Wiosenny spacer po Perle Ziemi Lubuskiej. Zobacz Łagów, który ze spokojem czeka na turystów

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca o każdej porze roku i pokazuje swoje inne oblicze. Teraz panuje tu spokój i cisza. Można zamiast tłumów turystów, którzy są tu latem, spotkać... dzikie zwierzęta. Przyjrzeć się z bliska ptakom. Zobaczcie zdjęcia i film! Może zachęci Cię do wiosennego spaceru nad jeziorami, z widokiem zamku...

Spacery wzdłuż jezior, po lesie czy w okolicy zamku to relaks, na jakim latem tu nie możemy liczyć. Teraz jest spokojnie i cicho. Na pomoście spotkać możemy jedynie wędkarzy czy... kaczki. Spotkamy tu także łabędzie, posłuchamy śpiewu ptaków.

Łagów Lubuski wczesną wiosną - marzec 2023

Wiosenny spacer po Perle Ziemi Lubuskiej. Zobacz Łagów, któr...

Nie tylko Zamek Joannitów

Łagów Lubuski to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym regionie. I to o każdej porze roku. Bo za każdym razem odkrywamy go na nowo. Miejscowość kojarzy się większości ze wzniesionym w XIV wieku Zamkiem Joannitów, jednym z najcenniejszych zabytków woj. lubuskiego. Ale nie tylko on zachwyca gości. Także przyroda wokół dwóch jezior - Trześniowskiego i Łagowskiego przyciąga swoim pięknem.

Ścieżki turystyczne w Łagowie

- Widzę, że Łagów przygotowuje się do sezonu. Trwa modernizacja parkingu w centrum miejscowości. Bardzo dobrze, bo większość turystów właśnie tu zostawia swoje auta - mówi Wanda Różańska z Zielonej Góry. - Lubię Łagów o tej porze roku. Chętnie bym przyjechała do jakiegoś fajnego SPA, z saunami, jacuzzi, grotą solną i basenem. Dziwię się, że tyle takich miejsc powstaje w Polsce, a nikt nie zechciał do tej pory tutaj zainwestować. Przyjeżdżaliby tu przez cały rok ludzie z Gorzowa, Zielonej Góry, Poznania czy innych miasta, ale także z tych po drugiej stronie Odry. Tak przecież dzieje się np. w SPA w Ośnie Lubuskim.

Łagów Lubuski wczesną wiosną - marzec 2023
Łagów Lubuski wczesną wiosną - marzec 2023 Eliza Gniewek-Juszczak, Jacek Katos

Nad Jeziorem Łagowskim

„Pawski Ług” i „Nad Jeziorem Łagowskim” to ścieżka o wiele spokojniejsza, mimo że bezpośrednio poprowadzona z Łagowa to turystów jakby nieco mniej. Jednak wcale nie oznacza to mniej urokliwych miejsc. Trochę więcej swobody mają tu rowerzyści. Oczywiście można też spotkać wędkarzy. A od czasu do czasu na wodzie bujają się łódki. Od tej strony Łagów mniej jest też powalonych drzew. Ale to co zwraca szczególną uwagę to krystalicznie czysta woda. W niektórych miejscach widać nawet dno na kilka metrów. Niestety wciąż zdarzają się pseudoturyści, którzy chętnie odwiedzają te miejsca objuczeni piciem i jedzeniem, po których opakowania pozostawiają po prostu w lesie...
Pokonanie tej trasy zajmuje około 4 godzin plus około 1,5 godziny powrót do Łagowa.

Łagów Lubuski wczesną wiosną - marzec 2023
Łagów Lubuski wczesną wiosną - marzec 2023 Eliza Gniewek-Juszczak, Jacek Katos

Nad Jeziorem Trześnowskim

Przypominamy też o ścieżce przyrodniczo-historycznej Sokola Góra na terenie Parku Krajoznawczego nad jeziorem Trześniowskim.
Ścieżka ma długość 1,5 km. Na jej trasie położony jest Zamek Joannitów i zabytkowy park, rezerwat leśno-krajobrazowy. Ta trasa też biegnie nad Jeziorem Trześniowskim. Znajdziemy tam pomniki przyrody i grodzisko "Na Sokolej Górze". Przejście tej ścieżki zajmuje około 40 minut.
Jezioro Ciecz (Trześniowskie) to 10. w kraju jezioro pod względem głębokości. Jest to jednocześnie jedno z najczystszych jezior w naszym regionie.
Przypomnijmy też, że Łagowie Lubuskim znajduje się nie tylko zamek, ale i dwie pięknie zachowane bramy miejskie. Warto zobaczyć też miejscowy kościół i wiadukt kolejowy z czerwonej cegły.
ZOBACZ TEŻ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie