Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W każdej zielonogórskiej fontannie woda ma inny kolor, a lazurowa jest największa. Zobaczcie, jak wygląda!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Fontanna na Placu Bohaterów w Zielonej Górze została odnowiona i zachwyca.
Fontanna na Placu Bohaterów w Zielonej Górze została odnowiona i zachwyca. Jacek Katos
Nie musisz już jechać na Lazurowe Wybrzeże, by zachwycać się kolorem wody. Wystarczy przyjść na plac Bohaterów, gdzie odnowiona fontanna mieni się lazurowymi barwami. Po renowacji wygląda pięknie. Fontanny w innych częściach miasta też w tym roku zaskakują. Różnymi barwami...

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, zakończył się remont największej fontanny w Zielonej Górze. Ona najpóźniej została uruchomiona. Woda w niej najpierw była taka, do jakiej przyzwyczailiśmy się od lat. Ale od wtorku, 27 kwietnia, zaskoczyła nas swoim kolorem...

Zobaczcie, jak wygląda nasza piękna fontanna:

Fontanna na Placu Bohaterów w Zielonej Górze została odnowiona i zachwyca.

W każdej zielonogórskiej fontannie woda ma inny kolor, a laz...

Udało się wcześniej uruchomić lazurową fontannę na placu Bohaterów

By uzyskać taki kolor wody w fontannie, wykonana została m.in. kompleksowa renowacja niecki, stare dysze wymieniono na nowe, zakupiono i zamontowano nowe oświetlenie.

W Zielonej Górze jest 18 fontann. Cieszą już oczy zielonogórzan i ich gości. A niespodzianką jest kolorowa woda... Początkowo Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zapowiadały, że mieszkańcy zobaczą różne barwy pod koniec tego tygodnia. Ale udało się sprawić im radość szybciej. Już we wtorek można było podziwiać wyjątkowy wygląd wodotrysków.

Takie niespodzianki z kolorowymi fontannami są super

Fontanna przy Filharmonii Zielonogórskiej zyska lawendową barwę. A pozostałe fontanny również zaskoczą mieszkańców swoimi kolorami. Wszystko po to, by takie miejsca (a jest ich w sumie 18) wyglądały jeszcze bardziej atrakcyjnie.
- Naprawdę robi wrażenie - cieszy się pani Basia, która mieszka w okolicy placu Bohaterów. - W tych trudnych dla nas wszystkich czasach, takie niespodzianki cieszą podwójnie. Oby ich było jak najwięcej. I oby normalność wróciła jak najszybciej.

Zobacz również:

Być może nie wszyscy wiedzą, ale Bojadła leżące w powiecie zielonogórskim mogą poszczycić się wydmami śródlądowymi. Są to piaszczyste pagórki zbudowane z luźnego i słabo ziarnistego piasku, porośnięte krzewami, ale też drzewami. Jak je znaleźć? 

By dotrzeć do wydm, trzeba z centrum Bojadeł udać się w stronę pałacu, minąć go po lewej stronie. Dalej po prawej stronie minąć kościół i skręcić za nim w prawo. Później przechodzimy obok Zespołu Edukacyjnego cały czas kierując się w stronę cmentarza. Przed nim po lewej stronie zobaczymy piaszczyste pagórki. To nasze wydmy!

Tutaj znajdziesz wydmy - mapa:


Obok znajdziemy także tablicę informacyjną. Warto na nią zerknąć, bowiem można wyczytać wiele interesujących faktów dotyczących tej formacji geologicznej. Skład właściwie wzięły się wydmy w Bojadłach?

Prawdopodobnie, powstały ok. 10 tys lat temu. Wody topniejącego lodowca wypełniły dawne obniżenia terenu, przy okazji nanosząc również tony piasku. Kiedy woda zniknęła, na skutek działania wiatru, ukształtowały się wydmy, przybierając kształt paraboliczny. Z czasem pojawiły się mchy i porosty.

Trzeba przyznać, że to miejsce swoim wyglądem odstaje od "tradycyjnego" krajobrazu w regionie. Polecamy obejrzeć wydmy na własne oczy.

WIDEO: Zamek w Łagowie - historia, legendy

Wydmy pod Zieloną Górą? To nie żart! Musicie się wybrać w ok...

Zobacz też wideo:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto