA, 31 października
Do obsługi linii nr 0, 10 i 80 zostają skierowane autobusy przegubowe.
Ponadto uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 60 min.
PONIEDZIAŁEK, 1 listopada
Uruchomione zostają następujące linie specjalne:
C1 - Zawadzkiego „Zośki” – Ptasia – Wyszyńskiego – Łużycka – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska- co 10 min.,
C2 - Os. Czarkowo – Łężyca Odrzańska – Batorego – Kupiecka – Bohaterów Westerplatte – Dworzec Główny – Staszica – Waryńskiego – Lwowska – Wrocławska - co 20 min.,
C3 - Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Podgórna – Lwowska – Wrocławska - co 30 min.,
C4- Os. Leśne – Wyczółkowskiego – Prosta – Zacisze – al. Wojska Polskiego – Dąbrówki – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska - co 30 min.,
C5 - Jędrzychów – Jędrzychowska – Kożuchowska – Sienkiewicza – Wrocławska - co 60 min.,
C6 - Dworzec Główny – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Wyszyńskiego – Botaniczna – Nowojędrzychowska – Funka – Jędrzychowska – Jędrzychów - co 20-40 min.,
C7 - Wrocławska – pl. Piłsudskiego – Chrobrego – Dworzec Główny – Staszica – Sulechowska – Ruczajowa – Os. Zdrojowe – Mechaników – Trasa Północna – Sulechowska – Staszica – Dworzec Główny – Chrobrego – pl. Piłsudskiego – Wrocławska - co 30 min.
Autobusy linii nr 0 będą kursowały wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursów co 20 minut.
Autobusy linii nr 80 będą kursowały wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością kursów co 10 minut.
Na odcinku od przystanku „Centrum” do ulicy Wrocławskiej w obu kierunkach autobusy linii 0, 80 oraz C2 w godz. 8:00 – 18:00 będą kursowały na przemian co 5 minut,
Rozkłady jazdy linii C6 i 44 są ze sobą wzajemnie skoordynowane w taki sposób, że z przystanków Dworzec Główny i Centrum, a także w kierunku powrotnym z cmentarza w Jędrzychowie odjazdy realizowane są na przemian co 20 minut.
UWAGA: W dniu 1 listopada w godzinach między 12.00 a 18.00 pasażerowie udający się na cmentarze i w drodze powrotnej autobusami linii 0, 10, 30, 44, 80, C1, C2, C3, C4, C5, C6 oraz C7 mają prawo do bezpłatnego przejazdu.
Zobacz wideo: Chryzantemy zamiast na cmentarzu na ulicach miasta
Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?