Winobranie 2015: Sprawdź szczegółowy PROGRAM WINOBRANIA

kali
Podczas Winobrania zobaczymy i posłuchamy m.in. zespół Afromental, LemON i Zakopawer
Podczas Winobrania zobaczymy i posłuchamy m.in. zespół Afromental, LemON i Zakopawer Natalia Popczyk/Szymon Starnawski/Dawid Łukasik
Winobranie 2015. Przypomnijmy, że Dni Zielonej Góry rozpoczęły się 5 września i potrwają do 13 września. A w sobotę 12 września ulicami miasta przejdzie barwny korowód. Kogo zobaczymy w tym roku na winobraniowej scenie? Sprawdźcie szczegółowy program Winobrania 2015.

WINOBRANIE 2015 - PROGRAM

PONIEDZIAŁEK 7 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert zespołu Skaldowie

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 13.00 - 16.45 Prezentacje artystyczne: Szkoła Podstawowa w Drzonkowie, Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze
godz. 17.15 - 18.15 Koncert zespołu A.S.O.
godz. 18.45 - 19.45 Koncert zespołu Nadija
godz. 20.30 - 22.00 Koncert zespołu Jafia
godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Zam Believingood „Życie Jadzi według mnie” reż. Paweł Paszta, Współprodukcja: ATu Teatr oraz Keszet Sławomir Holland

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Step Up 4 Revolution” reż. Scott Speer

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 11.00 „Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym” - wernisaż (organizator: Archiwum Państwowe, Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)
godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 9.00 do 13.00 – zbiórka Palmiarnia godz. 16.45 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015 - PROGRAM

WTOREK 8 września**

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert zespołu Zakopower

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 12.45 - 14.30 Prezentacje artystyczne zielonogórskich przedszkoli
godz. 15.00 - 17.00 Prezentacje lubuskich szkół tańca: Studio Tańca „B-ART.”, Keep On Dancing Studio Tańca, Grupy taneczne Street Dance Studio Tańca: Crushing Crew, Dynamic Crew, Mini Impuls, Zielonogórskiego Klubu Tańca Sportowego Bugs: grupa Baytel Bugs dziecięca grupa taneczna
godz. 17.30 - 18.30 Koncert zespołu Go Music
godz. 19.00 - 20.00 Koncert zespołu Cocktail Boys

godz. 20.45 - 22.00 Koncert zespołu Szalone Gitary
godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów) od godz. 10.00

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak) od godz. 10.00

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY (park przy Filharmonii Zielonogórskiej) od godz. 10.00

OCX Drift Team (plac Powstańców Wielkopolskich) od godz. 10.00

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Kod nieśmiertelności” reż. Duncan Jones

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta Zielona Góra połączona z wręczeniem dyplomów i medali honorowego obywatelstwa Miasta Zielonej Góry oraz nagród kulturalnych Miasta Zielona Góra (Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. J. Dąbrowskiego 14)
godz. 13.00 Otwarcie Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. J. Dąbrowskiego 14)
godz. 16.00 „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze” - wernisaż (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)
godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 900 do 1300 – zbiórka Palmiarnia godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)
godz. 20.00 Karaoke i impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym” Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. „W delagacji” (Galeria WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

ŚRODA 9 września**

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

ŚRODA 9 września**

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 19.30 Koncert zespołu Jarosława Adryańczyka i Łukasza Iwańca, laureatów plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”
godz. 20.30 Koncert zespołu LemON

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equs” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 12.30 - 15.00 Prezentacje artystyczne zielonogórskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Kisielinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, Szkoły Podstawowej im. Marii Montessori
godz. 15.30 - 16.30 Koncert zespołu Instant Blues
godz. 17.00 - 18.00 Koncert zespołu TrolejBlues

godz. 18.30 - 20.00 Koncert zespołu Na Drugą Stronę
godz. 20.45 - 22.00 Zbigniew Wodecki koncert
godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 „Dużo kobiet, bo aż trzy” reż. Artur Andrus

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Jobs” reż. Joshua Michael Stern

IMPREZY SPORTOWE
godz. 15.00 53. Mityng w Lekkiej Atletyce Winobranie 2015 (stadion lekkoatletyczny MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 17.00 „Portrety Zielonogórzan” - wernisaż (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)
godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona- zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) w od 900 do 1300 – zbiórka Palmiarnia - godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)
godz. 18.00 „Łagowskie wspomnienia” malarstwo Haliny Maszkiewicz - wernisaż (organizator: Salon Wystaw PGNiG Oddział Zielona Góra ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)
godz. 19.00 „Wieczorek taneczny pod Palmami z DJ Visto” (organizator: Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)
godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl
godz. 21.00 „Winobraniowy środek”. Winobraniowy Turniej Dji- X-Demon Dj’s Cup with Audiopol

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Portrety zielonogórzan” wystawa malarstwa, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Malarstwo Haliny Maszkiewicz „Łagowskie wspomnienia”, „Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

CZWARTEK, 10 września**

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

CZWARTEK, 10 września**

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 19.30 Koncert zespołu Bullfinch, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”
godz. 20.30 Koncert Dawida Kwiatkowskiego

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 14.45 - 15.30 Fabryka Formy - pokaz
godz. 16.00 - 16.45 Prezentacja artystyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
godz. 17.15 - 18.00 Prezentacja artystyczna Szkoły Muzycznej Yamacha w Zielonej Górze - koncert zespołu UMO
godz. 18.45 - 20.00 Koncert zespołu Dizzy Boyz Brass Band
godz. 20.45 - 22.00 Koncert Marceliny
godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Last Vegas” reż. Jon Turteltaub

IMPREZY SPORTOWE
godz. 10.00 - 14.00 VII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Niepełnosprawnych w Bocci (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.drzonkow.pl)
godz. 19.30 VI Winobraniowy Turniej w Speedrowerze (tor speedrowerowy, Gimnazjum nr 1, ul. Wyszyńskiego 101, organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 900 do 1300 – zbiórka Palmiarnia godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)
godz. 19.00 Cykl „Trzy Czte Ry! Performance! Scena, miejsce wynegocjowane: Marcin Fryc i Małgorzata Michałowska” (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych al. Niepodległości 13, www.bwazg.pl)
godz. 19.00 „Wieczorek taneczny pod Palmami z DJ Pavlo” (organizator: Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)
godz. 20.00 „Czwartkowe Wieczory z muzyką na żywo” wykonanie: Jadwiga Macewicz i Adam Prokopowicz (organizator: Kawiarnia Międzywojenka - Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste, ul. Niepodległości 23, www.facebook.com/MiedzywojenkaLata20Lata30)
godz. 20.00 „Winobraniowa Czwartkowa Prywatka u Michała” imprez taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)
godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)
godz. 21.00 „Czwartkowe Spotkania Muzyczne w Jazzkino” koncert zespołu HoTS Band (organizator: JazzKino ul. Jana Sobieskiego 14, www.jazzkino.com) )

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Portrety zielonogórzan” wystawa malarstwa, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Malarstwo Haliny Maszkiewicz „Łagowskie wspomnienia”, „Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

PIĄTEK, 11 września**

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

PIĄTEK, 11 września**

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 19.30 Koncert zespołu Jessica Band, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”
godz. 20.30 Koncert zespołu Blue Cafe

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 15.00 - 15.45 Salony Fryzjerskie Ewa - pokaz
godz. 16.00 - 17.00 Koncert zespołu Palisounder
godz. 17.30 - 18.30 Koncert zespołu New Message

godz. 19.00 - 20.00 Wybory Miss Winnego Grodu 2015, gość specjalny Andrzej Bator
godz. 20.45 - 22.00 Koncert zespołu Kaliszuk & Mania in Songs
godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 17.30 i 20.00 Donald Churchill i Peter Yeldhman „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Most do Terabithii” reż. Gabor Csupo

IMPREZY SPORTOWE
godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa ul. Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 12.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 20.00 (kadet) (hala sportowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 13.00 V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 900 do 1300 – zbiórka Palmiarnia godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)
godz. 20.00 „Winobraniowa Prywatka” imprez taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)
godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)
godz. 21.00 „Welcome to Candy Shop” oficjalny after po wyborach Miss Winnego Grodu (organizator: Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)
godz. 22.00 „Kino Letnie” projekcja filmu „Człowiek na Krawędzi” (Park Winny przy Palmiarni Zielonogórskiej, organizator: Mediateka Szklana Pułapka - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Portrety zielonogórzan” wystawa malarstwa, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Malarstwo Haliny Maszkiewicz „Łagowskie wspomnienia”, „Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP), „Takiego świata już nie ma” wystawa książek i dokumentów ze zbiorów WiMBP (WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

SOBOTA 12 września**

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

SOBOTA 12 września**

KOROWÓD WINOBRANIOWY (ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Wojska Polskiego) godz. 12.00

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 13.30 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
godz. 20.00 Koncert zespołu Curly Heads z Dawidem Podsiadło

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz.19.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1.700, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 14.00 - 14.45 Koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej
godz. 15.00 - 15.45 Koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej
godz. 16.00 - 16.45 Koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej
godz. 17.15 - 18.15 Koncert zespołu Bezsensu
godz. 18.45 - 20.00 „Pink Floyd Projekt” koncert zespołu Cadillac Plus
godz. 21.45 - 22.00 Koncert zespołu Lari Lu
godz. 22.00 - 2.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 1000 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 17.00 i 20.00 „Pod niemieckimi łóżkami” reż. Łukasz Witt-Michałowski, Agencja Artystyczna Eskander w Opolu

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)
godz. 20.30 Projekcja filmu „Uprowadzona” reż. Pierre Morel

GALA MFC 8 MAKOWSKI FIGHTING CHAMPIONSHIP godz. 19.00 (Hala widowiskowo-sportowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego ul. Sulechowska 41, organizator: Max Boxing Klub)

IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 IV Winobraniowy Turniej w piłce siatkowej mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)
godz. 9.00 BILARD CUP VII Memoriał Damiana Nitschke odmiana 9 bil (Hot Shots Music Club&Bilard ul. J. Dąbrowskiego 41/1, organizator: Hot Shots, www.hotshots.pl)
godz. 9.30 X Międzynarodowy Winobraniowy Mityng Weteranów Lekkiej Atletyki (stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.zgora.pl)
godz. 9.30 V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)
godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa ul. Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 13.00 XIV Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2015 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)
godz. 14.00 Mecz piłki nożnej centralnej ligi juniorów UKP Zielona Góra v. Gwarek Zabrze (stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: UKP Zielona Góra)
godz. 15.30 Chóragan Speedway CUP III o Puchar Prezydenta Zielonej Góry (Stadion Żużlowy ul. Wrocławska 69, organizator: Amatorski Klub Żużlowy „Chóragan”, www.choragan.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 - 15.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 11.00 „Czytanie na drugie śniadanie” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 12.00 „Kraina słodkości” pokazach robienia słodyczy (organizator: Kraina Słodkości ul. Żeromskiego 17)
godz. 12.00 „IV Zielonogórski Zombie Walk” w programie: Zbiórka Krwi, Festiwal „Zombie Games”, „Nie daj się zjeść - Kurs przetrwania apokalipsy”, kurs pierwszej pomocy, IV Zielonogórski Zombie Walk, strzelnica ASG, tor sprawnościowy, pokazy sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych, nauka obsługi przenośnych defibrylatorów AED, kurs podstaw obsługi broni i taktyki (ZS Strzelec OSW JS 4053 Zielona Góra) (parking przy ul. Licealnej, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)
godz. 19.00 „Winobraniowa Milonga czyli taneczne spotkanie z tangiem argentino”, 1030 - 1400 - warsztaty tanga. Temat przewodni: „Magiczne wyjścia z krzyżyka”. Zapisy i informacja Krzysztof Kociński tel. 604 798 048 (Świetlica wiejska Racula - Głogowska 64, organizator: Studio Dance Club, Szkoła Tańca Krzysztofa Kocińskiego, www.sdc.zgora.pl)
godz. 20.00 „Winobraniowe 80’Party” impreza taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)
godz. 20.00 „Zakończenie Winobrania w Strefie 67” impreza taneczna (Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)
godz. 21.00 „Koncert Winobraniowy w Jazzkino” koncert zespołu Janusz Muniak Quartet (organizator: JazzKino ul. Jana Sobieskiego 14, www.jazzkino.com) )
godz. 21.00 Winobraniowa impreza taneczna z DJ Żabą (organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl
godz. 21.00 „Ibiza Night” DJ-ka prosto z Hiszpanii: Sonii Hill

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Portrety zielonogórzan” wystawa malarstwa, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Malarstwo Haliny Maszkiewicz „Łagowskie wspomnienia”, „Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP), „Takiego świata już nie ma” wystawa książek i dokumentów ze zbiorów WiMBP (WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

NIEDZIELA, 13 września**

**WINOBRANIE 2015- PROGRAM

NIEDZIELA, 13 września**

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 - 18.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.50

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 12.00 Lidia Kuszkowa „Koza - Dereza bajka muzyczna oparta na motywach ludowych” reż. Lidia Kuszkowa, Dniepropietrowski Ukraiński Akademicki Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. T. Szewczenki
godz. 19.00 Iwan Neczuja-Łewyćkij „Rodzina Kajdaszów” reż. Lidia Kuszkowa, Dniepropietrowski Ukraiński Akademicki Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. T. Szewczenki

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)
godz. 10.00 XIII Konkurs Win Domowych (Palmiarnia Zielonogórska, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, www.winiarze.pl)

IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.00 XIV Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2015 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)
godz. 9.00 IV Winobraniowy Turniej w Piłce Siatkowej Mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)
godz. 9.30 V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)
godz. 9.00 BILARD CUP VII Memoriał Damiana Nitschke odmiana 9 bil (Hot Shots Music Club&Bilard ul. J. Dąbrowskiego 41/1, organizator: Hot Shots, www.hotshots.pl)
godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa ul. Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)
godz. 11.00 IV Novita Półmaraton Zielonogórski (ul. Waryńskiego w pobliżu Szkoły Medycznej, organizator: Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, www.polmaratonzielonogorski.pl)

KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

WYSTAWY
„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)
Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl )

„Zielonogórskie tradycje winobraniowe w dokumencie archiwalnym”
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (Aleja Wojska Polskiego 67a, www.archiwum.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „40 lat Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze”, „Portrety zielonogórzan” wystawa malarstwa, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”.
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

Malarstwo Haliny Maszkiewicz „Łagowskie wspomnienia”, „Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1), „Pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. W delagacji” (Galeria WiMBP), „Takiego świata już nie ma” wystawa książek i dokumentów ze zbiorów WiMBP (WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie