Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W kilku miejscach w Zielonej Górze zgasną światła. Sprawdź, gdzie zrobi się ciemno w sobotę wieczorem. To akcja WWF Godzina dla Ziemi

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zielona Góra wieczorową porą. Gra świateł zachwyca. Ale warto dołączyć do Godziny dla Ziemi i na godzinę zrezygnować z iluminacji i oświetlenia
Zielona Góra wieczorową porą. Gra świateł zachwyca. Ale warto dołączyć do Godziny dla Ziemi i na godzinę zrezygnować z iluminacji i oświetlenia Mariusz Kapała
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych ani zmiany klimatu. Nie taki jest cel tej akcji - tłumaczą członkowie fundacji WWF Polska.

Godzina dla Ziemi WWF. Co to jest?

Godzina dla Ziemi odbędzie się 16. raz. Za pierwszym razem odbyła się w 2007 roku w Sydney. Wówczas w ponad dwóch milionach domów wyłączono światło na godzinę. Fundacja WWF Polska informuje, że od tego czasu z roku na rok akcja nabiera rozmachu i rozlewa się na cały świat.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych ani zmiany klimatu. Nie taki jest cel tej akcji - tłumaczą członkowie fundacji WWF Polska. - Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom, ale też rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje na poziomie systemowym, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu.

W Polsce w poprzednich latach w akcji brało udział blisko 100 miast, a wygasały takie obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP.

Zielona Góra wieczorową porą. Gra świateł zachwyca. Ale warto dołączyć do Godziny dla Ziemi i na godzinę zrezygnować z iluminacji i oświetlenia

W kilku miejscach w Zielonej Górze zgasną światła. Sprawdź, ...

Godzina dla Ziemi WWF. Lubuskie dołącza do akcji

W Zielonej Górze w akcji biorą udział: budynek Urzędu Miasta Zielona Góra i zielonogórski ratusz. Światła przygasi również galeria Fokus Mall.

- Przyłączyliśmy się do akcji WWF by podkreślić, że oprócz systemowych zmian, szczególnie ważne są zmiany naszych codziennych przyzwyczajeń i nawyków. Wygaszenie oświetlenia na godzinę to symboliczny gest, którym chcemy zwrócić uwagę na wyzwania związane z ochroną środowiska – mówi Anna Łukasiewicz, specjalista ds. marketingu Focus Mall Zielona Góra. - W Focus Mall inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. W trakcie rewitalizacji i rozbudowy obiektu, w starszej jego części wymieniliśmy oświetlenia żarowe na energooszczędne oświetlenie LED. W nowej części obiektu ten rodzaj oświetlenia jest już standardem.

W Gorzowie Wielkopolskim zostaną wygaszone: kościół pw. Chrystusa Króla, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska, Dominanta na Moście Staromiejskim, Galerie Handlowe Askana (w tym 8 ekranów LED w galerii) i Nova Park, Ekran LED przy skrzyżowaniu Sikorskiego -Chrobrego.

- Do akcji dołączy też Świebodzin, wygaszając oświetlenie wokół ratusza - informuje Marta Smoręda, starsza specjalistka ds. komunikacji Fundacji WWF Polska.

Godzina dla Ziemi WWF. Data

Data tegorocznej Godziny dla Ziemi to sobota, 26 marca, godzina 20.30. Organizator fundacja WWF informuje, że o tej porze wiele osób wyłączy światło w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszą iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.
Więcej informacji tutaj, link

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Zielona Góra. Pomoc Ukrainie. Ten wydział pracuje od rana do wieczora

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto