W starciu potentatów Zastal górą !

Paweł Tyl
Potentatów, bo zarówno Zastal, jak i Spójnia - z którą nasi zamierzyli się w sobotę - poważnie myślą o awansie do ekstraklasy. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu zielonogórzanie wygrali 76:65.

I kwarta była bardzo wyrównana. Obie ekipy punktowały regularnie, żadna nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi. W szeregach zielonogórzan najaktywniejszy był Marcin Flieger. Okazał się głównym autorem sukcesu - w całym spotkaniu rzucił 31 punktów!

W II odsłonie Zastal zyskał przewagę - podopieczni trenera Herkta dobrze bronili, wyraźnie dominowali także w zbiórkach w ofensywie - wygrali tę część 20:12.

Po zmianie stron inicjatywę w grze przejęli goście. Głownie za sprawą aktywnego Mazura - zdobył on 7 punktów z rzędu, Spójnia błyskawicznie zaczęła niwelować stratę. Po 30 minutach Zastal prowadził zaledwie 51:50.

Z początkiem decydującej kwarty przypomniał o sobie Flieger. Kapitalnie rozgrywał, trafiał z trudnych pozycji. Efekt? W 35 min zielonogórzanie prowadzili już 64:54.

Goście nie złożyli jednak borni. Stać było ich na jeszcze jeden zryw. Do walki ruszyła dójka: Mazur-Stokłosa. Skutecznie! Zniwelowali różnicę do trzech oczek.

Na szczęście odpowiedź zielonogórzan była błyskawiczna. Znów ciężar gry wziął na siebie Flieger! Zdobył kilka ważnych punktów, w decydujących momentach nie mylił się także w rzutach osobistych.

Ostatecznie zielonogórzanie utrzymali przewagę, wygrywając 76:65. Dzięki tej wygranej Zastal umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek.