Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Zielonej Górze najbardziej spadło bezrobocie w regionie. Jest też coraz mniej ofert pracy. Zobacz, kogo dzisiaj szukają pracodawcy

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Oto 11 stanowisk, na które w ostatnich dniach pracodawcy poszukują pracowników w Zielonej Górze. Dane pochodzą z portalu oferty.praca.gov.pl. Wybraliśmy te, w których oferowana jest umowa o pracę na etacie >>>
Oto 11 stanowisk, na które w ostatnich dniach pracodawcy poszukują pracowników w Zielonej Górze. Dane pochodzą z portalu oferty.praca.gov.pl. Wybraliśmy te, w których oferowana jest umowa o pracę na etacie >>>pixabay.com
We wrześniu największy spadek zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w Zielonej Górze. Kogo jeszcze szukają pracodawcy? Ofert jest coraz mniej.

Z ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze wybraliśmy 11 najnowszych ofert dotyczący umowy o pracę. Kto szuka pracowników? Ile można zarobić?

Oto 11 stanowisk, na które w ostatnich dniach pracodawcy poszukują pracowników w Zielonej Górze. Dane pochodzą z portalu oferty.praca.gov.pl. Wybraliśmy te, w których oferowana jest umowa o pracę na etacie >>>

W Zielonej Górze najbardziej spadło bezrobocie w regionie. J...

Bezrobocie w regionie. Najwyższy spadek w Zielonej Górze

Wojewódzki Urząd pracy poinformował o spadku bezrobocia w regionie we wrześniu. Ogromny spadek odnotowano w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku.

- We wrześniu 2022 r. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 116 osób, tj. o 0,8%. Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 199 osób, natomiast wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano wzrost o 83 osoby. W stosunku do września 2021 r., liczba zarejestrowanych bezrobotnych była mniejsza o 4018 osób (o 20,9%) - wylicza WUP.

Na pierwszym miejscu pod względem spadku bezrobocia jest Zielona Góra.

We wrześniu WUP odnotował spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych się w siedmiu powiatach województwa lubuskiego.

- Największy spadek odnotowano w powiatach: zielonogórskim (grodzkim) - o 165 osób, żagańskim – o 61 osób, gorzowskim (grodzkim) – o 42 osoby. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w siedmiu powiatach, największy w powiecie międzyrzeckim – o 62 osoby - czytamy n portalu Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Coraz mniej ofert
We wrześniu powiatowe urzędy pracy dysponowały 2897 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej, tj. o 518 mniej niż w miesiącu poprzednim, i o 1730 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło: WUP Zielona Góra

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto