Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Zielonej Górze niebawem ruszy nowy miejski żłobek. Zajrzeliśmy do jego wnętrz. Prace idą pełną parą, ale placówka już robi wrażenie

Redakcja
Nowy żłobek przy alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze to filia Miejskiego Żłobka nr 1. Przestronne wysokie sale, nowe meble, odnowione pomieszczenia. Choć prace tutaj trwają, to już teraz jest naprawdę pięknie!
Nowy żłobek przy alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze to filia Miejskiego Żłobka nr 1. Przestronne wysokie sale, nowe meble, odnowione pomieszczenia. Choć prace tutaj trwają, to już teraz jest naprawdę pięknie! Natalia Dyjas-Szatkowska
Niebawem, bo już w połowie września, w Zielonej Górze ruszy nowy miejski żłobek. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zajrzeliśmy do jego wnętrz. Choć trwają tu jeszcze prace, to już teraz możemy powiedzieć: placówka naprawdę robią wrażenie. A pracownicy z dumą mówią, że to ich perełka.

- Miejski Żłobek przy alei Wojska Polskiego 116 rusza już oficjalnie od 14 września - mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych w zielonogórskim magistracie.

Żłobek będzie działać jako filia istniejącej już placówki przy ul. Wandy. Obecnie miejsce znajdzie tutaj 36 dzieci. Zapisy elektroniczne już zostały zakończone.

- Natomiast jesteśmy w trakcie składania wniosku do urzędu marszałkowskiego i do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na konkurs Maluch Plus - wyjaśnia W. Haręźlak.

- Przygotowaliśmy projekt, który zakłada adaptację wszystkich pomieszczeń w tym budynku dla stu dzieci. Od września 2021 roku chcielibyśmy rozszerzyć nabór o 64 dzieci. Razem z tymi, które zostały teraz przyjęte, będzie tam docelowo 100 dzieci.

Sto maluchów ma znaleźć opiekę w nowym miejskim żłobku w Zielonej Górze

- Projekt obejmuje także plac zabaw i kuchnię, co jest bardzo istotne przy takiej liczbie dzieci - mówi dyrektor departamentu. - Będziemy adaptować do tego pomieszczenia, w których nigdy takiej kuchni nie było.

W placówce jest już skompletowana kadra, gotowa do opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Zielonej Góry.

Są już meble, ozdoby, jest coraz ładniej. Tak zmienia się budynek nowego żłobka

Prace na miejscu idą pełną parą. Trwa składanie mebli, oko cieszą nowe drzwi, na ścianach wiszą już zdjęcia i grafiki. Pojawiły się kolorowe przewijaki dla najmłodszych podopiecznych. Renata Jędrzejczak, jedna z pracowniczek żłobka, zaangażowała się w tworzenie ozdób w jednej z sal placówki. Z uśmiechem mówi, że wszyscy pracownicy zadbali o to, by było tutaj naprawdę pięknie. Już teraz nowa placówka jest ich dumą.

- Gmach jest przepiękny! - mówi nam pani Renata.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że w Zielonej Górze powinno być więcej miejskich żłobków?

Mieszkańcy mówią, że miejsc w miejskich żłobkach przydałoby się więcej

Pod postem prezydenta Kubickiego, na temat nowego żłobka niektórzy mieszkańcy pytali o zapisy do placówki. Inni zwracają uwagę, że miejsc w żłobkach przydałoby się znacznie więcej.

- Bierzemy głosy mieszkańców na temat liczby miejsc w żłobkach - mówi W. Haręźlak. - Dlatego rozszerzamy placówkę w przyszłym roku o kolejne 64 miejsca.

Co roku w budżecie miasta przeznaczanych jest też 1,8 mln zł, które jest rozdysponowywane na żłobki niepubliczne.

- Dopłacamy do miejsc w takich żłobkach - podkreśla dyrektor departamentu w zielonogórskim magistracie. - To też jest wymierna kwota i pomoc, jeśli chodzi o naszych najmłodszych zielonogórzan.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto