Program Winobrania 2019 - PONIEDZIAŁEK 9 września
Program Winobrania 2019 - PONIEDZIAŁEK 9 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
- godz. 20.00 Koncert Michała Szpaka
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00
X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)- godz. 15.00 - 15.30 Nietkowianki, pokazy taneczne
- godz. 15.30 - 16.30 Showme
- godz. 16.45 - 17.35
Spoko Family
- godz. 17.35 - 18.10 Let’s Dance
- godz. 18.10 - 18.40 Street Dance
- godz. 18.40 - 19.10 Studio Tańca Free Mind
- godz. 19.10 - 20.00 KeepOn! Dancing
- godz. 20.55 - 22.00 Zespół Układ coverowo
- po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)
PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
- godz. 16.00 - 18.00 „Włochy” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
- godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Krump
- godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Ekoplaneta”
- godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Zonta
REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)
- godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE- godz. 10.00 - 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
- godz. 17.00 „Szybki Bismarck” edukacyjny spacer z przewodnikiem po Wzgórzach Piastowskich (zbiórka na parkingu przy Kąpielisku Ochla) Parking przy Kąpielisku Ochla (organizator: Visit Zielona Góra - Informacja Turystyczna)
WYSTAWYWystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”
Pedagogiczna Biblioteka Wo jewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo” , Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9