Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielbiciele Anny German pokochali ten Koncert Filharmonii Zielonogórskiej! „Śpiewająca Eurydyka” to kulturalny hit online w Lubuskiem!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Katarzyna Zawada jest laureatką wielu nagród w konkursach i na festiwalach. W tym I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German
Katarzyna Zawada jest laureatką wielu nagród w konkursach i na festiwalach. W tym I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German KADR Z KONCERTU FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ – ŚPIEWAJĄCA EURYDYKA
Koncert piosenek Anny German, które śpiewa Katarzyna Zawada z towarzyszeniem filharmoników zielonogórskich w trzy doby od premiery wyświetlono ponad 10 tysięcy razy!

Koncert Andrzejkowy Filharmonii Zielonogórskiej – „Śpiewająca Eurydyka” z piosenkami Anny German miał internetową premierę w sobotę, 28 listopada 2020 r. o godz. 19.00. Przez trzy doby wydarzenie zanotowało ponad 10 tysięcy wyświetleń! A liczniki wciąż biją…

Kultura, również w Lubuskiem – w sytuacji zamkniętych przez rząd z powodu pandemii widowni – walczy w sieci. I tu trzeba przyznać, że oglądalność sobotniego Koncertu Andrzejkowego „Śpiewająca Eurydyka” to absolutny przebój. Premierę wydarzenia Filharmonii Zielonogórskiej mieliśmy w sobotę, 28 listopada o 19.00, a we wtorek o 19.00 licznik jego wyświetleń na Facebooku pokazywał 8,8 tysiąca, natomiast ten na kanale FZ na YouTube – ponad 1450.

W środę, 2 grudnia 2020 r., o godz. 11.00 koncert Filharmonii Zielonogórskiej „Śpiewająca Eurydyka” miał już na koncie w sumie 10 600 wyświetleń!

Katarzyna Zawada zauroczyła!

I trudno się dziwić. Oto słynne utwory Białego Anioła Polskiej Piosenki zaśpiewała – po polsku i po rosyjsku - Katarzyna Zawada, nagradzana w konkursach i na festiwalach - wokalnych i pianistycznych - w kraju i za granicą, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Usłyszeliśmy m.in. „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Dziękuję mamo”, „Świeć, świeć moja gwiazdo”, „Echo miłości”, „Nadzieję”… w aranżacji Zbigniewa Małkowicza. Filharmonikami zielonogórskimi dyrygował Tadeusz Wicherek.

„Przepiękny koncert!”

Pod koncertem na Facebooku FZ posypały się komentarze.
Pani Anna: „Piękna dziewczyna, piękna muzyka, wspaniały głos - mega koncert, żal że nie można być na żywo, ale wielkie dzięki za tą ucztę!”.
Pan Mieczysław z Zielonej Góry: „Dziękuję za koncert. Przepiękny głos wokalistki. Można słuchać w nieskończoność. Ukłony dla dyrygenta i całej orkiestry”.
Pani Agata z Żagania: „Przepiękny koncert, aż żal, że nie można Państwa oklaskiwać na żywo”.
Pani Antonina z Poznania: „Kasiu droga! Nareszcie popłynął Twój wyjątkowo piękny głos w eter, w internet, ku radości słuchających. Moje wielkie gratulacje! Całość na wysokim poziomie. Brawa dla Orkiestry, Pana Dyrygenta, reżysera dźwięku… Jestem pewna, że Filharmonia Zielonogórska powtórzy ten koncert przy tłumie publiczności, po pandemii. I ja na pewno przyjadę!”.
Pani Alicja z Zielonej Góry: „Piękny koncert, ale i świetna relacja pod względem technicznym. Gratulacje dla organizatora”.

Dyrektor FZ Czesław Grabowski: - Po to jesteśmy!
O sukces i pochwały koncertu „Śpiewająca Eurydyka” zapytaliśmy we wtorek, 1 grudnia, dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej prof. Czesława Grabowskiego.
- Po to jesteśmy! Dość powodów do dołowania wokół – skomentował odbiór sobotniego wydarzenia dyrektor Grabowski i pochwalił nie tylko wykonawców, ale też ekipę realizującą zapis koncertu (filmowany z kilku kamer, w tym jedną latającą na kranie).
A za zdjęcia, dźwięk, montaż, czyli profesjonalną realizację koncertu online z piosenkami Anny German odpowiadali: Bogdan Pastyrczyk, Zbigniew Adamczak, Jacek Serżysko, Sebastian Kaniewski, Wojciech Pastyrczyk, Teresa Grzesiak.
Jednocześnie dyr. Czesław Grabowski rzucił hasło: - W każdą sobotę słuchamy Filharmonii Zielonogórskiej!
I zaprosił na kolejne wydarzenia online w FZ.

50 lat pracy artystycznej Czesława Grabowskiego – koncert jubileuszowy w Filharmonii Zielonogórskiej

Koncerty online Filharmonii Zielonogórskiej w grudniu 2020

  • 6 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 - Niedzielny symfoniczny koncert rodzinny - Festiwal Smyczkowy „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Liwia Kredzińska – skrzypce, Sebastian Cieśliński – fortepian, Sławomir Kozłowski – słowo. Program: W. A. Mozart – Eine kleine Nachtmusik cz. I, E. Grieg – Peer Gynt (Poranek, W grocie Króla Gór), A.Chaczaturian – Walc (wykonawcy: Liwia Kredzińska, Sebastian Cieśliński), P. Czajkowski – Dziadek do orzechów (Marsz, Taniec wróżki cukrowej, Taniec Chiński, Taniec Arabski), J. Strauss – Polka grzmoty i błyskawice, Polka pizzicato, Polka z kukułką.
  • 12 grudnia o godz. 19.00 - „Symfonia Niedokończona” – koncert symfoniczny w ramach cyklu bel canto. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Karolina Róża Kowalczyk – sopran, Jacek Szponarski – tenor. Program: F. Schubert – VIII Symfonia „Niedokończona”, arie i duety operowe G. Donizettiego, G. Pucciniego, G. Verdiego.
  • 16 grudnia o godz. 19.00 - „Wirtuozi skrzypiec” – koncert symfoniczny w ramach Festiwalu Smyczkowego „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Ryszard Zimak – dyrygent, Jarosław Nadrzycki – skrzypce, Marta Lis – skrzypce. Program: H. Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust” – Ch. Gounoda, N. Paganini – I koncert skrzypcowy D- dur.
  • 19 grudnia o godz. 21.00 - „Klasycznie i współcześnie” – koncert symfoniczny w ramach Festiwalu Smyczkowego „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Ryszard Zimak – dyrygent, Antoni Wrona – wiolonczela. Program: M. Górecki – Elegia na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową, J. Haydn – Symfonia D-dur nr104.
  • 24 grudnia 2020 o godz. 21.00 – koncert świąteczny „Przy wigilijnym stole – kolędy polskie”. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent. Kolędy polskie opracowaniu Czesława Grabowskiego oraz poezja.
  • 31 grudnia o godz. 19.00 - Koncert sylwestrowy z cyklu bel canto. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Kinga Krajnik – sopran, Tomasz Theila – bas, baryton, tancerze ze Szkoły Tańca Gracja w Zielonej Górze.

Może wesprzeć Filharmonię

Dostęp do transmisji jest bezpłatny, jednak Państwa wsparcie w postaci zakupu biletów cegiełek o wartości 10 zł (lub ich wielokrotności), będzie równocześnie wsparciem działalności Filharmonii Zielonogórskiej w trudnym czasie pandemii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto