Więcej miejsc parkingowych w Focus Mall

Materiał informacyjny FOCUS MALL ZIELONA GÓRA
Galeria Focus Mall Zielona Góra udostępniła swoim klientom dwie nowe strefy parkingowe. Na odwiedzających czeka łącznie ponad 400 dodatkowych miejsc postojowych.

Otwarcie nowych parkingów to kolejny etap rozbudowy Focus Mall. 220 miejsc postojowych zlokalizowano na parkingu krytym, na poziomie +2 nowo wybudowanej części galerii. Wjazd do budynku jest możliwy tak, jak na dawny parking zewnętrzny: od ul. Wrocławskiej, za obecnym parkingiem wielopoziomowym, lub od ul. Sienkiewicza. Z kolei zewnętrzna strefa postojowa, otaczająca nowy budynek, pomieści 190 pojazdów. W nawigacji pomogą kierowcom banery informacyjne.

Aby dotrzeć do sklepów z parkingu +2, należy skorzystać z klatki komunikacyjnej zlokalizowanej w jego centralnym punkcie. Po zjechaniu windą lub ruchomymi schodami na poziom +1, i przejściu nowym pasażem, znajdziemy się w obecnie funkcjonującej części galerii - przy perfumerii Douglas. Z parkingu zewnętrznego do galerii prowadzą natomiast obrotowe drzwi, znajdujące się po zachodniej stronie nowego budynku, nieopodal komina.

Zasady funkcjonowania parkingów Focus Mall

Opłaty za korzystanie z nowych parkingów są identyczne, jak w obecnej strefie postojowej: dwie pierwsze godziny są bezpłatne, trzecia kosztuje 2 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 3 zł. Darmowe jest 120 minut w ciągu doby, kolejne wjazdy sumują się. Regulamin dostępny jest przy wjeździe na każdy z parkingów.

Warto pamiętać także o zasadach funkcjonowania parkingów zewnętrznych oraz krytych. W zewnętrznej strefie parkingowej znajdują się parkometry – po zaparkowaniu należy podać numer rejestracyjny pojazdu, oszacować długość pobytu, w przypadku postoju powyżej 120 minut uiścić odpowiednią opłatę, odebrać bilet i umieścić go za szybą samochodu.

Przy wjeździe na kryty parking, system automatycznie odczytuje numer tablicy rejestracyjnej przy szlabanie wjazdowym (nie trzeba pobierać biletu). Po zakończonych zakupach należy uregulować opłatę, wpisując numer rejestracyjny pojazdu w kasie automatycznej lub od razu wyjechać z parkingu, jeśli wizyta w centrum trwała krócej niż dwie godziny.

Co dalej w Focus Mall?

Ostatnią fazą przebudowy będzie rewitalizacja placu przed głównym budynkiem galerii, na wzór skweru przed budynkiem poprzednio otwartego parkingu. Pojawią się tam niskie i średnie nasadzenia – trawy, krzewy, drzewa – oraz ławki. Plac w nowej odsłonie zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2021 r.

Dodaj ogłoszenie